10-lecie PO. ?To nie jest czas na świętowanie" - Jarosław Gowin w TOK FM

Dziś mija 10 lat od powstania Platformy Obywatelskiej. - To jest czas na ciężką pracę. Myślę, że Polacy oczekują od nas czegoś innego niż świętowania - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gowin, wiceprzewodniczący klubu PO.
- Nie będzie świętowania, bo to nie jest czas na świętowanie, to jest czas na ciężką pracę - mówił Jarosław Gowin. - Jesteśmy pod pręgierzem bardzo ostrego ataku ze strony PiS, równocześnie walczymy cały czas o to by na Polskę nie rozprzestrzenił się ten światowy kryzys gospodarczy. Myślę, że Polacy oczekują od nas czego innego niż świętowania - przekonywał poranny gość TOK FM.

Dzisiaj mija 10 lat od założenia przez Donalda Tuska, Andrzeja Olechowskiego i Macieja Płażyńskiego Platformy Obywatelskiej. Największym kryzysem Platformy do tej pory, była porażka w wyborach w 2005r. - Czy to obecne przesilenie, w tej chwili jest poważniejszym kryzysem? - pytał swojego gościa Grzegorz Kozak. - Z całą pewnością nie da się tego porównać z rokiem 2005. Nie widzę żadnego przesilenia, widzę różnice zdań, poważne, uzasadnione - odpowiadał Gowin. - Jesteśmy partią pluralistyczną, demokratyczną. To nie jest tak, jak w niektórych innych partiach, żeby panował u nas dogmat o nieomylności przewodniczącego partii - mówił poseł PO. I dodał: - Ja uważam, że ten pluralizm i to, że potrafimy w ważnych sprawach, nawet publicznie, się różnić, to jest nasza siła.

"Media wyolbrzymiły słowa Schetyny"

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna skrytykował rząd za zbyt późną reakcję na raport MAK. - Padają ostre słowa, także z pana strony - zauważył Grzegorz Kozak. - Ja akurat od dawna podnoszę jeden, istotny w moich oczach problem, niedostatku reform wolnorynkowych, tego mi przez te trzy lata brakuje - przyznał Jarosław Gowin. - Słów Marszałka Schetyny nie odbieram jako szczególnie ostrej krytyki. Te słowa zostały wydestylowane przez media i ranga ich została wyolbrzymiona - przekonywał wiceprzewodniczący klubu PO. - Jak się wsłuchać w wypowiedź w pełnym kontekście, to było bardzo delikatne zasygnalizowanie, że w sprawie raportu MAK Marszałek Schetyna ma inne podejście niż premier, rząd - wyjaśniał gość TOK FM. - Ale zwracam uwagę, że Grzegorz Schetyna cały czas mówiąc o odpowiedzialności, używał słowa "my", "my jesteśmy odpowiedzialni", "my popełniliśmy błąd". Zapewne po prostu za bardzo zawierzyliśmy stronie rosyjskiej - mówił Jarosław Gowin w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM