Skąd wystartują byli premierzy? SLD ma pomysły

Józef Oleksy wystartuje do Sejmu z Siedlec, Leszek Miller - z Płocka a Bartosz Arłukowicz - z Gdyni. Tak najprawdopodobniej będą wyglądały listy SLD w najbliższych wyborach do Sejmu - pisze tygodnik ?Wprost?.
Alternatywny scenariusz zakłada wystawienie wszystkich tych osób na liście warszawskiej. - To byłaby nasz dream team - powiedział "Wprost" jeden z liderów Sojuszu.

Józef Oleksy zawsze kandydował z Siedlec i osiągał tam bardzo dobre wyniki. Z kolei Miller najbardziej chciałby kandydować z Łodzi, ale jego obecności na liście boi się młody lider tamtejszego SLD Dariusz Joński. Podobny kłopot ma Bartosz Arłukowicz, który teoretycznie powinien startować ze Szczecina, ale tak silnej konkurencji obawia się kandydujący stamtąd szef Sojuszu Grzegorz Napieralski.

Ani Miller, ani Arłukowicz nie chcieli rozmawiać z gazetą na temat tego, z których okręgów będą kandydować.

W kierownictwie SLD od kilku krąży jeszcze jeden alternatywny scenariusz. - Wystawienie listy marzeń w Warszawie. Znaleźliby się na niej Oleksy, Miller, Arłukowicz, Ryszard Kalisz i Katarzyna Piekarska. Taki wariant oznaczałby, że część z tych osób wylądowałaby poza Sejmem, bo na pięć mandatów w Warszawie nie mamy szans - twierdzi jeden z liderów Sojuszu.

DOSTĘP PREMIUM