"Następnym razem Schetyna ugryzie się w język" - Gronkiewicz-Waltz w TOK FM

Marszałek Schetyna skrytykował premiera Tuska za zbyt późną reakcję na raport MAK. - To był poważny błąd ze strony Schetyny - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO, w Poranku Radia TOK FM. - W takich przypadkach nie można być w sytuacji, gdzie jest się pochwalonym przez Jarosława Kaczyńskiego - dodała.
- Nie rozumiem tej reakcji Grzegorza Schetyny, uważam, że to był poważny błąd z jego strony, dlatego że sytuacja jest wyjątkowo trudna - przekonywała Hanna Gronkiewicz-Waltz w TOK FM. Odniosła się do wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że premierowi Tuskowi "zabrakło refleksu" w sprawie reakcji na raport Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego. - Czasem nie jest ważne co się mówi i jak się myśli, czasami ważne w jakim towarzystwie się to mówi. W takich przypadkach nie można być w sytuacji gdzie jest się pochwalonym przez Jarosława Kaczyńskiego czy Grzegorza Napieralskiego - podkreślała wiceprzewodnicząca PO. - Ja rozumiem, że panowie doszli do zgody i będziemy dalej działać. Mam nadzieję, że już teraz zanim coś takiego się wypsnie marszałkowi, dwa razy ugryzie się w język - dodała Gronkiewicz-Waltz.

- Ja nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że na panią Anodinę nie powinien odpowiadać premier, z całym szacunkiem dla komisji i jej ustaleń, to nie jest ten standard - mówiła prezydent Warszawy. I wyjaśniała: - Właśnie ci, którzy dbają o to, żeby Polska nie miała żadnych kompleksów wobec Rosji, powinni wyraźnie widzieć to, że jak mówi Miedwiediew to odpowiada Komorowski, jak mówi Putin to odpowiada premier Tusk, a dopiero ewentualnie Jerzy Miller odpowiada Anodinie, ale też ewentualnie, bo Miller jest ministrem konstytucyjnym a pani Anodina nie. Wydaje mi się, że komentarz ze strony Edmunda Klicha czy innych wysokich ekspertów naprawdę by wystarczył - przekonywała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pozycja Tuska słabnie? "Tylko on podejmuje strategiczne decyzje"

W gazetach możemy przeczytać, że pozycja Donalda Tuska w PO uległa znacznemu osłabieniu. - To są dywagacje, w momentach strategicznych to Tusk podejmuje decyzje - odpowiadała wiceprzewodnicząca PO. - Niewchodzenie do koalicji z PiS w 2005r. to była jego decyzja. Była też bardzo trudna decyzja, przed którą go wszyscy przestrzegali, o niekandydowaniu na prezydenta - przypominała Gronkiewicz-Waltz. - Nie widzę innej osoby, która miałaby strategiczną wizję, jednocześnie połączoną z intuicją, tak jak ma Donald Tusk. Można oczywiście dyskutować, ale póki co strategię co robić w trudnych, krytycznych momentach ma tylko premier Tusk - zapewniała prezydent Warszawy. Schetyna natomiast, zdaniem Gronkiewicz-Waltz "jest dobrym organizatorem" i uzupełnia się z premierem. - Chodzi o to, żebyśmy działali w zespole, każdy ma swoje słabsze i mocniejsze strony - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w Poranku TOK FM.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
"Następnym razem Schetyna ugryzie się w język" - Gronkiewicz-Waltz w TOK FM
Zaloguj się
 • kasia481

  Oceniono 2 razy 2

  Schetyna podobnie jak Gowin to dwójka debili.

 • rodan12

  Oceniono 1 raz 1

  Jako faszysta,jako syn majora SS,który strzałem w tył głowy likwidował rannych powstańców leżących w piwnicach warszawskich kamienic we wrześniu 1944-go roku popieram Donalda Tuska i jego sposób trzymania za mordę szeregów partyjnych.Wodza się nie krytykuje,Wodza sie słucha,wykonuje kazdy Jego rozkaz ! Dotarło do mózgu ?

 • oghana7

  0

  NIELOJALNOSC SCHETYNY POWINNA BYC UKARANA PRZEZ WYBORCOW ,A TERAZ JESZCZE WYSYLA POSLOW NA PIELGRZYMKE -SKANDAL .

 • mariuszczekala

  0

  Pani coś kiedyś wyliczyła. Proszę zdradzić jak? Bo ja przystąpiłem do OFE. Kilka szczegółów:

  Niestety okazało się, że rząd Tuska to jeden z najbardziej lewicowych rządów w ostatnim 20-leciu. Nie rozumiem dlaczego Tusk jest pod wpływem tego marnego księgowego (który jeszcze jakiś czas temu nie odróżniał zasady memoriałowej od kasowej).
  Przyrost PKB od 2000 roku (praktycznie początek OFE) wyniósł ok. 3,8% rocznie, a roczna REALNA stopa zwrotu z OFE od 5,2% (Aegon) do 6,2% (Polsat), stopa nominalna ponad 8%. Nie rozumiem zatem jak fundusz emerytalny waloryzowany zgodnie z przyrostem PKB może dać wyższą emeryturę (pomijam pytanie, kto za to zapłaci?). To się nazywa dyskalkulia.
  Tusk powinien się wyzbyć kompleksów i posłuchać L. Balcerowicza, który jest od niego starszy i mądrzejszy. Ten ostatni się denerwuje bo widząc jak się rozwala reformę Buzka ma obawy o podstawy kapitalizmu, którego podstawy ON budował. Państwo uważa, że potrafi lepiej zarządzać funduszami emerytalnymi. Idąc tym tokiem rozumowania może znacjonalizujmy przedsiębiorstwa (dokładnie odwrotnie doradza Balcerowicz), aby nie dawać pożywki chciwym kapitalistom. Jest to zgodne z doktryną „wielkich” myślicieli: Marksa, Engelsa i Lenina. Ale oprócz nich w historii było wielu innych np. Arystoteles, który dostrzegł wyższość własności prywatnej nad państwową. Niestety nie dostrzega tego rząd, (na który ze wstydem przyznaję głosowałem- z pewnością ostatni raz) który w tych okolicznościach musi być nazwany lewicowym. Komuna wraca! DEJAVU

 • oghana7

  0

  tak czy inaczej marszalek skompromitowal sie w naszych oczach ,bo zdrada to judaszowstwo i swinstwo i tyle -pozniej probowal krecic ,ze mowil :my a nie tusk .w dodatku kretacz niegodny .

 • srololot

  Oceniono 1 raz -1

  Walcowo nie pyskuj do Marszałka Sejmu i nie pouczaj jest wyższy rangą Marszałek i basta nie robić mu gęby.........

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz -1

  Pani Gronkiewicz - Waltz dzięki Bogu nie wszyscy w PO są oszustami i kłamczuchami.
  Radzę wziąć przykład z marszałka Schetyny i mówić prawdę a nie łgać jak bura suka.

 • wazps

  Oceniono 1 raz -1

  A ja wciaz mam wrazenie,ze to dziennikarze robia z igly widly,Schetyna powiedzial rzecz oczywista dla normalnych ludzi i tyle,czy byla to krytyka Tuska,jesli juz to napewno nie zaplanowana,bardziej wygladalo to na przyznanie sie do bledu,kropka.

 • robert9998

  Oceniono 1 raz -1

  Marszałek Schetyna ma o wiele więcej honoru niż Halicki i Nowak. Pan poseł Halicki jak powiedział co myśli o Tuski i co naprawdę dzieje się rządzie .Na radzie krajowej PO dopadli Halickiego, zagończycy Tuska zaraz mówić zaczął jak porażony prądem "premier jest mesjaszem". Nowak ,który był kapciowym pana premiera Tuska bredził w wywiadach"że premier jest dotknięty ręką boga".Janusz Sepioł senator PO stara się jak może przebić w lizusostwie „Co najmniej od czasów Piłsudskiego Polska nie miała przywódcy tak moralnie i intelektualnie górującego nad swoimi wrogami. Tuska od Piłsudskiego odróżnia bezmiar cierpliwości i taktu dla obrażających go nikczemników”.
  PO = PiS te partie to sekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX