10 młodych posłów PO chce przejść do PJN. "Były i są rozmowy"

Mało atrakcyjne miejsca na listach wyborczych miały tak sfrustrować dziesięciu posłów Platformy Obywatelskiej, że życzliwie spoglądają w stronę PJN. Jak informuje radio Zet chcą przejść do partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Na razie nie padają żadne nazwiska.
Młodzi posłowie, którzy nie mogą dostać wysokich miejsc na listach wyborczych - na razie nie chcą publicznie podać swoich nazwisk.

Według informacji Radia Zet mają oni poczucie, że choć nie są pupilkami mediów, ciężko pracowali w parlamencie. Tymczasem w regionach szefowie PO chcą zepchnąć ich na dalsze miejsca na listach. A często wypadniecie po za pierwszą piątkę oznacza z automatu przegraną. Największe konflikty mają dotyczyć m.in. Krakowa, Wrocławia i Torunia.

Elżbieta Jakubiak z PJN potwierdza - Jest grupa, która dotąd życzliwie się nam przyglądała, i jakieś rozmowy zawsze się z nimi toczyły. Są dla nas atrakcyjni, bo to są pracowici posłowie, widoczni w komisjach. Te rozmowy toczyły się od kilku miesięcy. W Platformie Tusk tworzy swoją listę Platformy, a Schetyna swoją i dla niektórych te listy się wykluczają - stwierdza posłanka.

W istnienie buntowniczych nastrojów w klubie PO nie wierzy poseł Andrzej Halicki: - Nie wszyscy parlamentarzyści muszą być zadowoleni. Nie ma jednak powodu do niepokoju, jeśli ktoś nie zostanie uwzględniony - powiedział.

Halicki tłumaczy, że do wtorku przewodniczący regionów mają przedstawić zarządowi krajowemu nazwiska tzw. "lokomotyw", ale całe listy będą znane dopiero późną wiosną, kiedy przedstawią je rady regionów.

Jedynki na listach PO. Zobacz, kto staruje w Twoim regionie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
10 młodych posłów PO chce przejść do PJN. "Były i są rozmowy"
Zaloguj się
 • lasaron

  Oceniono 3 razy 3

  niech przechodzą .Rozbiją potem PJN jak wszyscy zdrajcy własnych idei. Liberalizm nie dla nich tylko konserwa PJN czy PiS

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 2 razy 2

  Wygląda na to, że zależy im tylko na "korycie". Niech przechodzą i to w podskokach. Ja bym dał im jeszcze kopa i krzyżyk na drogę.

 • asd.53

  Oceniono 1 raz 1

  PJN == Pis Jest Najwazniejszy

  jesli odchodza z powodu list wyborczych , to nie ma co zalowac , widocznie ich zaslugi byly zadne i takie miejsce dla nich jakie zaslugi , natomiast dziwi mnie wasze samozadowolenie , zadnych konkretnych politykow tylko zbieranina

 • tegepe

  0

  Jakie toto jest zadufane w sobie! Jakubiakowa myśli, że przekroczą 5-procentowy próg wyborczy! Taki rymplał! I żadni spadochroniarze w PiSu, PO czy innych partii im nie pomogą. Naiwniaczki poPiSdrzone!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX