Jutro nowa nazwa partii Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak

Ugrupowania Polska Jest Najważniejsza uzupełni swoją nazwę o określenie swojego miejsca na scenie politycznej. Jutro do sądu trafią nowe dokumenty w sprawie zarejestrowania stowarzyszenia.
Politycy PJN nie chcą ujawnić jak dokładnie brzmi dodatkowy człon nazwy, by uniknąć komplikacji prawnych, które pojawiły się przy pierwszej próbie zarejestrowania organizacji. 9 grudnia sąd zarejestrował inne Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza - założone przez członków warszawskiego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Posłanka Elżbieta Jakubiak powiedziała, że hasło "Polska Jest Najważniejsza" pozostanie jednak w nazwie stowarzyszenia, klubu parlamentarnego i nowej partii ponieważ jest dobrze rozpoznawalne i charakterystyczne. W drugiej części nazwy powinno pojawić się słowo "centrum" po to by było jasne jakie jest miejsce PJN w polskiej polityce - uważa posłanka. Jej zdaniem PJN proponuje racjonalizm i debatę z umiarkowaniem.

"Polacy lubią złoty środek"

Zdaniem posłanki Polacy najbardziej lubią "złoty środek" i nie ma miejsca ani na czystą lewicę ani na skrajną prawicę. Elżbieta Jakubiak podkreśliła, że ideowo i życiorysowo twórcy PJN należą do centrum a sama liderka partii ma solidarnościowe korzenie. W celu rejestracji partii podpisy są zbierane na razie pod nazwą "Polska Jest Najważniejsza".

Nazwy stowarzyszenia, klubu parlamentarnego i partii po decyzji sądu o rejestracji zostaną zapewne ujednolicone. Elżbieta Jakubiak przyznaje, że są pomysły dodania do PJN nazwy "Nowe Centrum" - co kojarzy się z prepisowskim Porozumieniem Centrum albo Centrum Obywatelskie - co przypomina Platformę. Według posłanki marzeniem Polaków jest by nowe ugrupowanie powiększyło i wypełniło lukę między PiS-em i PO.

Będzie "centrum"?

W jego nazwie słowo "centrum" - samo lub z przymiotnikiem - powinno się jej zdaniem znaleźć także ze względów praktycznych bo zawołanie "Polska Najważniejsza" za granicą nie jest czytelne nawet dla znawców sceny politycznej. PJN utworzyli tworzą byli posłowie i europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, w tym współtwórcy kampanii wyborczych PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Zarejestrowane w grudniu Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza odcięło się od nich uznając, że użycie hasła z kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego nie było moralne i podkreślając, że po decyzji sądu nie mają już do tej nazwy prawa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Jutro nowa nazwa partii Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak
Zaloguj się
 • asd.53

  Oceniono 2 razy 2

  najlepsza nazwa pis-pis , znowu te same klamstwa jak w kampanii prezydenckiej

 • old.european

  Oceniono 2 razy 2

  Ten, ktory powie, ze najwazniejsi sa Polacy, chyba sie dopiero urodzic musi....

 • same.zalety

  Oceniono 1 raz 1

  hm, ale czy wy aby na pewno centrowe jesteście? bo po wypowiedziach na temat parytetów i in vitro członków stowarzyszenia wychodzi że p. kluzik jest liberalna, a reszta ludzi konserwatywna, określcie się w końcu

 • kzworskaop.pl

  Oceniono 1 raz 1

  juz nie nazwa Prezes jest najwazniejszy?ciekawostka co te wyszczekane pelne jadu baby wymysla.do tej pory to tylka drą mordę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX