Jakubiak: Wojna zaczęła się już w kampanii. Moja praca zagrażała "lokalnym bonzom"

- Sukces w kampanii prezydenckiej, choć nie zwycięskiej, stał się przyczyną rozpadu PiS - uważa Elżbieta Jakubiak. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" jedna z założycielek ugrupowania "Polska Jest Najważniejsza" mówi, że wojna z nią w Prawie i Sprawiedliwości zaczęła się jeszcze w czasie kampanii. Jej zdaniem przez to, że jej praca zagrażała "lokalnym bonzom" jak Kurski czy Ziobro.
Jakubiak uważa, że do rozpadu partii doprowadził Jacek Kurski wraz ze swoimi zwolennikami i ma tego teraz pełną świadomość. - Chce zrzucić z siebie odpowiedzialność. Ale my nie przyjmiemy na siebie grzechów innych - mówi "Rzeczpospolitej" Elżbieta Jakubiak.

Wyjaśnia, że ma na myśli właśnie Kurskiego, Zbigniewa Ziobrę czy Jarosława Kaczyńskiego. - To oni dzisiaj muszą w tej sprawie zmierzyć się ze swoją partią i wyborcami - mówi posłanka PJN.

Według Elżbiety Jakubiak poprzez wyrzucenie z PiS miedzy innymi jej oraz Joanny Kluzik - Rostkowskiej zabito partię jako wielki ruch społeczny. - To zresztą zaczęło się w czasie kampanii prezydenckiej. Dostałam od Kaczyńskiego plenipotencje, aby zakładać komitety poparcia dla niego. Wtedy zaczęła się wojna ze mną, bo komitety wykraczały poza strukturę partii - mówi gazecie.

Posłanka oceniła, że komitety zagrażały - jak to ujmuje - lokalnym bonzom, w tym Jackowi Kurskiemu czy Zbigniewowi Ziobrze. Cały wywiad z Elżbietą Jakubiak - w "Rzeczpospolitej".

Częściowe zaćmienie słońca widoczne w Polsce (Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć galerię):

Zdjęcia Alertowiczów z całej Polskifot. Alert24

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Jakubiak: Wojna zaczęła się już w kampanii. Moja praca zagrażała "lokalnym bonzom"
Zaloguj się
 • chris2010

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli paplanie peanów na cześć wodza jest "ciężką pracą" to gratuluje tej błyskotliwej inaczej kobiecie samopoczucia i wyczucia.A tak naprawdę co mnie i innych obchodzi czy ktoś w PiS pierdnął czy się zająknął.Masz kobieto jakiś program działania który popchnie Polskę do przodu to wysłucham cię z uwagą.

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 4 razy 4

  Mnie tam wszystko co miało związek z PiS jest podejrzane.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  Jakubiak co wy pipczycie !!?

  W PiS-sie, waszej partii-matce panuje demokracja scentralizowana,
  "lokalni bonzowie" to odzywa rodem z PO !

  Grzeszysz pychą kobieto.

 • asd.53

  Oceniono 2 razy 2

  obluda i zaklamanie ,jedni warci drugich.

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Śmieszno i straszno oglądać i słuchać poPISków tych pań!

 • hvac1987

  0

  To chyba pierwszy, krytyczny /choc delikatnie / komentarz przeciwko Guru z ust Jakubiakowej. Jak dotad wszyscy poza Jarkiem byli bee a tu taki kwiatek! Uwaga bo sie Prezes pogniewa i dopiero bedzie wojna!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX