"Cynicznie wypuścili młodego posła, który dał w pysk premierowi"

Politycy krytycznie odnieśli się w Radiu ZET do przebiegu sejmowej debaty nt. katastrofy smoleńskiej. Andrzej Halicki z PO zapowiada złożenie wniosków do Poselskiej Komisji Etyki, a Marek Siwiec z SLD mówi wprost o wystąpieniu Mariusza Kamińskiego z PiS: - Cynicznie wypuszczono młodego człowieka, który dał w pysk premierowi.
Największe emocje w programie "Siódmy dzień tygodnia" wzbudziła środowa debata o działaniach rządu ws. wyjaśnienia przyczyny katastrofy smoleńskiej. - To są oskarżenia, które nie mogą być powtarzane bezkarnie - mówi Andrzej Halicki z PO. Zapowiada skierowanie do Komisji Etyki Poselskiej wniosków o ukaranie kilku posłów PiS.

Wystąpienie posła Mariusza Kamińskiego zdecydowanie nie spodobało się natomiast europosłowi Markowi Siwcowi z SLD. - To był skalkulowane. Cynicznie wypuszczono młodego człowieka, który dał w pysk premierowi - twierdzi.

Stanisław Żelichowski z PSL również krytycznie odnosi się do wystąpień posłów PiS. - Ja podejrzewam, że jest jakaś zmowa PiS z Rosją. Żeby wyjaśnić wszystko, musimy mieć silną pozycję międzynarodową. Jeśli jednak sami się ośmieszamy, to kto zechce przyjechać do naszego kociołka? - pyta retorycznie. Sejmowe kłótnie, według niego, odstraszają zagranicznych ekspertów i ewentualnych sojuszników w tej sprawie oraz obniżają wiarygodność Polski.

Innego zdania jest europoseł Paweł Kowal związany z klubem Polska Jest Najważniejsza, który zwraca uwagę, że Donald Tusk w ogóle nie odpowiedział na pytania zadane przez posłów, tylko od razu w swoim wystąpieniu zaatakował opozycję. Premiera krytykuje również Mariusz Błaszczak z PiS. - To premier Tusk, zamiast wyjaśniać, jak ma zamiar sprawę dalej posuwać na przód, atakował opozycję. Wyraźnie prowokował do konfliktów - twierdzi.

"Ta kwota uwłacza"

- Kwota, która została podana, to kwota wzięta z sufitu. Rozmawiałem z ekspertami. Ta kwota uwłacza - mówi Marek Siwiec. Odnosi się do informacji nt. zadośćuczynienia w wysokości. 250 tys. zł, jakie Prokuratoria Generalna zaproponowała rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej. Według niego, jest zdecydowanie za mała. - Ta kwota nie ma szans się obronić - dodaje.

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz uważa, że to dobrze, że taka propozycja została złożona. Zwraca jednak uwagę, że powinna być przekazana rodzinom dyskretnie. - To powinno być robione spokojnie przez prawników - uważa.

"PO już demokratyczne"

Andrzej Halicki tłumaczy, że w każdy może mieć własne zdanie, więc krytyka, jaka spotkała premiera Tuska ze strony Grzegorza Schetyny nie powinna dziwić. Dodał, że nie ma co się cieszyć z kłopotów PO, bo to może destabilizować władzę. - Proszę nie zacierać rąk - ostrzega.

- Witamy PO w gronie partii demokratycznych - tak komentuje sytuację wewnątrz PO Stanisław Żelichowski. Dodaje, że i w SLD, i w PSL są politycy, którzy się nawzajem krytykują, co nie przeszkadza im współpracować w ramach jednego ugrupowania.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
"Cynicznie wypuścili młodego posła, który dał w pysk premierowi"
Zaloguj się
 • vikot2

  Oceniono 9 razy 7

  fudalejw.1
  A co sądzisz o tym chłoptysiu, chłystku Mariuszu Kamińskim, który na forum sejmowym wlazł do dupy prezia, jego nie jesteś w stanie przeskoczyć.
  Ty tylko na radnego możesz kandydować z takimi tekstami młody wilczku, przepraszam za wilczka, młody kundelku.

 • tosu1

  Oceniono 6 razy 6

  oto śmietanka polskich ekspertów,kandydaci na czołowe stanowiska w rządzie Kaczyńskiego.
  Ciarki przechodzą na samą myśl o tym.Oby nigdy PiS nie doszedł do władzy!

 • neumarkt

  Oceniono 6 razy 6

  Oto kwiat polskich intelektualistów z "prosiaczkiem" na przedzie! Te portreciki wystarczą aby wystraszyć większość wyborców chcących głosować na PIS do nowego parlamentu. To zdumiewające, czym to towarzystwo myśli? Chyba niezbyt świadomie robią sobie "w brew"! Tak trzymać pisowcy-bezmózgowcy!

 • rot-leszek

  Oceniono 5 razy 5

  Wlasnie tak to wyglada Byle chlystek Kaminski z mownicy moze bezkarnie obrazac najwazniejsze w Polsce urzedy w swietle fleszy A sciga sie jakiegos bezdomnego menelka z Dworca Centralnego listem gonczym ktory smial obrazic kiedys glowe panstwa ... panstwa Kaczynskich gwoli przypomnienia ...to jest PiS Prostaki i Szumowiny

 • vikot2

  Oceniono 6 razy 4

  fudalejw.1
  vikot2@ - słyszałem,że jesteś ciotą i za to że wchodzą tobie do dupy bierzesz jeszcze pieniądze.
  Re;
  Widzę, że posługujesz się metodami twojego mistrza i pana, niejakiego Jarosława K. zwanego również potocznie kaczorem.
  Gdzieś słyszałem, ktoś powiedział, personalne ataki, brawo chłopcze, już i twoich obcasów z dupy prezesa nie widać.
  Wolałbym być ciota niż dupolizem prezia.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  Tam redakcja zachwala napisem nad zdjęciem "zobacz 27 osób, które rządzą w PiS"
  no to jest strasznie śmieszny napis, świadczący o tym, że redaktor nie może
  oderwać się od niedzielnego obiadu.

  Przecież w tym pieprzonym chlewiku prym wiedzie tylko jedna świnka.

 • oghana7

  Oceniono 3 razy 3

  kaminski to nie moze pochwalic sie mama -niestety ,bo jest sukinkotem .ale czy sa inni w pisie?wszycyu dostosowali sie do jadowitege jarkacza jak jedna kupa gnoju .czy naprawde nie wstydza sie swego wychowania?

 • mecenasa

  Oceniono 3 razy 3

  to dobre nowe
  Prostaki i Szumowiiny

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Czy musimy wysłuchiwać idiotyzmów wygłaszanych przez Szalonego Prezia i jego kompanów? Czy naprawdę nie ma kary dla nich w demokratycznym państwie? Przecież to jest perfidnie zaplanowana anarchia przez bandę oszołomów i mentalnie ubogich facetów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX