"Hańba!". Zakłócone przemówienie premiera w Sejmie

Kilkanaście osób - w tym rodziny osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej - zakłóciło wystąpienie premiera Donalda Tuska. Premier przedstawił w Sejmie informację rządu na temat działań zmierzających do ustalenia przyczyn i okoliczności katastrofy samolotu TU-154M w związku z publikacją rosyjskiego raportu.
Po wystąpieniu premiera wiele osób manifestowało swoja niechęć, krzycząc: "hańba", "honor polskiego żołnierza wdeptany w ziemię", "zdrada".

Brat zmarłego w katastrofie przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, Andrzej, był zbulwersowany wystąpieniem premiera. Jego zdaniem było to zwykłe: "ble, ble, a premier nie stanął w obronie polskich żołnierzy, obywateli, którzy ponieśli śmierć w Smoleńsku i zostali zhańbieni przez Rosjan. Pan premier, dodał Andrzej Melak, nie zająknął się jednym słowem aby zażądać przeproszenia rodziny generała Błasika i innych".

Z sali zostali wyprowadzeni niektórzy z przedstawicieli stowarzyszenia "Solidarni 2010"

Między innymi Marek Plewka, który miał ze sobą tabliczkę z napisem "Smoleńsk, chcemy prawdy". Strażnicy sejmowi odebrali mu tabliczkę, a wyprowadzony Plewka wykrzykiwał, że jest to Sejm Platformy Obywatelskiej, a prawda o smoleńskiej katastrofie była ukrywana przez ten rząd przez 9 miesięcy.

Donald Tusk powiedział w Sejmie, że po katastrofie smoleńskiej rząd skupił się na wygraniu prawdy o tym co wydarzyło się 10 kwietnia w Rosji, a jednocześnie nie narazić na szwank polskiej racji stanu. Zdaniem premiera nie wszyscy byli zainteresowani pełną prawdą o katastrofie smoleńskiej i nie wszyscy byli zainteresowani, by ta tragedia nie przerodziła się w katastrofę w relacjach z naszymi sąsiadami.

Premier podkreślił, że od pierwszych chwil od katastrofy kluczowe było podjęcie decyzji, które pozwolą na ustalenie prawdy na temat okoliczności i przyczyn tragedii. Powiedział, że rząd musiał też odpowiedzieć na pytanie, jak prowadzić te sprawy równocześnie wygrać prawdę i "wygrać pokój".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
"Hańba!". Zakłócone przemówienie premiera w Sejmie
Zaloguj się
 • nintom

  Oceniono 10 razy 10

  gdybym ja siedziała na tych ławach krzyczalabym
  TUSK SANTO SUBITO !!!

  dziwię się, że wytrzymuje z tymi wariatami - powinien dawno już iść na kolację

 • michu1958

  Oceniono 10 razy 8

  brawo, sekta nekrofili - ale czy to już gdzieś w polskich sejmach, też tych wieloletnich, nie bywało - hańba, veto, zdrada - tylko chyba potem były rozbiory - kartofel nekrofil dzisiaj miał swój dzień - niestety nic nie zmieni tego, że to wszystko jego dzieło - łącznie z zakończeniem pod Smoleńskiem...

 • mecenasa

  Oceniono 9 razy 7

  Swiety Premier,
  jak On to moze wytrzymac?
  Dobrze, kogos tam wyprowadzono z Sejmu.
  Niestety glowny pajac z adiutantem, pozostali

 • potworos

  Oceniono 8 razy 6

  zmasowany,bezsensowny atak na p.Tuska i PO może tylko źle wpłynąć na stosunki z Rosją i pogorszyć naszą(ciągle słabą) pozycje na świecie.Czekam na zmiany,szczególnie na wytępienie kretynów z sejmu,senatu,i wszystkich tzw.urzędów rządowych,partyjnych itd...

 • siarymon

  Oceniono 9 razy 5

  Melak ty palancie jaki ty dajesz przykład naszej młodzieży,nie ma się co dziwić młodym ludziom że się zle zachowują skoro taki stary pajac i palant daje im przykład , tak zachowują się ci co za dużo siedzą w kościele

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 7 razy 5

  Wczoraj słuchałem posłów z PiS-u... ręce mi z szelestem opadły... Zwłaszcza w fazie pytań (minutowych). Czy Ci ludzie nie słuchają? Nie... Oni nie chcą słuchać. Porażka PiS-u.

 • krystynakarc

  Oceniono 5 razy 5

  W SEJMIE BRAKUJE TYLKO JESZCZE WIELKIEGO DYREKTORA, WYSTĘPUJĄ NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH.

 • dosiarra

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo dla wystąpienia p.Marka Borowskiego. Jasno i na temat.

 • kolega77

  Oceniono 7 razy 5

  Wyznawcy "świeckiego Kościowa Jarosława" dali znać o sobie.. Im marzy się się ustanowienie dyktatury"prawdziwych Plaków i patriotów"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX