Nowy sondaż. Raport MAK nie wpłynął na poparcie polityczne

Raport MAK i ostatnia debata sejmowa na temat działań rządu nie wpłynęły znacząco na poparcie partii politycznych. Wynika to z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Millword Brown SMG KRC dla TVN 24.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, do Sejmu weszłyby cztery partie polityczne. PO zwiększyła swoje poparcie o jeden punkt procentowy - teraz popiera ją 39 proc. społeczeństwa. Na PiS zagłosowałoby 29 proc. Polaków - to o dwa punkty procentowe więcej niż w ostatnim sondażu.

Do Sejmu weszłyby również SLD z trzynastoprocentowym poparciem, a także PSL, które straciło jeden punkt procentowy i dostałoby 5 proc. głosów wyborców.

PJN i Ruch Poparcia Janusza Palikota nie przekroczyłyby progu wyborczego. Dostałyby 3 i 1 proc. głosów.

Ponad połowa społeczeństwa - 54 proc.- zadeklarowała, że zagłosowałaby w wyborach parlamentarnych. Do urn nie poszłoby 24 proc. uprawnionych do głosowania.

Którą partię popierasz?

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Nowy sondaż. Raport MAK nie wpłynął na poparcie polityczne
Zaloguj się
 • wieslaw.5

  Oceniono 7 razy 7

  głosuję za PO przeciwko PIS .Rzucenie po 250000zł było prawidłowym pociągnięciem.
  Zasada dziel i rządź jest zawsze na czasie.Mam nadzieję że Polacy w końcu zobaczą
  ile ich kosztuje katastrofa ,głupota i pycha KACZYŃSKICH.
  Na marginesie tę ugodę zaproponowałem wczoraj na tym portalu.

 • oghana7

  Oceniono 6 razy 6

  dubieniecki - tez znalazl sie spadkobierca po kase -jemu malo bylo skokow ,odszkodowan .to facet zeniacy sie wylacznie dla interesu ,wiec zawsze bedzie mu malo .marny typ.

 • hvac1987

  Oceniono 8 razy 6

  Spoleczenstwo ma juz dosc tych wszystkich trumien,politycznego i nie tylko wrzasku, pochodni, marszow, mszy czy odezw do narodu. Prezydent Kraju zwyczajowo wyglasza doroczne oredzie do narodu i starczy. Sejm staje sie teatrem osmieszajacym Kraj i Narod. Szef opozycji/?/ gra swa gierke zwana potocznie: upierdliwy pociag do wladzy bez zadnych zachamowan. Jego swita za cene stolkow i niechec do codziennej pracy badz lenistwo lize mu stopy az zal patrzec i sluchac. Glowna sila/?/ rzadzaca nie probuje sie nawet wysilac bo i nie musi. Nawet relatywnie drobne afery w jej szeregach nie ruszaja jej fundamentu wyborczego bo i leprzej alternatywy nie ma. Rzadowy koalicjant to chragiewka od lat wspierajaca /dla utrzymania stanowisk/ kazda ekipe u steru bez roznicy na poglady. Wreszcie postkomunisci pokazujacy czasem jakis program, zwykle zagarniany przez ktoras z glownych partii jako wlasny, nie ma zbyt duzego elektoratu ze wzgledu na przeszlosc i widoczna walke o stolki czyli przetrwanie. O przystawkach typu pisbis czy palikotowskie stekania nawet nie wspomne. I dalej Rzeczpospolita Polska dumnie kroczy ku przuszlosci. W czwartym szeregu krajow bez istotnego znaczenia miedzynarodowego. Cholera znow zabolalo.

 • andre951

  Oceniono 7 razy 5

  Ja i tak głosowałbym na PO - bo boję się, czy dżej-kej podpaliłby tylko Europę czy też Azję, Afrykę, a może i cały świat. Ale 250 000 PLN rządowi nie wybaczę. Setki lub tysiące ludzi ginie w czasie wypełniania obowiązków służbowych, ich rodziny umierają z głodu, a pasożyty i ich rodziny, dla których śmierć jest wpisana w zawód, który wykonują, zachowują się jak hieny cmentarne.Słysząc płacz żołnierza, który jedzie do Afganistanu żeby zarobić kupę szmalu, i żali się, że do niego strzelają , jest tak samo paranoiczną sytuacją jak żądanie forsy (i to takiej) przez rodziny, z moich podatków i waszych też, za to, że wykonywali to, do czego byli zobowiązani. Ciekaw jestem, czy żona policjanta (kpt. Strój), który zginął z rąk młodocianych bandytów, rzucających w tramwaj koszem na śmieci, też dostaje milion bo 250000 uwłacza jej godności? Trzeba być skończonym sku.....em by domagać się ,po otrzymaniu niemałej zresztą kasy, o wielokrotnie więcej. Albo wszyscy jesteśmy mniej więcej równi wobec prawa (bo i tak nie wierzę, że jesteśmy jednakowo równi, mnie za słowa które mówi popier..lony dżej-kej, kępa i inne oszołomy już dawno by wsadzili) albo pierd....lić taki kraj

 • kolega77

  Oceniono 7 razy 5

  PO wprawdzie robi błędy, ale nie ma alternatywy. Alternatywą nie jest PiS czyli dyktatura tak zwianych "prawdziwych Polaków i patriotów" A jak wyglądają ci "prawdziwi Polacy"
  " mogliśmy się przekonać na Krakowskim Przedmieściu.

 • fojs

  Oceniono 3 razy 1

  Prawda że PO nie jest idealną partią a Tusk ma pecha. Tyle kataklizmów ile przydarzyło się w czasie jego kadencji nie miał żaden rząd III RP. Nie wiadomo jak z tym wszystkim poradzili by sobie inni. Mądrzyć się po fakcie wielu potrafi (Pan Balcerowicz zapomniał jak schładzał gospodarkę).
  Od dawna znane jest przysłowie że "zgoda buduje a niezgoda rujnuje". Pan Kaczyński i jego PiS tego nie pitrafią. On już pokazał że bez wrogów działać nie umie.Jeśli wroga nie ma to go sobie stworzy. Intryga jest jego metodą działania. A tego Polsce i Polakom naprawdę nie potrzeba,

 • gebe14

  Oceniono 1 raz 1

  po rulez!

 • wieslaw.5

  0

  fudalejw.1 źle jest z Tobą zacznij się leczyć póki mamy jeszcze uspołecznioną służbę zdrowia.

 • fudalejw.1

  0

  Wyrwa w mózgu jaką zrobiła "GW" i TVN 24 zwolennikom PO
  jest nie do wyleczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX