Anna Fotyga: "polski premier jest na usługach rosyjskiego ministra"

Na stronie internetowej Prawa i Sprawiedliwości była minister spraw zagranicznych pisze, że "na oczach całego świata niższy rangą urzędnik obcego państwa wydał instrukcje polskiemu premierowi. Równie publicznie, na oczach całego świata, polski premier te instrukcje wykonał". - Dziś czujemy na twarzach wilgoć. Czy to łzy, czy ktoś napluł nam w pysk? - ostro pyta w swoim tekście była szefowa MSZ.
Chodzi o ministra Siergieja Ławrowa, który powiedział, że "spekulowanie na temat katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem jest nieetyczne i bluźniercze".

Fotyga: Czy to łzy, czy ktoś napluł nam w pysk?

- Jak ja słucham byłej minister spraw zagranicznych, która twierdzi, że polski premier jest człowiekiem na posyłki rosyjskiego ministra spraw zagranicznych, to rzeczy nie do zaakceptowania, które są ze strony rosyjskiej, w cieniu tego głupstwa naprawdę blakną - nie kryje oburzenia doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, Tomasz Nałęcz.

Anna Fotyga napisała także, że w swoim wystąpieniu dotyczącym raportu MAK Donald Tusk "raz jeszcze, pośrednio, [...] zdyskredytował najdzielniejszego polskiego prezydenta". Odniosła się również do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego, wypowiedzianych podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Miedwiediewem: "po okresie posuchy w kontaktach polsko-rosyjskich wreszcie mamy normalność".

- Rzeczywiście, dziś czujemy na twarzach wilgoć. Czy to łzy, czy ktoś napluł nam w pysk? - pyta mocno Fotyga. - Ja staram się słuchać mądrych wypowiedzi po stronie polskiej i rosyjskiej - kontruje Tomasz Nałęcz. - Te mniej mądre spływają po mnie jak po kaczce - dodaje.

"Biały puch włoskich Dolomitów zaciera ślad nart premiera"

W swoim tekście Anna Fotyga określiła prezentację raportu MAK jako "wyreżyserowane przedstawienie", i dodała, że "tej skali kampanię dezinformacyjną, szkalującą Polskę wdrożono ostatnio 10 kwietnia 2010 r."

- I tylko w kraju cisza. Lekarze (ci, co nie zginęli w Smoleńsku) bezszelestnie przemykają korytarzami Belwederu, serwując ożywcze mikstury niedomagającemu prezydentowi. A biały puch włoskich Dolomitów zaciera ślad nart premiera." - pisze z goryczą była szefowa MSZ. I krytykuje polskie media: "Wydanie "Dziennika Gazety Prawnej" niesie nam głos ideologa Morozowa: "Kaczyński naciskał", pierwsza strona Wyborczej budzi zachwyt jej miłośników. Kondominium, jak wiadomo, jest imaginacją oszołoma". - Człowiek kulturalny temu się nie poddaje - pisze dalej Fotyga. Krytykuje też Donalda Tuska, który, zapowiadając podtrzymywanie kursu na ocieplanie relacji z Moskwą, według jej opinii "wykonał pean pod adresem Rosji".

- A Katyń: rozdzielenie wizyt, wizerunkowy zysk Moskwy, wart milczącego przyklęknięcia przed memoriałem. Pusty gest, który wprawił w ekstazę polskie elity i świat. A teraz w Polsze wsio normalno" - pisze była minister spraw zagranicznych.

"Bezcenny zasób kadrowy: Adam Daniel Rotfeld"

Anna Fotyga spekuluje też, czy podobne w tonie wypowiedzi premiera Tuska i szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa nie są próbą "retuszu nadwątlonego ostatnimi wydarzeniami polsko-rosyjskiego 'pojednania'", za pomocą "bezcennych zasobów kadrowych w postaci prof. Adama Daniela Rotfelda i Tomasza Turowskiego". - Jakich słów użyć, żeby Polacy zrozumieli grozę sytuacji? - pyta Fotyga. (...) - Obudźmy się, już pora. To lęk i bezsilność niosą nam nieszczęścia - kończy swój wpis na stronie internetowej PiS była minister spraw zagranicznych.Całość wpisu Anny Fotygi na stronie Prawa i Sprawiedliwości: http://www.pis.org.pl/article.php?id=18254

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (50)
Anna Fotyga: "polski premier jest na usługach rosyjskiego ministra"
Zaloguj się
 • country_boner

  Oceniono 16 razy 16

  Nie rozumiem dlaczego komuś takiemu jak Fotyga poświęca się tyle uwagi. Była nikim i jest nikim. Przez chwilę wyciągnięta z niebytu, pełniła urząd ministra SZ w rządzie Jarkacza, który otaczał się intelektualnymi miernotami, więc Fotyga pasowała jak ulał.
  Jak nie macie o czym pisać, to napiszcie o premierach kinowych albo literackich. Ewentualnie co słychać na dworze duńskim albo szwedzkim. Kogo obchodzi takie zero jako Fotyga.

 • oghana7

  Oceniono 15 razy 15

  pomijajac stan psychiczny tej fatalnej b.minister czy nie powinna byc w polsce ODPOWIEDZIALNOSC KARNA ZA POMOWIENIA ? NIE ROZUMIEM NASZEJ PROKURATURY . fotyga nie ma immunitetu ,wiec nadaje sie za te insynuacje wprost do prokuratury i do wiezienia , a wy ja jeszcze honorujecie najpiekniejszym zdjeciem ,na ktorym nie wyglada na chora psychicznie .

 • michu1958

  Oceniono 16 razy 14

  Ta kobieta to świadectwo stanu psychicznego dworu nekrofila wielkiego - niestety widać że nasza służba zdrowia ma jeszcze wiele do zrobienia - w warunkach średnio-działającej opieki zdrowotnej takie przypadki chorobowe są odosobnione w klinikach - u nas media-terapia zajmuje miejsce pokoików bez klamek - to chyba jednak niebezpieczne...

 • dupazimna2010

  Oceniono 13 razy 13

  i taka głupia PiSda była kiedyś ministrem spraw zagranicznych Polski? wstyd!

 • siarymon

  Oceniono 12 razy 12

  i to diabelstwo była ministrem spraw zagranicznych,takich durnych ministrów mieliśmy jak rządził PiS

 • chri-s48

  Oceniono 12 razy 12

  Tak po prostu zachowuje się człowiek ,którego kariera w związku z tragiczną śmiercią L.Kaczyńskiego legła w gruzach. Na szczęście już nigdy nikt o panią Fatygę się nie upomni,aby
  umieścić ją na jakimkolwiek odpowiedzialnym stanowisku. Stąd te frustracje i wypociny lekko mówiąc
  w formie satyrycznej ocierającej się o paszkwil. I tak reagują wszyscy którym Smoleńsk wytrącił spod
  tyłka stołek, stołek na którym stanowisko i apanaże, zasłania się honorem,patriotyzmem i ojczyzną.

 • dr54

  Oceniono 12 razy 12

  Ta pani powinna poniesc odpowiedzialnosc karna za swoje slowa . Dzieki tej pani i histerii po ogloszeniu raportu Pis zwiekszyl notowania . Czy my Polacy zatracilismy rozum ?
  Czy nienawisc Kaczynskiego i chec zemsty utoruje mu droge do wladzy , jezeli tak sie stanie to mozna uznac , ze POLSKA TO CHORY , DZIADOWSKI KRAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • nettan4

  Oceniono 12 razy 12

  ta osoba nigdy nie powinna byc dopuszczona do wypowiedzi , to jest czysta znienawiscia psychopatka sw.pamieci prezydenta kaczynskiego . To jest tragedia , nie idzie patrzec na nia wyglanda jak mumia bez jakiegokolwiek wyksztalcenia, prymitywna prostaczka wykuwala na pamiec co kaczynscy chcieli . Prymituje tylko wizerunek polski.

 • oghana7

  Oceniono 12 razy 12

  do waszej stacji najmniej nadaje sie jan wrobel ,ktory na wszystkich portalach wypowiada rowniez obrazliwe slowa o premierze polski .dzis w puszce paradowskiej bajdurzyl jak idiota .czy sa jeszcze media ,ktore nie obrazaja najwyzszych urzednikow panstwa ??? wrobel nadaje sie wylacznie do telewizji trwam ,a takich mediow jest w polsce wiekszosc .czy on musi rowniez truc w tok fm???dzis wrobel u pani paradowskiej wyraznie robil kampanie wyborcza szalonego jara .czy o to wam chodzi do diabla starego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX