Tymochowicz u Palikota. "Blamaż", "PR", "Palikot wybrał drogę Leppera"

"Sensacyjnym" transferem politycznym zapowiadanym przez Janusza Palikota okazało się dołączenie do jego ugrupowania Piotra Tymochowicza, specjalisty ds. wizerunku. "Palikot wybrał drogę Leppera", "jest czystym PR-em", "żadna sensacja" - komentowali to wydarzenie goście audycji Fullkontakt w TOK FM.
Nowym członkiem ugrupowania Janusza Palikota jest Piotr Tymochowicz - w przeszłości doradca Andrzeja Leppera i Anny Cugier-Kotki. Lider Ruchu Poparcia przedstawił dzisiaj Tymochowicza jako reklamowany przez siebie "sensacyjny transfer polityczny".

- Dla mnie żadnej sensacji nie ma. Jeśli to czymś jest, to kolejnym blamażem Palikota - skomentował to wydarzenie w audycji Fullkontakt w TOK FM Jan Bury z PSL. - Ostatnie pomysły byłego posła to były pomysły nietrafione, a ten dzisiejszy, skoro był zapowiadany pod siedzibą PO, to myślałem, że będzie oświadczeniem jakiegoś wybitnego posła Platformy, że przejdzie do Palikota. A Tymochowicz? Dla mnie to nie jest ani dobry pomysł, ani żadna sensacja.

Z posłem PSL zgodził się Adam Rogacki z Prawa i Sprawiedliwości. - Od dłuższego czasu widać, że Palikot wybrał drogę Leppera - funkcjonuje dzięki temu, że jego fanaberie były pokazywane przez media. A my mamy świadomość, że funkcjonuje próbując budować napięcie wokół własnej osoby.

Z kolei zdaniem Bartosza Arłukowicza z klubu Lewicy Janusz Palikot od zawsze wzbudzał emocje. Poseł dodał jednak, że w słowach wypowiedzianych podczas dzisiejszej konferencji byłego parlamentarzysty PO o końcu politycznego PR-u widzi coś więcej. - Zdążamy do zakończenia pewnej epoki, balon z PR-em musi pęknąć - stwierdził Arłukowicz. - Myślę, że powoli będziemy zmierzali do normalizacji sceny politycznej. Stanie się tak, kiedy będziemy rozmawiali o ważnych sprawach, a nie tylko dyskutowali z sondażami i słupkami.Oponował tym słowom poseł Rogacki. - Palikot zaistniał dzięki Palikotowi. On sam, którego znamy z różnych gadżetów i mocnych wypowiedzi, to ostatnia osoba, która powinna wypowiadać wojnę PR-owi - stwierdził. Zgodził się z nim Jan Bury: - Palikot to jeden wielki PR, a Tymochowicz to super-PR. Odnoszę wrażenie, że Palikot chyba nie bardzo rozumie co to jest polityka, a w Sejmie zajmował się tylko wizerunkeim. Nie ulżył ani przedsiębiorcom, ani sobie - podkreślił Bury.

- Palikot wybrał własna drogę, poszedł nią, a czy jest ona słuszna, to o tym zadecydują wyborcy - podsumował Maciej Orzechowski z Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (52)
Tymochowicz u Palikota. "Blamaż", "PR", "Palikot wybrał drogę Leppera"
Zaloguj się
 • zgryz3

  Oceniono 5 razy 5

  jeruzalem51: "Żyd przyciągnął drugiego Żyda, co jest normalne".
  Co jest normalne, rasistowski durniu - że Polak przyciąga Polaka, na przykład Palikot - Kaczyńskiego?

 • hk-47

  Oceniono 8 razy 4

  Ostatnie wystąpienia Palikota w TVN24 u Moniki Olejnik, u Rymanowskiego były znakomite. Poza tym, to człowiek niezwykle pracowity, który jeździ po Polsce i zakłada nową partię od podstaw!

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 3

  sensacja będzie jak króliki KOR, S i Krk pogoni się od koryta.

 • meet_amor_foza

  Oceniono 9 razy 3

  No cóż, Palikot, który był nadzieją dla bardziej lewicowych wyborców PO kolejny raz pokazał, że w Polsce lewica to albo Miller z Oleksym, albo Lepper, albo Krytyka Polityczna która znana jest z tego że urządza dobre imprezy. Sensownej siły politycznej po bardziej lewej stronie sceny niż PO nie ma.
  Ten ruch Palikota w sumie był do przewidzenia: Palikot jeździł zapoznawać się z filozofią wschodu, a Tymochowicz kombinował z wprowadzeniem na rynek produktu dla biznesmenów którzy takiej filozofii w wersji light liznęli - a mianowicie oferować im chciał Tymochowicz możliwość kontaktowania się z przyszłymi pokoleniami, jakieś to miało być zapisywanie świadomości czy coś w tym odjechanym stylu. Najwyraźniej Palikot sobie tą świadomość dał zapisać :)
  __
  www.tanie-latanie.net/

 • wlhonline

  Oceniono 3 razy 3

  pamiętajmy, że Lepper został wicepremierem...

 • uszatek_1

  Oceniono 2 razy 2

  Ponieważ zgadzam się w większości z poglądami Palikota (np.stosunek do kościoła katolickiego, czy konieczność przestrzegania konstytucji) trochę mi żal,że koligacąc się z Tymochowiczem obrał niewłaściwą drogę. No cóż zawiódł instynkt .......

 • komuchalepan

  Oceniono 4 razy 2

  "letopis" - czyżbyś nie zauważył, że "Tę" komisję i jej pracę zignorowano?
  Jedynym honorowym wyjściem, o ile wiesz co słowo honor znaczy, było "walnąć to wszystko".
  Co też i nie bez swojej specyficznej "klasy" pan Palikot zrobił.

 • ksantypasokrates

  Oceniono 6 razy 2

  A co będzie, jak to zadziała i bedzie "sukces"!!!!!.
  Naród lubi Cyrki i Kabarety , musi miec iGRZYSKA I MUSI MIEC CHLEB !!!!

  Czy nasza sytuacja jest na tyle ustabilizowana ,ze nie sa potrzebne zmiany ? Czy nie musi to byc trzęsienie ziemii?
  Czy juz zapomnieliśmy , jakie przerazenie u niektórych spowodowało pojawienie się Leppera , poczatkowo na ulicach a potem na saloonach władzy ?

  Jaki był udział w tym Piotra Tymochowicza , to najlepiej wie i Lepper i TYmochowicz!!!
  Ale pamietajmy ,ze w naszej polityce decydujace znaczenie ma tzw. PR .

  Z tego wspólczesnego , multimedialnego wynalazku, skwapliwie korzystają nasi ulubieńcy i odnosza niespodziewane sukcesy . Naród został omamiony tym PR i zachowuje sie jak stado owiec idace bezmysnie za bacą i juhasami.

  Z tego skorzysta obecnie Palikot i w myśl starego przysłowia :"kto jaka bronia wojuje , ten od tej broni ginie ", z cała stanowczością zastosuje to w swojej walce , a moze hucpie o "lepsze jutro Naszego Kraju i Narodu". Kto jak kto ,ale on sam wie doskonale jak to sie robi w tej naszej polityce , on to juz niejednokrotnie wykorzystał z odpowiednimi rezultatami

  I moze sie jemu uda wywołać u nas wielki rejwach , moze i Kabaret .

  Bez takich gwałtownych czynów , nic nie byłoby w szybkim czasie w naszym swiecie mozliwe.
  Czekanie na powolne zmiany ewolucyjne , wymaga czasu a na to nie mozna sobie pozwolić w sytuacji narastajacego Kryzysu.

  Czas na zmiany , a jak one maja nastapic , to juz niestety nie mamy wielkiego niestety .
  wpływu .

  Mozemy podłaczyc sie do Palikota , mozemy jego zwalczać , mozemy stac na uboczu i obserwować , ale i tak będziemy uczestniczyc w tym przedstawieniu , który moze być Cyrkiem Kabaretem a moze i wielka Grecką Tragedią

 • kuma1

  Oceniono 8 razy 2

  Widzimy jak polityczne miernoty od podnoszenia lapek w górę i kasowania dolii z kasy semowej wypowiadają się o człowieku który ma za sobą dobre i z sukcesem działanie biznesowe.Przejęcie PO w lublinie i stworzenie prężnej organizacji która przejęła w tym roku prezydenturę .Miał też sukcesy w działalności sejmowej w swojej komisji a także pokazał małość PISu i beznadziejność Prezydenta.Czy się pomylił -nie ,wiemy czym to wszystko się skończyło.Teraz jako jeden z znanych całej polsce politykowi udało się wejść na drogę nowego bytu politycznego .Stworzył od podstaw Ruch społeczny i partię polityczną.Mam pewność że za jego sprawą ruch i partia okrzepnie,nabierze doświadczenia i potrafi wejść do sejmu z propozycją bardzo potrzebnych nam zmian w życiu społecznym i państwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX