Tusk nie widział "salonu". "Teraz salon mu wystawia rachunek"

- Okazuje się, że PO traci na tym, na czym miała zyskiwać - na spokoju, ewolucyjności - stwierdziła Dominika Wielowieyska w TOK FM. Zdaniem redaktora naczelnego "Wprost" Tomasza Lisa na spadek poparcia Platformy Obywatelskiej składają się liczne wpadki jej członków: - Albo jakaś pani walnie głupotę o starszych ludziach, potem jakiś pan zrobi z siebie idiotę w sprawie gejów i lesbijek, a tu prezydent ma gafy i wszystko nagle zaczyna się sypać - stwierdził.
- Prof. Balcerowicz postanowił udowodnić, że można tracić wyborców, nie dlatego, że wprowadza się zmiany, ale dlatego, że się ich nie robi - stwierdziła prowadząca dyskusję w Poranku TOK FM Dominika Wielowieyska. Podkreśliła, że Platforma Obywatelska traci na tym, na czym miała zyskiwać - na spokoju, ewolucyjności. - Być może, jeżeli potwierdzą się te trendy, to może Polska się zmieniła? Czyli traci się poparcie z innych powodów, niż traciło się kiedyś? - pytała.

- Jest jeszcze pytanie: a co by było, gdyby ta Platforma coś robiła? - wtrącił Tomasz Lis, redaktor naczelny "Wprost". - Ja mam czyste sumienie, bo od lat uważałem, że inercja i posługiwanie się "PiS-owskim straszakiem" oraz poleganie wyłącznie na tym, że Polacy są skazani na powtórkę z października z 2007 roku, dogoni kiedyś Donalda Tuska - dodał. - Tylko że "PiS-owski straszak" nie jest wymyślony, nie jest figurą retoryczną, on naprawdę istnieje - kontrargumentował Tomasz Wołek.- Jeżeli poważnie myślimy o tym państwie, to ten PiS odpowiedzialna władza w Polsce musi na moment wsadzić w nawias i zadać sobie pytanie, nie jak my się posłużymy PiS-em, żeby zrobić sobie dobrze, tylko co my wbrew PiS-owi chcemy dla tej Polski zrobić - odpowiedział red. naczelny "Wprost".

Według najnowszego badania CBOS, na partię rządzącą głosowałoby 37 proc. ankietowanych - o 2 punkty proc. mniej niż w poprzednim miesiącu. Notowania PiS utrzymują się na tym samym poziomie - 20 proc.

- Mam wrażenie, że rządowi, premierowi i Platformie zabrakło dłuższej perspektywy - kontynuował Lis. - Do tego jeszcze dochodzą wpadki: albo jakaś pani walnie głupotę o starszych ludziach, potem jakiś pan zrobi z siebie idiotę w sprawie gejów i lesbijek, albo prezydent ma jakieś gafy i wszystko nagle zaczyna się sypać. I w tym momencie ci, którzy byli powściągliwi, cichutcy, bardzo "platformerscy" wskakują, bo teraz "huzia na Józia".

PJN bardziej obywatelska niż Platforma? Ma projekt "Rzeczpospolita obywatelska" >>>

"Salon" wystawia rachunek

Prof. Wiesław Władyka zwrócił uwagę na inny problem Platformy Obywatelskiej - powolne odchodzenie tzw. "salonu". - Mi się wydaje, że nigdy nie było kursu "salonowego" albo "anty-salonowego". Po prostu Donald Tusk "salonu" nie widział - mówił Władyka. - Od 2007 roku widziałem duże pretensje, oczekiwania i żale, że premier ani nie spotykał się z tymi ludźmi, ani nie dopieszczał intelektualistów i artystów. Były nawet jakieś złośliwości, że chętnie pójdzie na mecz piłki nożnej, a nie pójdzie w sposób demonstracyjnie na jakąś premierę. Były pretensje, że on sobie wymyślił formę kontaktu z ludem ponad głowami "salonu". Tusk nawet nie chciał się obciążać pewną powinnością wobec starych "salonów". Teraz "salon" wystawia rachunek - uważa profesor.

- Te kręgi, te środowiska, które z przymrużeniem oka nazywamy "salonem", zaakceptowały Tuska warunkowo - dodał Tomasz Wołek. - Nie przyjęły go z otwartymi rękoma. Uważały go za człowieka nie-swojego. Zwrot ku Tuskowi i oswojenie się z tym nastąpił w obliczu realnego niebezpieczeństwa tak zwaną IV RP. Teraz część tego "salonu" się odwraca. Jednak czym innym jest ta ostra debata w obrębie środowisk ekonomicznych. Ja bym tego nie rozszerzał na kategorię "salonu". Ich debata wynika z tego powodu, że nie udało się stworzyć porządnej, merytorycznej opozycji. Natura nie znosi próżni i ta debata musiała powstać w obrębie ludzi, wydawałoby się, myślących podobnie - podsumował Wołek.

Balcerowicz: MF popełnia merytoryczny błąd. Rostowski: To Leszek popełnił błąd. O co chodzi w sporze ekonomistów? >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (115)
Tusk nie widział "salonu". "Teraz salon mu wystawia rachunek"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 11

  należne miejsce ma też w spadku słupków nasza matka kk,
  przecież Tusk jako historyk z wykształcenia musi mieć świadomość, że
  ostatnie zaniechania muszą odbierać mu głosy bardziej wykształconych i młodych.
  Jeżeli dzieli się radością rządzenia z kościołem to wie że w końcu to zaboli.

 • wieslaw.5

  Oceniono 7 razy 7

  zadaniem PO jest eliminacja BLIŹNIAKÓW jeden w wyniku swojej pychy i głupoty został
  królem drugi przeszedł na '' prochy'' .Plan'' wykonał''się w 100%.

 • agaador

  Oceniono 6 razy 6

  No tak, Tusk nie dopiescił warszawki

 • makaronnitki

  Oceniono 8 razy 6

  Objawem tego zjawiska było obniżenie PIS podatków dla najbogatszych. W ten sposób bowiem Kaczyński zwiększył strumień wyprowadzanego poza nasz rynek kapitału inwestycyjnego jako zachętę do lokowania u nas tych przenośnych, drenażowych instalacji

  Okazuje się, że wyprzedaliśmy cały majątek Państwa ( całość naszych sił wytwórczych) i zapożyczyliśmy się na 3 bilony złotych by tym kosztem wzbogacać kapitał inwestycyjne ponadnarodowych korporacji i ich siły wytwórcze samu pozostając wyłącznie jako najemna niewolnicza siła robocza do ich użytku, konkurując o pracę z chińczykami skalą niewolniczego wyzysku.

  Brak kapitału inwestycyjnego i wywołany tym brak rzeczywistych inwestycji produkcyjnych na rynku doprowadza do sytuacji gdy w sklepach jest masa towaru, ale nikogo nie stać by go kupić. Bo nie mamy udziału w jego wyprodukowaniu.

  Powstaje sytuacja kiedy z jednej strony nie możemy produkować bo te produkty są już na rynku a z drugiej nie możemy ich kupić bo nie mamy udziału w jego wyprodukowaniu.

  Można to porównać do sytuacji dwóch przedsiębiorców z których jeden postanowił wyprzedać swoje maszyny konkurencji a potem zatrudnić się przy nich jako siła robocza.
  Od tej chwili kapitał inwestycyjny uzyskiwany z jego pracy wzbogaca siły wytwórcze konkurencji co pozbawia możliwości inwestowania przez samego pracownika, który może w tych warunkach konkurować wyłącznie skalą swojego niewolniczego upodlenia.

  W pewny momencie zaczyna brakować mu środków na przeżycie i zwraca się do swojego pracodawcy by pożyczył mu kasą na produkowaną przez niego wódkę.

  Ten z chęcią mu tę kasę pożycza bo wie że ta pożyczona kasa i tak zasili jego kapitał inwestycyjny i jego siły wytwórcze, a jednocześnie z czasem sędzię mógł przerobić tego zapożyczonego gościa na abażury i mydło.

  W ten sposób wyprzedaliśmy cały przemysł, zapożyczyliśmy się na sumę 3 bilonów zł z perspektywą na porobienia na mydło i abażury.

  Bo jeżeli okradnie się gościa z jego całego majątku i zadłuży się go na gigantyczne niespłacalne sumy to trzeba trzeba go teraz fizycznie wyeliminować.
  W tym celu należy zamienić kobiety na prostytutki, mężczyzn na pederastów a rodzinę na standardowy burdel. Jednym słowem zniszczyć wszelkie godne i symbiotyczne zasady współżycia płci na rzecz plugawego pasożytnictwa kobiet.

  A wtedy wystarczy już tylko pozamiatać.

  Ani PIS ani PO a nikt inny nie ujawnił zasad opisanego mordu. Dowodzi to, że całość polskich " elit" jest ludobójczą, pasożytniczą bandą na usługach międzynarodowego kapitału i ponadnarodowych koncernów.

  Widać z tego, że jedyną szansa na ocalenie jest Przymierze Narodu Polskiego. Z tego co się orientuję mają jako jedyni realny program i dlatego nie mają szans by zaistnieć w mediach.

 • lop_0

  Oceniono 12 razy 6

  Balcer broni OFE, bo 3 OFE są sponsorami jego interesów.

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 5

  czy polska to salon?premier mial byc dla wszystkich ludzi a nie dla salonu i tak sie stalo -byl z ludzmi we wszystkich trudnych sytuacjach -we wszystkich katastrofach tego trudnego roku .a salon ? SOBIE ...

 • trajkotek

  Oceniono 5 razy 5

  "Zdaniem redaktora naczelnego "Wprost" Tomasza Lisa na spadek poparcia Platformy Obywatelskiej składają się liczne wpadki jej członków: - Albo jakaś pani walnie głupotę o starszych ludziach, potem jakiś pan zrobi z siebie idiotę w sprawie gejów i lesbijek, a tu prezydent ma gafy i wszystko nagle zaczyna się sypać - stwierdził. "

  a co z językiem Lisa?

  glosmichnika.blox.pl/2010/05/ltobject-width500px-height46pxgtltparam.html
  ______________________________________

 • romp

  Oceniono 5 razy 5

  @badziewiak
  to nie demokracja tylko autokracja
  knut,wiezienie ,twarda ręka to podejście kaczynskiego (gomułki) i nie dotczy gospodarki
  czy taka władza ma zawsze rację?tak i nie bedą wybory jak na białorusi
  własnie dlatego,że jest demokracja karczycho jeździ bmw a sbek i ubek ma emeryturę
  bo w normalnym kraju jest zarzut proces, wyrok
  w kraju dyktatury aresztowania w światłach tv,wiezienie po paru latach oskarzenie i pudło
  jak dojdzie do rewolucji mogą być rewolucyjne zmiany teraz zmiany mogą byc ewolucyjne
  a tu histeria,trybunał konstytucyjny bo chcą zabrać dotacje dla partii, bo nie będzie spotów
  bo zabierają przywileje
  @antonijerzy
  tyle sie wydarzylo że jeden drugiemu może wytknąć takie same podłe zachowania
  niestety zaczęło pis znikającymi przedmiotami z lodówki i pokoju dziecka.była to czysta demagogia a prawdy 25% potem był dziadek z wermahtu
  narzekasz że prez kaczynski był wyśmiewany a co jest teraz z prez.komorowskim
  właśnie ci obrońcy zasad ubliżają najgłosniej i nie uznają "tego pana"
  i prosze nie mów zgoda buduje gdy ogłoszono koniec wojny polsko-polskiej
  jeszcze raz powiem korupcja jest ponadpartyjna wszędzie jest pełno sobiesiaków dubienieckich rywinów
  tylko winny jest ten co ma wyrok sądowy a nie ten na którego wyrok wydała ulica
  działanie cba to 100% przykład na takie działanie. w twoim mniemaniu winni ale czy znasz kulisy sprawy czy tylko rozmowy "kontrolowane"
  tak zmiany mogłyby być szybsze mogłoby być lepiej ale obraz medialny i opozycyjny
  widzi tragedię .zobacz ulice,sklepy samochody -czy to jest totalna nędza,czy to jest zrujnowany kraj.
  przypominam że rozkopane jezdnie mogą udawać ruinę

 • klarneta8

  Oceniono 7 razy 5

  P. premier ma racje, ja tez nie uznaje ''salonowcow'',a wogole, to media arysci, naukowcy wrzeszcza i pisza by zastraszyc premiera, bo obawiaja si, ze beda musieli opodatkowac cala pensje, a teraz tylko 50%. Biedni niech placa,aleSALONOWCY NIE, BO TO IM SIE NALEZY.Taka jest prawda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX