SLD: Zamieńmy Trzech Króli na wolną Wigilię. PO: Nie!

Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza złożyć u Marszałka Sejmu projekt ustawy, w myśl której Wigilia byłaby dniem wolnym od pracy w zamian za 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli - dowiedziało się TOK FM. Platforma Obywatelska jest temu przeciwna. Trwa szukanie w Sejmie chętnych do poparcia wniosku lewicy.
Jeszcze przed sejmową batalią o dzień wolny w Święto Trzech Króli SLD proponowało by każdy mógł wybrać sobie jeden wolny dzień w roku w zależności od wyznawanej religii bądź światopoglądu.

- Sejm zdominowany przez prawicę nie przychylił się do tego pomysłu - mówi rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej Tomasz Kalita. Teraz pomysł zmodyfikowano - zamiast 6 stycznia wolne w Wigilię. - W tradycji polskiej święto Trzech Króli nie ma takiego znaczenia jak Wigilia. Wigilia nie jest tylko świętem religijnym, ale przede wszystkim rodzinnym - dodaje Kalita.

Pomysł ten raczej nie znajdzie poparcia u koalicji rządzącej PO - PSL. - Polacy nie powinni mieć co pół roku zmienianego dnia wolnego - mówi rzecznik klubu Platformy Obywatelskiej Krzysztof Tyszkiewicz. - Wolne w Trzech Króli zostało zabrane 50 lat temu przez władze komunistyczne i to, że SLD występuje o taką zmianę może się źle kojarzyć. Moim zdaniem lepiej, żeby tego nie robili - mówi Tyszkiewicz.

Projekt ustawy SLD chce złożyć w przyszłym tygodniu u Marszałka Sejmu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
SLD: Zamieńmy Trzech Króli na wolną Wigilię. PO: Nie!
Zaloguj się
 • aton11

  Oceniono 3 razy 3

  To dziwne , że święto 3 króli jest ważniejsze od wigilii .Ja jako niewierzący postuluję 3 dni świąt choinkowych .Królowie już dawno wyginęli .

 • acer59

  Oceniono 1 raz 1

  "Wolne w Trzech Króli zostało zabrane 50 lat temu przez władze komunistyczne i to, że SLD występuje o taką zmianę może się źle kojarzyć " - powiedzial skatolaly wsteczny POpapraniec Tyszkiewicz . Mnie natomiast ZLE sie kojarzy duPOlizostwo czarnym pasibrzuchom , tchorzostwo przed czarna zlodziejska mafia , kato-talibanski zamordyzm , klerykalizacja instytucji panstwowych i wiele podobnych zjawisk ktore sa udzialem kato-wsteczno-tchorzliwych POsrancow i twoim , ty POpaprany dupku na uslugach czarnych pasozytow .

 • adalbert.13

  0

  Piłsudzki przywrócił te święto w imię partykularnych interesów,
  wyrzekł się już wtedy katolicyzmu.
  Tusk przywraca te święto dla idei ? (ha,ha)
  Kropiwnickiemu nie pozwolono bo był be, czy bardziej koszerny ?

  Jeszcze zostało ~250 tzw. spraw trudnych w Komisji Majątkowej.
  Ciekawe do rozegrania czego to zostanie użyte ?

 • kaplan_szturmowy

  0

  Kurde... pracuję na godziny. Z każdym rokiem zarabiam coraz mniej, ale za to wolnego mam więcej. Cieszyć się, czy płakać?

 • tomitoms

  Oceniono 2 razy -2

  Kalita to jest wazeliniarz, posluchajcie jak prowadzi konferencje prasowe, typowa wazelina
  Mozezamienmy SLD na cos innego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX