''Jad ze strony PiS. Tego typu teorie to powinien być margines?

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości to Moskwa podjęła decyzję o sprowadzeniu polskiego Tu-154M. Przyznając, że były błędy po polskiej stronie, partia opozycyjna odrzuca je jako przyczynę katastrofy. - PiS chce grać katastrofą smoleńską - skomentował konferencję Jarosława Kaczyńskiego Maciej Orzechowski z PO w audycji Fullkontakt w TOK FM. - PiS buduje poparcie społeczne na ideologii spiskowej - dodał Tomasz Kalita z SLD.
Kaczyński: To Rosja winna!>>

Jarosław Kaczyński podkreślił podczas konferencji, że oczekuje uchwały Sejmu odrzucającej raport MAK.

- Nie po raz pierwszy prezes Kaczyński mówi, że to haniebny raport, że to co się wydarzyło podczas lotu do Tbilisi nie miało znaczenia - mówił Maciej Orzechowski z PO w TOK FM. - Prezes PiS ponadto stawia tezy przed opublikowaniem kolejnego dokumentu (wystąpienia ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera - red.). W zestawieniu z wieloma innymi wypowiedziami, takimi jak to, że po paru miesiącach dowiadujemy się od prezesa PiS, że nie wie on kto został pochowany na Wawelu, to oznacza, że w trudnej sytuacji jest opozycja z PiS i chce grać katastrofą smoleńską. To budzi obrzydzenie - podkreślił Orzechowski.

Zgadza się z nim Tomasz Kalita z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W jego opinii Prawo i Sprawiedliwość buduje swoje poparcie społeczne na ideologiach i teoriach spiskowych. - Niedobrze się dzieje, bo do życia publicznego został wpuszczony jad, który sączy się ze strony PiS - mówił Kalita. - Tego typu teorie powinny być marginesem życia społecznego w Polsce. Niestety jest to mainstream. A PiS zaczyna na tym budować poparcie społeczne. Widzę w oczach wielu polityków PiS-u - m.in. Antoniego Macierewicza, Anny Fotygi - szaleństwo. Po prostu szaleństwo. Żaden odpowiedzialny polityk nie może sobie pozwolić na budowanie tego typu teorii spiskowych.

Jednak Kalita dodał, że rząd w sprawie wyjaśniania katastrofy smoleńskiej zawsze się spóźnia. - Zawsze przynajmniej pięć minut. Zawsze za Rosjanami - ubolewał poseł SLD. Z tym stwierdzeniem zgodził się z kolei Adam Rogacki z PiS. - Rząd zaspał. Mamy coraz więcej niewiadomych, a my od początku zwracaliśmy uwagę, że tej sprawy trzeba dopilnować - mówił. - Tymczasem dzisiaj na przykład dowiadujemy się, że nie wiemy, kto podjął decyzję, żeby tę sprawę rozpatrywać w oparciu o konwencję chicagowską - podsumował poseł.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
''Jad ze strony PiS. Tego typu teorie to powinien być margines?
Zaloguj się
 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 5

  Na jak długo jeszcze będziemy skazani na brednie i insynuacje wygłaszane przez Prezia-Gargamiela i jego topniejącą trzódkę wielbicieli: Hofmana, Wróbel, Klempy, Macierewicza (wielbiciela również MAO-TSE-TUNGA!),Kurskiego, , kauzuperdów : Mularczyka i mężą sierotki po Lechu itd, itd...

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 5 razy 5

  widać, dzięki pisowi i radyju mamy w Polsce szeroki margines, ale jednak (na szczęście) tylko margines:)

 • serowik

  Oceniono 5 razy 5

  Jak latwo jest prawie polowa Polakow manipulowac. J.K. szalony wojownik o niezaleznosc Polski od wszystkich, ma pretensje do Rosji, ze nie zabronila ladowac w Smolensku, jak dziecko ma pretensje do tatusia, ze mu nie zabronil bawic sie zapalkami. Jego brat L.K.
  uzaleznial podpisanie od Traktatu Euoropejkiego od... irlandzkich wyborcow. Wiec J.K. zada od przedstawicieli obcego "imperialnego mocarstwa" wiecej kompetencji i odpowiedzialnosci
  niz od Polakow. Jego s.p. brat mial wiecej zaufania do irladczykow, niz do polskiego Sejmu.
  To ma byc wzor polskiego patriotyzmu, a moze jest to juz zdrada stanu?

 • michu1958

  Oceniono 5 razy 5

  ...niech nekro - prezes, kandydat na króla i cudotwórca wypowie wreszczcie wojne Rosjii - pójdziemy jak za dawnych lat z chorągwiami i dowalimy im raz na zawsze - a anton groźny zostanie carewiczem, namiestnikiem króla polskiego (nie wszystkich Polaków) nekrona pierwszgo - i z bani... pokażmy wreszcie moc wybranego narodku, a poczet królów polskich i tak przerobi ipn - bo to wszystko agenci byli - Nekron pierwszy Królem i Carem ( i gaz będzie za friko..)

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 5 razy 5

  Strach sie bać kwietnia w TVP a i na maj trzeba uważać...zwłaszcza na początek

 • aqmika

  Oceniono 4 razy 4

  Moim zdaniem to nie mainstream, jednak media biją w ten bęben i to rozdyma sprawę.
  Wielu normalnych ludzi ma normaly pogląd na tę sprawę, za którą PiS i wojsko powinni uderzyć się we własne piersi.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  "Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości to Moskwa podjęła decyzję o sprowadzeniu polskiego Tu-154M. " - no to już, wy...jeżdżać na Ural i tam na okrągło mącić wzorem
  waszego mentora tow. dyr. dr Rydzyka który pokazał, że można i z Ruskich nadawać.
  A nie na okrągło zwracać uwagę wydzielinami typu jad i co tam jeszcze.

 • asd.53

  Oceniono 3 razy 3

  kiedy wreszcie pis udlawi sie od wlasnego jadu ,

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  prezes kaczynski sklada sie wylacznie z jadu i agresji .moze czuje sie winien o zla rade dla brata w podjeciu decyzji o ladowaniu .kainie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX