3 lutego Dniem bez Smoleńska? Co na to politycy? "To nieprzyzwoite"

Na pomysł takiej akcji wpadli internauci. Proponują, by 3 lutego ogłoszono dniem bez medialnych dyskusji o katastrofie smoleńskiej. Bez oskarżających się nawzajem polityków o "chamstwo i zaprzaństwo". Nie jest zaskoczeniem, że w Prawie i Sprawiedliwości pomysł ten nie zyskał uznania.
- Bagatelizować tę sprawę, śmiać się z niej uważam za coś nieprzyzwoitego - mówi poseł PiS Mariusz Błaszczak. - Przypominam sobie skrzyknięte spotkania na Krakowskim Przedmieściu, które godziły w dobre imię tych, którzy zginęli. Nie tędy droga - dodaje poseł.

Ale po drugiej stronie sceny politycznej reakcje na ten pomysł są zgoła inne. - Mogę się zgodzić, że co drugi dzień albo nawet 340 dni w roku nie będziemy o tym mówić - mówi posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anita Błochowiak. Podobne zdanie ma Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnnictwa Ludowego. - Więcej szacunku nad tymi trumnami bym doradzał, a mniej tych "chocholich tańców", gdyż to co się dzieje teraz jest straszne - uważa mówi przewodniczący klubu ludowców. Koalicjant z Platformy Obywatelskiej kiwa ze zrozumieniem głową.

- To jest kwestia deklaracji i dobrej woli - mówi poseł Robert Węgrzyn z PO. - Jeżeli się umówimy, że danego dnia o tym nie będziemy mówić to myślę, że każdy się na to zapisze - dodaje.

Na razie na Facebooku pod tym apelem podpisało się ponad 100 tysięcy internautów. Ich liczba rośnie z każdą minutą.

Znani politycy, którzy już nie należą do PO >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (30)
3 lutego Dniem bez Smoleńska? Co na to politycy? "To nieprzyzwoite"
Zaloguj się
 • marpa1506

  Oceniono 8 razy 8

  To właśnie dięki poczynaniom PiS cała ta sprawa nabrała znamion farsy,a co do przyzwoitości to nie wiem czy wypada się na ten temat wypowiadać jakiemukolwiek politykowi, w końcu przyzwoitoś nakazuje nam nie kłamać.

 • adam81w

  Oceniono 8 razy 8

  "Bagatelizować tę sprawę, śmiać się z niej uważam za coś nieprzyzwoitego - mówi poseł PiS Mariusz Błaszczak. -"

  dokładnie.

 • domisia0607

  Oceniono 7 razy 7

  Wiecie dlaczego facebookowicze chcą dnia bez Smoleńska?Bo z dniem z którym skończyła się żałoba narodowa po tragedii,nastał śmieszny cyrk z niezliczoną ilością PiS-pajaców!Ja juz nie wierze w żal i żałobę pana Jarosława po stracie brata.Zrobił komedię z tragedii!!!

 • wieslaw.5

  Oceniono 7 razy 7

  pis do tego nie do puści a to spowoduje zmęczenie ''materii umysłowej'' części naszego
  społeczeństwa co może się objawić ''prawidłowym''postawieniem krzyżyka na karcie wyborczej
  w najbliższych wyborach

 • chri-s48

  Oceniono 9 razy 7

  @jola.331

  właśnie nagłaśniając,kłócąc się,udowadniając,kombinując ,zmyślając teorie od sasa do lasa dajemy
  wyraz braku szacunku dla tragicznie zmarłych. Rozdzieramy szaty depcząc ich i włażąc w brudnych
  butach na ich groby. Trzeba się wreszcie opanować z tymi poje....nymi emocjami. To tylko świadczy o braku kultury i stwarza podstawy do twierdzenia,że co poniektórzy promują się na
  tragedii Smoleńskiej i grają do upiornego tańca prezesowi Kaczyńskiemu.

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli polityk tak w ... trąbkę robionej partii jak PiS-siorki mówi publicznie, że coś jest nieprzyzwoite
  to należy, bamś! Alika ogonem w kierunku zakrystii i natychmiast to wprowadzać w życie.
  Oznacza to po prostu, że coś jest dobre i wartościowe.
  Jaki wodzuś, takie realia działania.

 • thorm74

  Oceniono 6 razy 6

  Proponuję 10 dzień każdego m-ca jako dzień bez katastrofy smoleńskiej. Można zrobić coś innego niż uprawiać gierki polityczne czy użalać się nad sobą.

 • oghana7

  Oceniono 6 razy 6

  brudzinski nie wywolal wojny o krzyz -podobno . a byl chociaz raz przy krzyzu w swietej annie ?nie -bo on lubi awantury uliczne ,a w kosciele jest tak cicho ...

 • oghana7

  Oceniono 8 razy 6

  juz powinna byc calkowita cisza wokol smolenska -codziennie .my juz wszystko wiemy -ulanska fantazja ,naciski prezia i blasika ,a rosjanie nie mogli nic na tym nieczynnym lotnisku zrobic ,niz ostrzegac samobojcow .nie powinni ladowac i tyle ,ale jaro -sam winny -musi zrzucic na kogos wine i zakryc brata .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX