Oleksy: O co chodzi prezydentowi? Po co takie wielkie halo?

Co oznacza ten ruch prezydenta? Po co takie wielkie halo? - zastanawiał się Józef Oleksy w rozmowie z TOK FM. Chodzi o decyzję prezydenta Komorowskiego o skierowaniu do TK ustawy rządowej o zatrudnieniu w administracji. - Ilość urzędników to nie jest największy problem - przekonywał były premier.
- Pan rozumie dlaczego prezydent skierował do TK ustawę o zatrudnieniu w administracji? - pytał Józefa Oleksego Marcin Graczyk. - Nie. Prezydent kierując tę ustawę do Trybunału, stanął jakby w obronie administracji i urzędników. To mogę zrozumieć. Ale po co takie wielkie halo? Prezydent skierował do TK bardzo niewielki odcinek budżetu. Wiadomo, że w budżecie są rzeczy o wiele ważniejsze. I ten jeden wniosek nie grozi jego zawaleniem - mówił były premier w Popołudniu Radia TOK FM.

To gra polityczna?

- Może to wszystko gra? Prezydent z premierem się umówili: premier powie, że budżet się nie klei i trzeba zrobić wcześniejsze wybory? - dopytywał Marcin Graczyk. - Gra, która jest czytelna od samego początku nie jest żadną finezyjną grą polityczną. Tak się do wyborów i skrócenia parlamentu nie dochodzi - mówił Oleksy.

- Przypomnę, że administracja się rozrosła za rządów Donalda Tuska, co z resztą totalnie potępiam. Ale ilość urzędników to nie jest największy problem. Problem jest w jakości administracji, w jakości obsługo obywatela. A spór konstytucyjny o to, czy ma być o 150 tys. urzędników więcej? To gra o czapkę gruszek. Trybunał będzie teraz nad tym deliberował z pół roku i nie wiadomo, jaki to ma mieć wpływa na budżet i na kalendarz politycznym - powiedział Oleksy.

- Może się w najbliższych godzinach i dniach ta sprawa się wyjaśni i Kancelaria Prezydenta wyjawi powód skierowania wniosku do TK? - pytał Marcin Graczyk - Warto, aby od razu ten powód wyjawiała i aby obywatele wiedzieli co ma znaczyć ten ruch prezydenta, o co w nim chodzi - mówił były premier.

Eksperci: Nie ma sporu Tusk-Komorowski

Jak decyzję prezydenta oceniają eksperci? - Prezydent ma rację, a jaki znajdzie to finał, to już jest inna kwestia. Tego ja nie ośmielam się prorokować - mówi konstytucjonalista, prof. Piotr Winczorek o decyzji Bronisława Komorowskiego, który skierował do Trybunału ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w administracji. - Żadnego sporu Tusk-Komorowski nie ma - uważa politolog dr Wojciech Jabłoński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
Oleksy: O co chodzi prezydentowi? Po co takie wielkie halo?
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 9 razy 7

  Trzeba zrobić halo, że niby Komorowski "czasami" różni się od PO/rządu bo ludzie zaczynają mylić Platformę z PiSem...zakazy jak palenia, hazardu online (ole Lotto i Sobiesiak są OK ;) ), nagła walka z dopalaczami, kontrola internetu, podwyżki podatków, opłat, planowane płatne obwodnice, buble prawne (może ta ustaw specjalnie miała być zawetowana...że niby prezydent coś robi), gdzie reformy dotyczące uprzywilejowanych grup?
  PO/Tusk = PiS w innym opakowaniu, ale czego się sPOdziewać po odpadkach z AWS, KLD, UD i UW ;)

 • angulem

  Oceniono 4 razy 4

  Dawno nie widziałem Was towarzyszu Oleksy na kleczniku w Czestochowie! co to sie stało? gniewacie sie na dostojników w złoconych ubiorach z pulchnymi pazurami uzbrojonymi w pierścionek do calowania?

 • elegancja_francja

  Oceniono 3 razy 3

  Komunisci -- spece od administracji. Oleksy juz pokazal co potrafi.

 • vaclavnewyork

  Oceniono 7 razy 3

  Jaki prezydent takie jego haloooo!

 • michu1958

  Oceniono 2 razy 2

  ... pan O. wypływa od czasu do czasu jak g.... z muszelki - tu pomędrkuje tam pocelebryci a potem dalej kaske zarabiać w kanalizacji...

 • kwapek-3

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowny Panie Premierze. Uważam, że był Pan jednym z najlepszych premierów. Kibicowałem Panu w trakcie skandalicznego ataku nijakiego Mielczanowskiego (?). Ale po tym, jak jakiś "przyjaciel" nagrał Pański pijacki występ, uważam, że powinien Pan wreszcie zamilknąć i nie kompromitować lewicy.

 • olias

  Oceniono 5 razy 1

  a dziś wieczorem w tv Superstacja (przy niej to radziecka "Prawda" i nasz "Żołnierz wolności" to wzory dziennikarskiej kultury i prawości) słynna Pitera (tak, TA Pitera) oznamiła że dopiero jak PO WYGRA najbliższe wybory parlamentarne bedzie mogła w pełni wprowadzać wszystkie potrzebne reformy. Normalnie poleciałem od razu do barku pzrełknąć nieco alkoholu, tak mną wstrząsnęło. myślicie że żartuje? Otóż nie. naprawde ta debilka tak głosiła.
  zauważyłem prostą receptę PO na utrzymanie władzy. należy kłamać bez wzgledu na to jak glupie to kłamstwo (patrz oświadczenia że farsa na PKP to wroga proppaganda, bo wcale tak źle nie było) i z radością informować że już wnet będzie dobrze a nawet cudownie. I to działa! lemingi wierzą - lemingi popierają.

 • karol_7

  Oceniono 7 razy 1

  takiego nijakiego prezia to jeszcze europie nie było
  bywały i są palanty preziami ale jak dotąd coś sobą reprezentowały a tu hrabia NIKT
  a i to że dobze pisze nie bylo do vaclava tylko do ulanazalasem

 • fudalejw.1

  Oceniono 2 razy 0

  TUsk-154 i B.Komoruski ściemniają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX