Meller do PO: już na Was nie zagłosuję

Na swoim profilu na Facebooku Marcin Meller napisał, że jego cierpliwość do Platformy Obywatelskiej wyczerpała się. "W najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję" - deklaruje naczelny "Playboya".
Znany dziennikarz, od lat redaktor naczelny "Playboya", napisał na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook, że działania PO, którą w 2007 roku popierał, zniechęciły go do tej partii na dobre. W swoim liście do polityków tej partii i swoich przyjaciół, którzy w niej działają, przedstawia własną listę przewinień Platformy.

"Cieszyłem się jak Wy z porażki PiS"

"W 2007 roku byłem w holu Focusa, gdzie czekaliście na wyniki wyborów" - pisze Meller. "Cieszyłem się tak jak Wy z odsunięcia PiS-u od władzy". Jednak, według dziennikarza, "nawet straszak w postaci powrotu PiS-u do władzy" już na niego "nie działa".

"Moja cierpliwość się wyczerpała"

"Szanowna Platformo, drodzy znajomi i przyjaciele działający w tej partii (...), niestety muszę Was poinformować, że moja cierpliwość się wyczerpała i w najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję" - pisze Meller. Czym zawiniła Platforma?

"Nie zrobililiście nic z aferą hazardową, a co więcej, słyszę, że "Miro" jak gdyby nigdy nic kandyduje z Waszych list do sejmu" (pisownia oryginalna - red) - zarzuca dziennikarz Platformie. "No to dajcie jeszcze "Rycha", "Zbycha" czy jak się ci panowie nazywają" - dodaje. I przechodzi do odpowiedzialności za katastrofę smoleńską.

"Klich nie ponosi odpowiedzialności za Smoleńsk. Nie mogę tego pojąć"

"Minister Klich nie ponosi odpowiedzialności za Casę (co jeszcze można zrozumieć), ale i za Smoleńsk, czego już naprawdę pojąć nie mogę" - wyrzuca Platformie Meller. Pamięta też o ministrze infrastruktury, Cezarym Grabarczyku.

"Za katastrofalne błędy w swojej pracy zostanę z niej wyrzucony. Wasz minister Grabarczyk za totalny bajzel na kolei dostaje w nagrodę kwiaty" - pisze z goryczą Meller. PO dostaje się też za pomysł przeniesienia części składki emerytalnej z OFE do ZUS. "Opowiadając o zielonej wyspie, wchodzicie na moją emeryturę" - podsumowuje najnowszy pomysł PO na zmniejszanie długu publicznego dziennikarz. Zarzuca też rządzącym, że "jak żadna władza dotąd" inwigilują dziennikarzy, i przymykają oczy na wpadki prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Meller: PO nie widzi wpadek Komorowskiego

"Gdyby Lech Kaczyński rzucił jeden z wielu 'dowcipów' Bronisława Komorowskiego, zostałby rojechany na miazgę" - pisze Meller. "Ale w przypadku tego Prezydenta Wam to nie przeszkadza" - dodaje. Pisze też o aferze z kupowaniem głosów, którego mieli się dopuścić działacze PO w Wałbrzychu. "O Wałbrzychu nawet nie chcę mówić" - kwituje Meller. I podkreśla, że wyliczanka, którą napisał, to tylko część tego, co zarzuca Platformie.

"Mógłbym tak długo. Wasz były wyborca - Marcin Meller" - kończy swój list otwarty dziennikarz.

Czy Ciebie także rozczarowały rządy Platformy?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
Meller do PO: już na Was nie zagłosuję
Zaloguj się
 • zula04

  Oceniono 14 razy 10

  Pan Meller nie mowi na kogo zaglosuje, moze nawet zbojkotuje wybory. Da szanse na wybor Jaroslawa Kaczynskiego. Afera hazardowa wroci ze zdwojona sila a w areszcie wydobywczym znajda sie wszyscy aktorzy tej aferki z premierem Tuskiem na czele. Zapewne
  pan Meller odetchnie z ulga i bedzie mial poczucie , ze wrocilo prawo a sprawiedliwosci stalo sie zadosc. Zniknie tez inwigilacja dziennikarzy, a tuzy dziennikarstwa w rodzaju Wildsteina , Pospieszalskiego, Ziemkiewicza, stana sie symbolem wolnosci slowa. Koleje natychmiast rusza zgodnie z prawem jazdy, a na niebie bedzie swiecilo nieustajaco slonce.
  Czego zycze panu Mellerowi .

 • neumarkt

  Oceniono 12 razy 8

  A kto to jest "znany dziennikarz" Meller?

 • jacz3

  Oceniono 12 razy 6

  Dziennikarz. Znany a taki nie pokumany.
  Afera hazardowa to była zasadzka i medialna hucpa.
  Co miano zrobić ? Nie ma przestępstwa : spotykanie się ze znajomym posłem w swojej sprawie.

  Panie dziennikarz! Pora do radia maryjan

 • wilcy

  Oceniono 13 razy 5

  Fakt, cierpliwosc do nich stracic mozna ale ta argumentacja jest marna. Jakby ze trzy noce z Maciarewiczem i Jarkiem pil

 • valesta

  Oceniono 13 razy 5

  Oh My God! Taki autorytet tak napisał? I co teraz będzie? Trzeba go słuchać, toć to mądry człowiek i ważny. Jeśli On tak mówi... to tak musi być. I trzeba o tym pisać, bo to Wielkie Wydarzenie jest, że On tak sądzi. Musiała wielka posucha panować w newsroomie

 • agaador

  Oceniono 6 razy 4

  PO to nie jest mój deam team , ale jest partią najmniej Polsce szkodzącą.
  Nie cenię ich za to co robią / a robią niewiele/ ale za to czego nie robią.
  Trzeba cierpieć na co najmniej zaburzenia pamięci aby proponować jako alternatywę SLD, PSL albo Kluzikowe/ br... /

 • boooolek

  Oceniono 8 razy 4

  Hahahahahaha a na kogo na Kłamczyńskiego to pismo upadnie bo klechy larum podniosą na rozbierane panienki!!!!!!

 • tegepe

  Oceniono 16 razy 4

  Nie jestem znanym dziennikarzem, lecz innym tzw. wykształciuchem, kształtującym opinię publiczną i także na PO już nie zagłosuję. Najgorsze jest to, że nie ma na kogo głosować.

 • cafe_pl

  Oceniono 8 razy 4

  Na szczęście Meller nie jest wyrocznią

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX