"Czysta chamówa", "podłość", "teatr polityczny". W TOK FM o debacie w Sejmie

Korowód posłów PiS atakujących rząd i mocne odpowiedzi premiera - tak wyglądała sejmowa debata dotycząca katastrofy smoleńskiej. Ostrą ocenę tego, co działo się w Sejmie wystawili komentatorzy Poranka Radia TOK FM. Według Adama Szostkiewicza byliśmy świadkami "teatru politycznego" na potrzeby kampanii wyborczej. Paweł Wroński mówił o "czystej chamówie", Janina Paradowska o "podłości".
Było ostro, emocjonalnie i niekoniecznie merytorycznie. Przedstawienie przez premiera i min. Jerzego Millera informacji na temat wyjaśniania okoliczności katastrofy smoleńskiej, stało się dla opozycji okazją do frontalnego ataku na rząd. - To też była okazja do popisu. Wczoraj widzieliśmy taki teatr polityczny. Każdy prawie poseł PiS uważał za stosowne, żeby pokazać się przed wyborcami. Bo już zaczyna się kampania przed wyborami do Sejmu - oceniał Adam Szostkiewicz. Publicyście tygodnika "Polityka" środowa debata przypomniała coś, co znamy z lekcji historii. - Tak pewnie wyglądały debaty u schyłku I RP, jak Polska chyliła się ku upadkowi i doszło do rozbiorów - stwierdził Szostkiewicz.

Ostrzej sejmową debatę ocenia Paweł Wroński. - Wystąpienia fighterów z Prawa i Sprawiedliwości były ordynarnymi chamskimi atakami. Czysta chamówa - stwierdził dziennikarz "Gazety Wyborczej". - Ja mówię o podłości. Myślę, że została przekroczona kolejna granica - dodała prowadząca Poranek Radia TOK FM Janina Paradowska.A gdzie odpowiedzialność za państwo?

Zdaniem Adama Szostkiewicza ostre ataki PiS nie muszą zaszkodzić rządowi Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? - Znowu Platforma będzie mogła powiedzieć" jesteśmy jacy jesteśmy, ale jak nas zabraknie to znów będziecie mieli do czynienia z szaleństwem - mówił publicysta.

Jak dodał komentator Poranka Radia TOK FM taktyka Prawa i Sprawiedliwości osłabia pozycje Polski. - W chwilach trudnych dla państwa oczekiwałbym także od liderów opozycji tego, co nazywa się zmysłem państwowym. W momentach szczególnie trudnych opozycja wspiera demokratycznie wybrany rząd, a my jesteśmy świadkami wyniszczania autorytetu suwerennego państwa dla celów wyborczych - mówił Szostkiewicz. Według publicysty taktyka PiS-u cieszy tych, "którzy chcą widzieć Polskę jako kraj, który anarchią stoi". - Kraj, który będzie można pokazywać światu, jako państwo nieodpowiedzialne. I grać swoją grę. Na przykład z Moskwy - dodał Szostkiewicz.

Premier ma kłopot

Paweł Wroński chwalił premiera Tuska za wypowiedzi podczas środowej debaty. Dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" szczególnie podobała się odpowiedź szefa rządu na wystąpienie Elżbiety Jakubiak (PJN). - Ta odpowiedź była spójna i logiczna - ocenił Wroński.

Ale Paweł Fąfara z wydawnictwa Polskapresse zwrócił uwagę na kłopoty, z którymi musi się zmierzyć Donald Tusk. - Premier musi się zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie - co dalej. Według mnie miał strategię, która zakładała że faktycznie może dojść do przełomu we relacjach polsko-rosyjskich. A dziś Tusk znalazł się w sytuacji, w której nie tylko PiS, opozycja, ale również prezydent i liderzy PSL-u krytycznie ocenili raport MAKi postawę strony rosyjskiej. Premier nie uniknie odpowiedzi na pytanie, jak zamierza wybrnąć z tego zaułka, w którym się znalazł - uważa Fąfara.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (346)
"Czysta chamówa", "podłość", "teatr polityczny". W TOK FM o debacie w Sejmie
Zaloguj się
 • pe3

  Oceniono 46 razy 40

  Kaczyński, za wszelką cenę, bez wzgędu na kraj i Polaków, postanowił podpalić Polskę, żeby tylko dorwać się do koryta.

 • szasza7

  Oceniono 45 razy 39

  Takiego popisu chamstwa i prostactwa ze strony posłów PiS dawno nie ogladaliśmy.To polityczne zera.Oni mieliby rządzić?Nie dla psa kiełbasa.Do wideł.Do gnoju
  Ale Pan Bóg jeśli kogoś chce ukarać to obiera mu rozum.A PiSowi rozumku nie przybywa.Wprost przeciwnie.

 • takajednaania

  Oceniono 46 razy 36

  Uprzejmie dziękuję posłom/posłankom PiS za nieustanne przypominanie, iż są kłamcami, oszustami, menelstwem spod politycznej budki z piwem.
  Tak trzymać!

 • boykotkot

  Oceniono 36 razy 34

  i dziwia jeszcze kogos rozbiory Polski w latach 1772-1795???!!!
  Takich cowboyow jak Pis wczoraj wtedy nie brakowalo!!!

 • pokon

  Oceniono 42 razy 34

  Skoro chamstwo (PiS) dostało się do sejmu ..to i chamskie wypowiedzi...Najwyższy czas popędzic to zdewaciałe i chore psychicznie towarzystwo podjudzane przez guru z Torunia..

 • piotrekbe

  Oceniono 30 razy 30

  Kłamczyński wraz ze swoimi przydupasami powinni zapłacić najwyższą cenę za poniżanie Polski!!

 • wyksztalciunio

  Oceniono 26 razy 26

  Ta debata nie powinna mieć miejsca,przed ogłoszeniem zakończonego śledztwa.To był
  błąd.To było na rękę kaczystom i Kremlowi.

  Mój sąsiad podsumował,to tak.Panie ja już wiem co znaczy skrót PiS. - Pieniacy i Szubrawcy.

  Ja uważam,że jedynym sposobem poprawy klimatu politycznego w Polsce.Jest wprowadzenie okręgów jednomandatowych.
  Wtedy nie będę głosował na Partię a na osobę godną mandatu poselskiego.
  Teraz głosuję na Partię a do Sejmu dostają się szumowiny.W rodzaju Kempy,Jakubiak
  czy innego Macierewicza.

 • tekla.0

  Oceniono 29 razy 25

  Boże chroń nas przed chamami z pisu

 • ukw8087

  Oceniono 24 razy 22

  Przypomnę zdanie , które wypowiedział Józef Piłsudski
  Polska : wspaniały Naród , ale ludzie ch....i
  Już wiem , o kim by pomyślał , gdyby Oglądał ten cały Cyrk...
  Z pewnością nie o Premierze Tusku ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX