Sondaż: "Jakim premierem jest Donald Tusk?". Polacy: "Średnim"

Jak Polacy oceniają premiera Tuska po ponad trzech latach rządów? Z sondażu dla Faktów TVN wynika, że nie najlepiej. Aż 42 proc. pytanych wybrało odpowiedź "średnim". Jedynie 21 proc. uważa, że Tusk zasługuje na określenia "dobry" i "bardzo dobry".
Ostatnie wydarzenia związane z bałaganem na kolei i obrona ministra Cezarego Grabarczyka oraz pomysły rządu dotyczące reformy systemu emerytalnego ewidentnie nie służą popularności premiera. 42 proc. ankietowanych przez SMG/KRC Millward Brown odpowiedziało, że Donald Tusk jest "średnim" premierem, a 33 proc uznało określiło go jako "słabego" lub "fatalnego".Pozytywnych ocen nie przysporzyła premierowi obrona ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, którego dymisja przepadła w sejmowym głosowaniu w środę. Opozycja obwinia Grabarczyka m.in. za chaos na kolei i za odłożenie w czasie części inwestycji w budowę nowych odcinków dróg wylotowych z miast.

61 procent Polaków zapytanych, czy premier postąpił słusznie nie odwołując ministra Cezarego Grabarczyka za bałagan na kolei, odpowiada przecząco. Decyzję premiera chwali 26 proc. ankietowanychNiepochlebne opinie na temat premieranie przeszkodziły Polakom uznać go za polityka roku . W sondażu CBOS Donald Tusk wskazało go 11 proc. badanych. Premier wyprzedził Bronisław Komorwskiego, który dostał 10 proc. głosów. Za dwójką liderów znaleźli się ex aequo Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski, którzy zdobyli po 5 proc. głosów. Warto jednak zauważyć, że aż połowa ankietowanych pytana o to, który z polityków zasłużył na tytuł polityka 2010 roku, nie wymieniła żadnego nazwiska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Sondaż: "Jakim premierem jest Donald Tusk?". Polacy: "Średnim"
Zaloguj się
 • prawdziwy-pireansot

  Oceniono 9 razy 3

  Ten facet nawet nie potrafi być złym premierem. On nawet gdy jest pierwszy, to jest drugi. Taki chłopak na mniej-wiecej. Jeden palec w tyłku mniej, a drugi więcej. Szitaka :)

 • dzban-81

  Oceniono 6 razy 2

  Bycie ciut lepszym od Jarosława Kaczyńskiego to o WIELE za mało.

 • angelika_kasia

  Oceniono 8 razy 2

  Coraz częściej mnie rozczarowuje. Wiele obiecuje nic nie robi, a jak już za coś się weźmie to spieprzy. Tak dużo mówił o kastracji pedofilów i co ? i nic :( , mało tego wprowadził społeczeństwo w błąd, w każdym bądź razie ja poczułam się oszukana na wieść iż owa kastracja ma polegać na kosztownym leczeniu farmakologicznym.. Ten człowiek tylko mydli nam oczy , gra na tyle dobrze, ze społeczeństwo daje się oszukać. Martwi się o gospodarkę podnosząc podatki ?! A dlaczego nie poszuka pieniędzy wycofując wojska z Afganistanu, dlaczego nie poszuka pieniędzy tam gdzie je marnotrawi np ładując kupę kasy w instytucje kościelne.

 • alina85l

  Oceniono 6 razy 2

  22hanna ma całkowitą rację.Niestety wśród naszych polityków nie widać człowieka na miarę Mazowieckiego czy Balcerowicza. Ludzi, którzy podejmowaliby decyzję nie bacząc na osobiste korzyści.

 • srololot

  Oceniono 10 razy 2

  jest po prostu obiecajdą nie dotrzymujący tych szum do mediów nakręcanie tematów kilka na raz mętna woda pływanie na powierzchni mało dojrzały do tak eksponowanego stanowiska tak prawdziwy Gajda - obiecajda

 • andre951

  Oceniono 1 raz 1

  na pewno Tusk nie jest geniuszem - ale przyszło mu rządzić w trudnych czasach. Małżeństwa, w których są tylko dwie osoby, potrafią żreć się miedzy sobą miesiącami - on musi myśleć o milionach, z których każdy ma inne zdanie. I jeśli mam wybierać jego retorykę, poczucie humoru, uśmiech, reakcję na nieprzewidziane zdarzenia - to milion razy bardziej wolę jego niż nadymanego, obrażonego na cały wszechświat kaczora.

 • aa_6

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ktoś wie, czy sondaż tej sondażowni realizowany dla "Faktów" kiedykolwiek się sprawdził w wyborach? Sądzę, że nie. Wydaje mi się, że kolejny sondaż jest zlecany przez tę redakcję właśnie tej sondażowni po to, żeby triumfalnie wreszcie móc obwieścić światu, jak to PO i D. Tuskowi bardzo spadło po jakimś szczególnym wydarzeniu. A tu ciągle nic... Szczerze współczuję. Może zmiana metodologii by pomogła lub wybór odpowiedniego miejsca, żeby pokazać światu, że wreszcie PiS przegonił PO? Byłoby co przelewać z pustego w próżne przez dłuższy czas na antenie TVN24 w politycznych "debetach", jak je nazywam, zwłaszcza z udziałem pani Staniszkis i pana Kochana. Tak czy inaczej uważam, że warto pracować na taką wiarygodność, jaką ma CBOS.

 • dzban-81

  Oceniono 2 razy 0

  @wj1964
  Względnie merytoryczną krytykę pisaną przez ludzi którzy sami głosowali na PO nazywasz PiSlamem? Ładnie...

 • nirelle

  Oceniono 4 razy 0

  To żaden premier.Pogrąża Polskę nie robiąc reform, dbając o PR, i kolejne obiecanki
  i kolejne wygrane wybory i zachowanie stołków.
  Ciemny lud nie mający pojęcia o gospodarce kupuje te namiastki świętego spokoju no i jest straszony przez euroentuzjastów Kaczyńskim i PiSem.
  Nawet to, że nasze wnuki są już zadłużone nie robi na miłosnikach Tuska i PO żadnego wrażenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX