PiS o "incydencie cypryjskim": "Ktoś próbuje posłów naciągnąć na duże pieniądze"

- Ktoś próbuje ich naciągnąć na duże pieniądze - mówi w rozmowie z reporterem TOK FM Mariusz Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości. Wróciła sprawa rzekomego zniszczenia hotelowych wózków na Cyprze przez posłów PiS - Karola Karskiego i Łukasza Zbonikowskiego. Cypryjski sąd skazał ich na ponad 11 tysięcy euro grzywny.
- Podstawa w polityce to zaufanie. Ja mam zaufanie do moich kolegów. Od początku mówili, że nie byli pijani, że nie zniszczyli tych wózków. Wierzę moim kolegom - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński. - Próbuje się ich wrobić, naciągnąć na duże pieniądze - przekonuje.

Kamiński dodaje, że posłowie na pewno będą się odwoływać od wyroku. Poza tym podaje w wątpliwość wyrok cypryjskiego sądu, gdyż "zapadł zaocznie i nie wiadomo w jakim stopniu strona polska była reprezentowana".

Sąd wydał wyrok w listopadzie. Obaj posłowie zostali skazani zaocznie, bo nie pojawiali się w sądzie, choć byli wzywani na rozprawy.

- Prawdopodobnie właściciele bądź zarządzający hotelem próbują wykorzystać sytuację, że są to posłowie, osoby publiczne. Pewnie uważają, że parlamentarzyści łatwiej załatwią te pieniądze - mówi Kamiński. - Posłowie Karski i Zbonikowski powiedzieli, że nie dadzą się naciągnąć i będą do końca walczyć - dodaje poseł.

Nie wiadomo, czy partia wspomoże posłów i na przykład wynajmie dla nich prawników. Posłowie Karol Karski i Łukasz Zbonikowski od jakiegoś czasu nie pokazują się w Sejmie.

Więcej: Posłowie PiS zapłacą za zniszczone wózki hotelowe?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (28)
PiS o "incydencie cypryjskim": "Ktoś próbuje posłów naciągnąć na duże pieniądze"
Zaloguj się
 • cleryka

  Oceniono 10 razy 10

  Głupie tłumaczenie posłów..byli poza hotelem,ale wracali nad ranem..Pytanie co robili poza hotelem ?na trzezwo wracali z eskapady w mieście? Może w burdelu byli?to rozgrzeszam (O.Rydzyk)

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 9 razy 9

  Na pewno maczali w tym palce Ruscy! Są świadkowie (Łukasz Zbonikowski i Karol Karski), że boy hotelowy dzwonił w tej sprawie do kogoś w Moskwie.

 • rot-leszek

  Oceniono 9 razy 9

  Ludzie trzeba sie za nimi ujac szczegolnie za tym penerem z broda Zobaczcie jak on wyglada On juz pewnie dawno powynosil wszystko z domu do lombardu bo pic sie chce a z h.ja maki jak mlyn stoi A oni chca go jeszcze naciagac

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 9 razy 9

  Wyrok zaoczny- straszna sprawa! Trzeba było pojechać na rozprawę- stać ich na to- skoro byli niwinni jak te lelije, to czemu się nie stawili? A teraz płacz i zgrzytanie PiS

 • ewa7koz

  Oceniono 7 razy 7

  Prawi i Sprawiedliwi jak ich szef nie respektują wyroków sądów.Wiadomo!

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  "- Podstawa w polityce to zaufanie." hahahah w PiS-sie!
  Albo chlali albo nie chlali (po fizjonomii jednego z meleksiarzy bardziej, że chlali).
  Wielkie mecyje, płacić rachunki i już.

 • dupazimna2010

  Oceniono 7 razy 7

  znowu to wstrętne PO? czy potym kłamliwym oskarżeniu Tusk nie powinien podać się do dymisji? no i przy okazji kilku ministrów: spraw zagranicznych, sprw wewnętrzych, kultury i nauki i rolictwa....

 • rbik53

  Oceniono 8 razy 6

  ....no i uwzięli się na pijaków....i wyłudzają od nich kasę.... no to ja się pytam - to za co oni mają teraz pić.... Oj nie postępuje się tak z prawdziwym polakiem katolikiem, nie postępuje...

 • pisalik

  Oceniono 6 razy 6

  Rumcajs myślał,że to Polska,gdzie pis dzielcom wszystko wolno?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX