Kowal: To Kaczyński nie chciał spotkania z Tuskiem w Smoleńsku

- To stronie rządowej zależało na spotkaniu Tuska z Jarosławem Kaczyńskim - powiedział w RMF FM europoseł Paweł Kowal, były członek PiS, który towarzyszył prezesowi 10 kwietnia w Smoleńsku.- Miałem wrażenie, że to Jarosław Kaczyński nie chce tego spotkania, nie jest na nie gotowy - dodał komentując wypowiedź Jakuba Opary, według którego Arabski i Graś bali się spotkania premiera z prezesem PiS.
Paweł Kowal był obecny na miejscu katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia. - Wydaje mi się, że to stronie rządowej zależało na spotkaniu Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim. To prezes PiS nie był na nie gotowy - powiedział RMF FM.

"W rozmowach padały propozycje spotkania"

- Nie byłem świadkiem wszystkich rozmów pomiędzy Grasiem i Arabskim, mogę wypowiedzieć się jedynie w sprawie rozmów, w których sam uczestniczyłem. Kilkakrotnie padały w nich propozycje spotkania zarówno z Donaldem Tuskiem, jak i z premierem Putinem - dodał.

Europoseł powiedział również, że nie rozumie, dlaczego sprawa zaczęła budzić tyle emocji. - Kaczyński nie był gotów na takie spotkanie i to było zrozumiałe w kontekście tej sytuacji, tuż po wizycie na miejscu katastrofy. Musieliśmy delikatnie dać stronie rządowej negatywną odpowiedź - opowiadał.

Opara oskarża, Graś i Arabski odpierają zarzuty

Jeden z urzędników Lecha Kaczyńskiego Jakub Opara powiedział dzisiaj w programie "Kontrwywiad" RMF FM, że na miejscu katastrofy Paweł Graś i Tomasz Arabski "kombinowali, aby spotkanie pomiędzy Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim nie doszło do skutku".

Zarówno Arabski, jak i Graś odpierają zarzuty Opary. - Z ministrem Arabskim przez cały czas czekaliśmy na odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego, czy spotka się z premierem Tuskiem i premierem Putinem - zapewnił w rozmowie z radiem Paweł Graś.

Opara utrzymuje, że będzie powtarzał swoją wersję wydarzeń, a w razie konieczności podda się badaniu wariografem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Kowal: To Kaczyński nie chciał spotkania z Tuskiem w Smoleńsku
Zaloguj się
 • relmih

  Oceniono 5 razy 5

  Rozmiar BZDUR o katastrofie wymyślanych przez PiS-uarów sięga krańców wszechświata !

 • asd.53

  Oceniono 4 razy 4

  kaczor jest obrzydliwy , poniewaz w minute po smierci swojego brata , opracowa\l scenariusz ,. na ktorym teraz jedzie , jest to tak obrzydliwe , ze nie jestem w stanie wyrazic tego w slowach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 4 razy 4

  Nienawiść nie ma granic.

 • przyganiacz

  Oceniono 4 razy 4

  Kowal: To Kaczyński nie chciał spotkania z Tuskiem w Smoleńsku
  ...Opara utrzymuje, że będzie powtarzał swoją wersję wydarzeń, a w razie konieczności podda się badaniu wariografem.

  A może tak poprzypiekać rozpalonym żelazem. Wariograf udaje się czasem oszukać.
  Szczególnie wytrawnym łgarzom

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 4

  ...takie badanie jest proste - Opara wtyka sobie taki wariograf w żyć i czeka spokojnie na wyniki..... tydzień....dwa.....

 • oghana7

  Oceniono 3 razy 3

  po co w ogole rozwazac te sytuacje -od poczatku wiadomo ,jak bylo .a tak naprawde mamy dosc tej nekrofilii i rzygamy juz sprawa .zal tylko tych 95 osob .

 • oghana7

  Oceniono 3 razy 3

  kaczynski w zadnej sytuacji nie mial kultury .jak mozna bylo nie spotkac sie z putinem i tuskiem i przyjac kondolencje? zachowal sie jak gbur .nie chcial tez jechac razem ztuuyskiem do smolenska .od razu obu uznal za mordercow ,choc wiedzial dobrze ,ze sam jest winien katastrofy zle doradzajac bratu .

 • michu1958

  Oceniono 4 razy 2

  ...kogo to obchodzi co chciał i chce ten karłowaty nekrofil !!!! - dosyć medialnej adoracji zboczeńców.

 • gucio-2

  Oceniono 4 razy 2

  a jaką stroną był prezio i jego herbatnik Kowal, bełkot darmozjada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX