Poncyljusz kontra Rostowski w TOK FM. Czy doszło do rękoczynów?

"Rany w sercu zostaną" - mówił o starciu z Jackiem Rostowskim Paweł Poncyljusz. Według posła PJN, podczas rozmowy w studiu radia TOK FM minister finansów "krzyczał" i był "wściekły". Do rękoczynów - według Poncyljusza - nie doszło.
Co naprawdę stało się w studiu? Oto wersja Pawła Poncyljusza. Według posła PJN Rostowski "był jakiś bardzo wściekły na mnie, nie wiem, co go zabolało, że to, że rząd Donalda Tuska zadłuża nas jak Edward Gierek". - Nie wiem co, ale strasznie był zły pan minister Rostowski na mnie i w sumie jak na ministra finansów to za bardzo się emocjonował - opisywał zajście w RMF FM poseł PJN. - Trochę jak taka przekupa na bazarze - opisał nastrój ministra finansów Poncyljusz. Zaprzeczył jednak pogłoskom, że między nim a Rostowskim doszło do rękoczynów.

Poncyljusz: nie doszło do rękoczynów

- Nie, nie. Dobrze, że było trochę przestrzeni w tym studiu, to pan minister tak chodził sobie w jedną w drugą stronę, pokrzykując na mnie i już chyba to mu wystarczyło - zrelacjonował w RMF FM poseł PJN. Powtórzył, że nie wie, dlaczego Rostowski się rozsierdził i rozpoczął swoją tyradę.

- Był zły, nie wiem dlaczego. Coś go zabolało, chociaż nie był w stanie powiedzieć, co dokładnie, jakie moje słowa zabodły go, bo ja miałem występ w TOK FM przed nim - powiedział Poncyljusz.

Rekonstrukcja wydarzeń w Radiu TOK FM

Na podstawie relacji wciąż roztrzęsionej gwałtownym charakterem zajścia dziennikarki TOK FM zrekonstruowaliśmy przebieg wydarzeń. Oto obaj panowie mijają się w studiu radia TOK FM (Rostowski był gościem radia zaraz po pośle PJN). Niższy od postawnego Poncyljusza minister finansów, angielski dżentelmen w kapeluszu, zaczyna miotać się po studiu. Jest wyraźnie zdenerwowany, jak przypuszcza Poncyljusz, jego słowami o zadłużaniu Polski "jak Edward Gierek". Rostowski krzyczy i wymachuje rękami. Padają niemiłe słowa, choć dziennikarka TOK FM nie jest pewna, czy z ust któregoś z polityków padło określenie "głupi". Po krótkotrwałym werbalnym starciu - według relacji dziennikarki radia TOK FM - Paweł Poncy;jusz wyszedł ze studia. "Z uśmiechem" - dodaje świadek zdarzenia.

Poncyljusz: "Jestem zdziwiony taką reakcją"

Sam Paweł Poncyljusz, pytany o zajście, powiedział, że nie zamierza składać skargi na ministra. - Naszą rolą jako polityków jest się spierać, tylko ja się zdziwiłem, że akurat do mnie pan minister się w ten sposób odnosi - mówił w RMF FM polityk PJN - Akurat chyba nie jestem najbardziej agresywnym politykiem w Polsce, więc zdziwiłem się taką reakcją - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Poncyljusz kontra Rostowski w TOK FM. Czy doszło do rękoczynów?
Zaloguj się
 • robert9998

  Oceniono 1 raz 1

  Panu Rostowskiemu poszczają nerwy ? Platformie spadają sondaże, 2011 -2015 pan Jan Vincent o skąpej fryzurze, już szefem polskich finansów nie będzie.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 2 razy 0

  a niby jak ten koleś, którego jedynym osiągnięciem jest matura, mógł zdenerwować Rostowskiego? czym? swoją ignorancją?? pisowy głupek i kłamca...

 • dr54

  Oceniono 2 razy 0

  Poncyliusz to specjalista od wszyskiego , czyli od niczego . Jego dyskusja z ministrem Rostowskim wykazala jego glupote i politykierstwo pisowskie . Mydlenie oczu to jego specjalnosc !!!!!!

 • andre951

  Oceniono 1 raz -1

  Na miłość boską !!!! Co za dziennikarski matołek opisuje to zdarzenie ? Czy musi tyle razy powtarzać to samo, czy nie uczono go, że powinno być zwięźle, jasno i prosto ? Czy może dostaje kasę od ilości słów, które umieści w tych swoich wypocinach ? I nie pierwszy to już raz !! TokFm - ie postaraj się może trochę !!! A poncyliusz ma się do Rostowskiego jak wrzód na dupie do Miss Polonia !

 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz -1

  Już samo patrzenie na faceta który ma nieogoloną gębę a kark obsypany odrostami sprawia że olewam go! Fakt że jeszcze niedawno "pompował" wiwatującego kłamczyńskiego skłania mnie do jeszcze większego dystansu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX