"Skandal, żenada!". Palikot o pielgrzymce posłów

- To skandal, żenada, to powinno być napiętnowane - tak Janusz Palikot komentuje decyzję marszałka Grzegorza Schetyny, który zgodził się na wyjazd kilkudziesięciu posłów na pielegrzymkę do Częstochowy w czasie pracy. - Takie są efekty klerykalizacji PO - dodaje.
Pomimo trwającego czterodniowego posiedzenia Sejmu, kilkudziesięciu posłów PiS, PO i PSL rano pojechało na pielgrzymkę do Częstochowy. Zgodę na wyjazd dostali od marszałka Sejmu, Grzegorza Schetyny. - To, że marszałek zgodził się na tę pielgrzymkę jest żenujące, skandaliczne. Wstydu nie ma! - komentował w programie "Gość Radia ZET" Janusz Palikot.

- Ta decyzja to wynik klerykalizacji całego PO i bezradności głównych elit politycznych wobec kościoła - twierdzi Palikot. - Nikt nie ma odwagi tupnąć nogą i kazać wracać biskupom z powrotem do kościoła. Spodziewałem się po Schetynie, który kiedyś był liberalnym człowiekiem, że jako marszałek, jako strażnik świeckości naszego państwa, zachowa się przyzwoicie - skarżył się.

Były poseł dodał, że wraz z jego Ruchem Poparcia przygotowuje akcję, która zakłada, że we wszystkich miejscach publicznych obok krzyża ma wisieć również krzyż prawosławny i gwiazda Dawida. - Są to symbole religii, które funkcjonują na terenie naszego państwa - argumentował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
"Skandal, żenada!". Palikot o pielgrzymce posłów
Zaloguj się
 • zgr-edo

  Oceniono 22 razy 20

  Hańba ! V kolumna watykańska. Dajcie listę tych pielgrzymo-kolaborantów. Palikot ma rację i będzie miał moje poparcie. Mam nadzieję że ta pielgrzymka jest na koszt własny posłów i wzieli sobie na ten dzień urlop.
  Czy to prawda,ze na beatyfikację JP2 w Watykanie, trwają w Sejmie, kancelarii premiera i prezydenta, zapisy na pielgrzymkowy wyjazd, który będzie na koszt podatnika ?

 • robert9998

  Oceniono 21 razy 19

  Pod rządami oszołomów POPiS , Rzeczypospolita stała się krajem wyznaniowym.
  Stachanowcy klerykalni z POPiS z PSL i PJN , na wyścigi podlizują się grupom opasłych biskupów i księży katolickich.

 • duokwak

  Oceniono 15 razy 15

  Ale burdel i to wszystko za nasze pieniądze.

 • rot-leszek

  Oceniono 13 razy 13

  michu - a ilu z nich by ...juz nie mowie doszlo Ale aby z 5 km pieszo przeszlo spocone skacowane towarzystwo ha ha Niebadz sadysta ................. Ale racja tak powinno byc Najpierw bezplatne urlopy im wypisac a potem tenisowki chustki na karki i Wio

 • michu1958

  Oceniono 17 razy 13

  nareszcie ktoś zaczyna mówić jasnym tekstem - szkoda tylko, że to będzie jak zwykle zapisane na poczet błaznowania Palikota - zakłamani psychokatole uzurpują sobie prawo do wszystkiego - a na wiejskiej te typy czuja się od dawna bezkarnie - nawet gwiazdy z sld poklepują się przy korycie uroczo ze swoimi kolegami z sekty - nigdy nie wiadomo, a nóż jakaś klątwa lub problem wyborczy i można się nie załapać na następną kadencję w kasie samoobsługowej. I niech nikt nie myśli że pątnicy z wiejskiej zapłacą cokolwiek z własnej kieszeni - a za pielgrzymkę tym bardziej - a tak szczerze to powinni zap....lać na piechotę na tę jasną górę

 • tegepe

  Oceniono 17 razy 13

  Qrwa mać! Do czego to doszło, że partia, na którą głosowali mądrzy ludzie, tak nisko pada.

 • k-marian51

  Oceniono 12 razy 12

  Palikot ma rację. Zawiesić symbole innych religii w Sejmie i Senacie RP. Albo zdjąć krzyże. Toż to przecież miejsce publiczne a nie miejsce katolickie. Oszołomstwo nie potrafi rozróżnić tych rzeczy. Wstyd panie marszałku, że zezwolił pan na pielgrzymkę w czasie obrad Sejmu. Przecież to jest normalny dzień pracy. I co to pielgrzymkowe oszołomstwo będzie miało zapłacone za ten dzień? Czy będą pisać usprawiedliwienia?

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 12 razy 12

  do zgr-edo: łudzisz się, że nie pojechali za nasze pieniądze? Napewno jeszcze dostali delegację i zwrot kosztów. Kogo wybraliśmy! A swoją droga pomysł z wieszaniem w miejscach publicznych jest debilny. Trzeba poprostu zdjąć krzyże, wiszące nad Godłem Polski i będzie dobrze. Przeginanie w którąkolwiek stronę jest niedopuszczalne.

 • dojasnejkurwy

  Oceniono 11 razy 11

  Na modły to w czasie prywatnym.Kto utrzymuje te zabobony i gusła???Obywatele!W takim razie Wy do roboty raniutko,żeby im płacić,a oni na kolanka i błagają,żeby jak nadłużej przy żłobku się utrzymać,bo głupcy płacą....
  Tak przede wszystkim to KSIĘŻA NA KSIĘŻYC,a za nimi te orszaki moherowe niech startują.Będzie normalniej wtedy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX