Schetyna o raporcie MAK: Premierowi zabrakło refleksu

- Wakacje premiera na pewno nie pomogły w przyśpieszeniu reakcji rządu na raport MAK - komentował w ?Kontrwywiadzie? RMF FM marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna. - Tuskowi zabrakło refleksu - dodaje. Równocześnie nie wyklucza, że Rosjanie celowo wybrali ten termin publikacji raportu.
- To opozycja narzuciła narrację wojenną - skomentował Schetyna wczorajszą debatę. Według niego, premier skutecznie obronił się przed tymi atakami. Schetyna uważa, że debata miała być potwierdzeniem wiarygodności rządu, miała dać opinii publicznej pewność, że rząd kontroluje sytuację, bo przez ostatni tydzień wszystko wskazywało na to, że katastrofa smoleńska i raport MAKu mogły się okazać "politycznym Waterloo".

- Premierowi zabrakło refleksu, umiejętności przewidywania, jak Polacy przyjmą ten raport. - mówił Schetyna - To, że premier był na wakacjach, na pewno nie pomogło reakcji rządu, takiej przygotowanej, z dobrym pomysłem - dodaje. Zapytany o to, czy Rosjanie celowo wybrali taki termin publikacji raportu, odpowiedział, że nie wierzy w przypadki.

Polska narracja nie dotarła do świata

Według marszałka, brak szybkiej reakcji ze strony rządu spowodował, że świat uwierzył w raport MAK. - Żal mi, że rząd nie zareagował szybko. W godzinę, w dwie godziny po publikacji raportu można było przedstawić opinii publicznej chociażby opis zachowania kontrolerów na wieży... Działalibyśmy na zasadzie słowa przeciwko słowu, obrazu przeciwko obrazowi. Wtedy polska narracja mogłaby dotrzeć do świata. Ale tego zabrakło i zamiast tego, wszyscy dowiedzieli się o pilotach pod wpływem alkoholu i dowódcach tych pilotów... I właśnie te informacje na świecie zostaną.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
Schetyna o raporcie MAK: Premierowi zabrakło refleksu
Zaloguj się
 • oghana7

  Oceniono 7 razy 7

  na schetyne za nielojalnosc krecha na zawsze .

 • oghana7

  Oceniono 7 razy 7

  odezwal sie brutus - falszywy przyjaciel i menda . jak mozna w takiej sytuacji pomagac pisowi ?swinia jestes -grzesiu!

 • marceli_39

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Schetyna to nie polityka to podskubywanie ta forma politykierstwa korzyści panu nie przyniesie. Lepsza była homilia wygłoszona przez pana Pawlaka.

 • nintom

  Oceniono 6 razy 6

  oj, panie Schetyna - coś z Pańską lojalnością nie jest dobrze - a fe !!

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 6 razy 6

  I Ty Brutusie? Sam nie mogłeś się odezwać?

 • asd.53

  Oceniono 7 razy 5

  p.Marszalku , nie strzela sie gola do wlasnej bramki , punktow za to nie zdobedziesz , czyzby pisowskie metody byly ci bliskie i proponuje wiecej zajac sie krajem , a swiat ma swoje sprawy , MAK ich nie obchodzi , w swiat ida sejmowe pyskowki i tym nalezy sie zajac,
  prosze zadbac o poziom Sejmu i wprowadzic tam porzadek , a ujadaczom zamknac usta . ostatnie reakcje vice-marszalkow byly wlasciwe.

 • siarymon

  Oceniono 7 razy 5

  tą wypowiedzią rozwalasz Po i rząd dajesz satysfakcję PiS-owi i SLD

 • easy-joncio

  Oceniono 5 razy 5

  Oj Grzesiu, nie kombinuj. Wiem, że moment osłabienia Tuska to najlepsza chwila, aby rzucić mu się do gardła, ale i tak nie masz szans na zastąpienie go. Premierostwo jednak troszkę Cię przerasta. Nie baw się więc w Brutusa, schowaj scyzoryk do kieszeni.

 • nintom

  Oceniono 5 razy 5

  tak jest w życiu z bliskimi współpracownikami - on nie może wybaczyć Tuskowi dymisji po aferze hazardowej. może z Kluzik założą nowe ugrupowanie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX