Współpracownik Grabarczyka pomówił posłankę PO? Sąd partyjny 25 lutego

25 lutego o godzinie 15 sąd koleżeński zajmie się sprawą Zbigniewa Papierskiego, bliskiego współpracownika ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Wniosek do sądu złożyła posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska, która twierdzi, że Papierski pomawiał ją w sieci.
Termin rozprawy wyznaczony byłby już wcześniej, ale wniosek posłanki Katarasińskiej został odesłany, bo wymagał uzupełnia formalnego. Poprawiony dokument wrócił do Krajowego Sądu Koleżeńskiego Platformy Obywatelskiej. Sprawę Papierskiego będzie badał trzyosobowy skład orzekający. - To czy sąd rozstrzygnie sprawę niezwłocznie będzie zależało od przedstawionego materiału dowodowego - mówi Katarzyna Matusik-Lipiec, przewodnicząca Krajowego Sądu Koleżeńskiego Platformy Obywatelskiej.

Kilka lat temu na łódzkich forach udzielał się internauta posługujący się nickiem "lennon1". Według tygodnika "Wprost", który przypomniał sprawę, użytkownik forum pisał, że Drzewiecki jest narkomanem i gangsterem, a Katarasińska alkoholiczką.

Zdaniem posłanki do wpisów przyznał się jej partyjny kolega Zbigniew Papierski, prezes jednej ze spółek kontrolowanych przez ministerstwo infrastruktury. Działalność internauty "lennon1" zbiegła się w czasie z rywalizacją Katarasińskiej z Grabarczykiem w partii. Zanim sprawa wyszła na jaw, Papierski był typowany na wiceprezydenta Łodzi.

"Odejdę jeśli okaże się winny, a nie zostanie ukarany"

Katarasińska zapowiedziała, że odejdzie z partii, jeśli Papierski okaże się winny i nie zostanie ukarany. - Nie taką Platformę zakładałam. Mam prawo oczekiwać, że na dziesięciolecie mojej partii, którą bardzo sobie cenię i szanuje nie będę zmuszona do posiadania takich kolegów jeśli to oczywiście okaże się prawdą, ale wszystko na to wskazuje - mówiła Katarasińska w rozmowie z radiem TOK FM.

- Nie będę komentował sprawy, dopóki nie rozstrzygnie jej sąd koleżeński - z kolei mówił radiu TOK FM Zbigniew Papierski. - Są pewne zasady, to sprawa wewnątrzpartyjna, nie będę o niej teraz rozmawiał. Sąd to najlepsze miejsce na wyjaśnienie takich spraw - dodał.

Wyjaśnień od Papierskiego oczekiwał też minister Cezary Grabarczyk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Współpracownik Grabarczyka pomówił posłankę PO? Sąd partyjny 25 lutego
Zaloguj się
  • vas-b

    0

    Kobieto szanuj siebie,zansz swoją warość i przez takiego dupka robisz aferę,a póżniej dziwisz sie,że sonadaże wam spadają,psy szczekają a karawana poinna dalej jechać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX