Sondaż: "Jakim premierem jest Donald Tusk?". Polacy: "Średnim"

Jak Polacy oceniają premiera Tuska po ponad trzech latach rządów? Z sondażu dla Faktów TVN wynika, że nie najlepiej. Aż 42 proc. pytanych wybrało odpowiedź "średnim". Jedynie 21 proc. uważa, że Tusk zasługuje na określenia "dobry" i "bardzo dobry".
Ostatnie wydarzenia związane z bałaganem na kolei i obrona ministra Cezarego Grabarczyka oraz pomysły rządu dotyczące reformy systemu emerytalnego ewidentnie nie służą popularności premiera. 42 proc. ankietowanych przez SMG/KRC Millward Brown odpowiedziało, że Donald Tusk jest "średnim" premierem, a 33 proc uznało określiło go jako "słabego" lub "fatalnego".Pozytywnych ocen nie przysporzyła premierowi obrona ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, którego dymisja przepadła w sejmowym głosowaniu w środę. Opozycja obwinia Grabarczyka m.in. za chaos na kolei i za odłożenie w czasie części inwestycji w budowę nowych odcinków dróg wylotowych z miast.

61 procent Polaków zapytanych, czy premier postąpił słusznie nie odwołując ministra Cezarego Grabarczyka za bałagan na kolei, odpowiada przecząco. Decyzję premiera chwali 26 proc. ankietowanychNiepochlebne opinie na temat premieranie przeszkodziły Polakom uznać go za polityka roku . W sondażu CBOS Donald Tusk wskazało go 11 proc. badanych. Premier wyprzedził Bronisław Komorwskiego, który dostał 10 proc. głosów. Za dwójką liderów znaleźli się ex aequo Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski, którzy zdobyli po 5 proc. głosów. Warto jednak zauważyć, że aż połowa ankietowanych pytana o to, który z polityków zasłużył na tytuł polityka 2010 roku, nie wymieniła żadnego nazwiska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM