Lis ostro o pośle PiS: "Chłoptaś, chłystek obsztorcowuje premiera jak gówniarza". Kamiński: Nie jest w stanie mnie obrazić

Szef tygodnika "Wprost" nie zostawia suchej nitki na pośle Mariszu Kamińskim. - Ten chłoptaś, chłystek, który wychodzi i obsztorcowuje premiera jak gówniarza. Żałosne to było - mówił Lis w TOK FM. Oburzenie dziennikarza wywołało wystąpienie posła PiS podczas debaty o katastrofie smoleńskiej, które Kamiński zakończył dedykacją dla premiera: "człowiek bez honoru, to gorsze niż śmierć".
Wystąpienie Mariusza Kamińskiego było jednym z najczęściej cytowanych po środowej debacie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przypomnijmy, poseł PiS mówił m.in. "panie premierze, wie pan co mnie w tym wszystkim najbardziej bulwersuje, tak, że burzy się we mnie krew? To że dziewięć miesięcy, w pewnym szczególnym momencie, a staliśmy wtedy obok siebie, widziałem w pana oczach łzy, i to były prawdziwe łzy. To było na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka. A dziś pozwala pan Rosjanom szargać prawdę o ostatnim locie Sebastiana Karpiniuka, pani senator Bochenek, Grzegorza Dolniaka. Odwrócił się pan plecami do własnych przyjaciół".

- Ten chłoptaś, chłystek, który wychodzi i obsztorcowuje premiera jak gówniarza. Przecież to nie była eksplozja emocji. Chłoptaś sobie to napisał, mocno wciskał długopis w kartkę, wyszedł i wydeklamował. Żałosne to było. Tandeta po prostu - komentował Tomasz Lis. Redaktor naczelny "Wprost" dodał, że mówiąc o polityku "chłoptaś, chłystek" nie uwłacza godności posła. - Bo on tej godności uwłacza bardziej, niż ja mógłbym to w jakikolwiek sposób zrobić - stwierdził Lis w Poranku Radia TOK FM.Poseł PiS przyznaje, że przeczytał to, co powiedział o nim publicysta. - Jeśli chodzi o komentarz, to mam tylko jedno zdanie: Tomasz Lis nie jest w stanie mnie obrazić - mówi portalowi Gazeta.pl Mariusz Kamiński. - Nie dam się sprowokować - zaznacza.

Wielki cyrk dla prezesa

Zdaniem Tomasza Lisa to co obserwowaliśmy w środę w Sejmie to po prostu cyrk. - Z jednej strony pod publikę, a z drugiej z wyrachowania i perfidii - dla prezesa - mówił publicysta. - Oni (posłowie PiS red.) na wyprzódki zgłaszali się do prezesa: jestem dobry, jestem gorliwy, dajcie prezesie miejsce na liście - dodał Lis.

Z opinią szefa tygodnika "Wprost" zgadza się publicysta tygodnika "Polityka" prof. Wiesław Władyka. - Miałem wrażenie, że to spektakl pod pana prezesa, który siedział z twarzą wartą wielkiego pędzla. To była warz człowieka, który nienawidzi. Patrzył na premiera z narastająca nienawiścią - ocenił.Według Władyki Prawo i Sprawiedliwość to "skorumpowana moralnie partia, w tym sensie że ona słucha tylko prezesa i wypowiada się pod prezesa". Jak dodał komentator Poranka Radia TOK FM spektakl posłów PiS może im zaszkodzić. Ale to - oczywiście - pokażą sondaże poparcia dla partii politycznych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (184)
Lis ostro o pośle PiS: "Chłoptaś, chłystek obsztorcowuje premiera jak gówniarza". Kamiński: Nie jest w stanie mnie obrazić
Zaloguj się
 • duch1313

  Oceniono 34 razy 28

  Pierwszy raz zgadzam się z panem Lisem . Pan Lis też ma swoje za uszami ale w tym wypadku ma 100% racji , kamiński zachował się jak gó...aż a mam przekonanie ,że sam tego nie wymyślił tylko kazali mu to powiedzieć bo sami nie chcieli narazić się na śmieszność . Starzy wyjadacze z PISu wiedzą jak wpuścić na minę młodych i ambitnych głupoli wcześniej był młody prawnik który udawał mądrzejszego od całego trybynału konstytucyjnego , też wyszedł na idiotę .Ale dla miejsca na liście wyborczej sprzedadzą nawet matkę nie mówiąc już o własnej godności i honorze pośle Kamiński.

 • asd.53

  Oceniono 31 razy 27

  i oto rosnie nam pisowska mlodziezowka , chamstwo przede wszystkim , takich chlystkow powinno sie eliminowac z polityki , `` swiatowy standard pisowski `` to bezmozgowiec , nieuk , kiepski jezyk polski , ale najsprawniejszy ozor , nigdy nic madrego nie powiedziec , tylko ordynarnie pyskowac , takiej dennej elity jeszcze nie mielismy w naszym kraju.

 • wieslaw.5

  Oceniono 28 razy 24

  wypowiedz posła Kamińskiego jest ze szkoły ''SPIEPRZAJ DZIADU'' jaka szkoła taki uczeń

 • fojs

  Oceniono 25 razy 23

  Chłystek to rzeczywiście trafne określenie dla Mariusza Kamińskiego. Reszta posłów pisu nie jest wcale lepsza:lizydupy i kłamcy. Czas by wkońcu i dziennikarze właściwie ocnili wartość moralną tego zespołu.Także i ci dziennikarze którzy walczą o wolność słowa. Czy o taką wolność chodzi?

 • tomson157

  Oceniono 24 razy 22

  Poseł Kamiński to jedno, a co powiedzieć o Adamie Hoffmanie? Toż to niesamowity cynik, który z miną obleśnego eunucha wygłasza non stop takie kwestie. Jestem przerażony, jeśli ten facet który ma raptem 30 lat i dopiero co wszedł do polityki już tak się zachowuje to co będzie dalej. Jedyna metoda to pogrążyć ich z kretesem w wyborach parlamentarnych 2011, ta partia zasługuje na całkowity rozpad i marginalizację w naszym życiu politycznym.

 • bezebubol

  Oceniono 25 razy 21

  w tym coraz bardziej żałosnym dyskursie smoleńskim [i nie tylko] potrzebne są takie zdecydowane konkretne głosy jak Lisa.Polski nie stac na niekończącą się awanture i ogólne napędzanie paranoi,frustracji i wojennej retoryki.[Smoleńsk jest tylko pretekstem!]

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 21 razy 19

  Mam sąsiadkę. Starszą Panią. Od dwóch dni przy byle okazji zaczepia każdego i mówi: Ale temu Tuskowi dowalili! I dobrze - niech ma całą prawdę Zdrajca Polaków!
  - Drodzy Czytelnicy! Proszę o wsparcie moralne i wyrazy współczucia takiego sąsiedztwa. :(

 • neumarkt

  Oceniono 23 razy 19

  W arszawakiej gwarze podwórkowej, takiego Mariusza Kamińskiego określano pieszczotliwie DUPKIEM ŻOŁĘDNYM! Jest rzeczą zastanawiającą, że taki człowiek, który ledwo co wyróśł z obsikanych pampersów ma tak mało, prawidłowo wykształconych szarych komórek. Już parę razy ostrzegałem go, zwrotem znanego polityka: Mariuszu Kamiński, nie idź tą drogą" bo sobie spieprzysz dorosłe zycie! Niestety, chyba jednak nadal uwierają go te pampersy i to, o dziwo, w główkę!

 • anna-ltd

  Oceniono 19 razy 15

  Panie Tomaszu , tak trafna ocenia , ze nic dodac nic ująć.pzdr

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX