Prof. Karwat: Rosjanie kompletnie ośmieszyli Polskę

- Rosjanie kompletnie ośmieszyli Polskę. W świat poszła informacja, że piloci popełnili błędy pod naciskiem podchmielonego dowódcy sił powietrznych - mówi w ?Przekroju? Mirosław Karwat, członek Komitetu Nauk Politycznych PAN. Według naukowca, to kompromitacja polskiej dyplomacji.
- Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o dyplomacji, wie, ze to było celowe działanie - uważa prof. Karwat. Według niego Rosjanie, publikując w szybki tempie raport MAK, postawili premiera przed faktem dokonanym i liczyli na jego zaskoczenie. - To element gry politycznej - ocenił.

Prof. Karwat obwinia polskich polityków. - Zachowywali się, niezależnie od opcji, jakby za wszelką cenę chcieli umniejszyć polskie zaniedbania i błędy. Jednocześnie starali się przycisnąć Rosjan do muru. A co robi partner przyparty do muru? Przywraca równowagę. I Rosjanie zrobili to prostym chwytem - analizuje prof. Karwat.

Winny jest głównie polski rząd, który "uległ psychozie medialności". - A tu wymiana stanowisk i poglądów odbywała się przed kamerami. Ten teatr spowodował tylko umocnienie stanowiska Rosjan. (...) Rosjanie osiągnęli, co chcieli - uważa naukowiec.

Jego zdaniem nasz rząd może teraz pęknąć pod naciskiem opinii publicznej i opozycji. - Jednostronność tego raportu zmusza wszystkich do protestu, więc ci sami politycy, którzy próbowali poprawić stosunki z Rosją, teraz będą musieli przeciwstawić się Rosji. Tyle, że Rosji to nie zaszkodzi - twierdzi prof. Karwat.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
Prof. Karwat: Rosjanie kompletnie ośmieszyli Polskę
Zaloguj się
 • emerytgw

  Oceniono 10 razy 6

  Odezwał się nierób z PAN, żyjący z naszych podatków i wymadrzający się metoda pis-kretynów. Niech powie co miała zrobić dyplomacja kiedy raport MAK jest raportem typu technicznego a nie dyplomatycznego. Nic rząd nie mógł zrobić w sprawie opublikowania raportu MAK, bo jest to kwestia niezależna od dyplomacji. To wie każdy gimazjalista i do tego nie trzeba prof.z PAN. Trzeba poczekać na raport komisji min. Millera i ustalenia prokuratury i wtedy publikują te dane nagłośnić je medialnie i dyplomatycznie.Bez tego nasz rząd na naraziłby się na dyplomatyczną kompromitacje i ośmieszenie. Tego p. prof. K nie rozumie??.

 • antypis-pl

  Oceniono 7 razy 5

  a co to za gwiazda, ten pan profesor ? na czym sie ona zna ? na zyciu seksualnym pszczol czy na migracjach slimakow. jeden z tucznikow narodowych... darmozjadow,

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 4 razy 4

  Nikt z rządzących nie pomyśli, że przeciętnego Polaka bardziej interesuje co do gara włożyć, niż katastrofa po 9 miesiącach? Tym czasem w mediach papierowych i elektronicznych tylko Smoleńsk i Smoleńsk. Zaczynam mieć odruch wymiotny... Może tak zająć by się gospodarką, a do katastrofy wrócić wtedy, kiedy już będą kompletne ustalenia i wyniki śledztwa?

 • pzgr

  Oceniono 4 razy 4

  A google scholar, to zna tego pana tylko w książkach wydawanych przez znajomych.
  i coś punktowanego z '82 roku.

 • nintom

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma nic gorszego niż profesor angażujący się w politykę. Zwykle w politykę angażują się ludzie, którzy nie spełniają się w swojej dziedzinie.

  Pan profesor Karwat powinien pamiętać, że POLSKA OŚMIESZAŁA SIĘ SAMA PRZEZ DŁUGI CZAS, KIEDY PREZYDENT WALCZYŁ O KRZESŁO Z PREMIEREM, albo wtedy, gdy Prezydent i Premier lecieli w odstępie 3 dni na żałobne obchody w KATYNIU.

  A NIE MOGLI LECIEĆ RAZEM, bo gdyby premier powiedział A prezydent natychmiast powiedziałby B.

  Pisowczycy i ci co myślą inaczej powinni mieć po prostu inne państwa: Sudan północny i Sudan południowy. Ja w każdym razie chce dożyć swych dni w tym Sudanie gdzie nie ma jarkacza, brudzińskiego (pseudonim 'ruska trumna'), nelly, beaty, hofmana, ziobry, kurskiego i błaszczaka

 • ten_szary_wilk

  Oceniono 3 razy 3

  Rosjanie nie osmieszyli Polski, bo Polska to nie jest polityczny monolit. MAK potwierdzil jedynie kretynstwo kregow pisdakowatych.

 • k262

  Oceniono 3 razy 3

  Kompromitacją są takie wypociny jak tego Pana, brak poczucia własnej wartości przysłania zdrowy ogląd rzeczywistości. Rozumiejąc sytuację i stanowisko Rosji nic mnie nie zaskoczyło - profesora tak - a powinno być chyba odwrotnie.

 • kwapek-3

  Oceniono 3 razy 3

  Sprawa jest zbyt poważna, aby używać tak knajackiego języka jakim popisał się wymieniony Karwat. Wstyd dla jego nauczycieli (od szkoły podstawowej).

 • 2zero

  Oceniono 9 razy 3

  Czy to Polska leciała tym samolotem i dlatego "ośmieszyli Polskę " ? Prawda jest tylko jedna, prawda ? Mamy się pewnie zaprzeć nogami o ziemię i negować to co jest oczywistą oczywistością. Tak się uczy w Klubie Inteligencji Pisowskiej prawda ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX