Premier Tusk oglądał na żywo Małysza i Kowalczyk

Premier Donald Tusk skorzystał z okazji i podczas dzisiejszej wizyty w Norwegii oglądał na żywo starty polskich sportowców. Przypomnijmy - Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal w biegu łączonym na 15 km, a Adam Małysz zdobył brąz w skokach na skocznik K-95.
Premier Tusk przyjechał w sobotę do Norwegii na spotkanie z premierem Jensem Stoltenbergiem. Politycy rozmawiali przede wszystkim o energetyce - dywersyfikacji dostaw gazu, budowie gazociągu Skanled oraz wydobywaniu w Polsce gazu łupkowego. Pojawiły się też tematy sytuacji politycznej na Białorusi i misji polskich żołnierzy w Afganistanie.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, po spotkaniu premier Norwegii zaprosił Donalda Tuska na areny Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które trwają właśnie w Holmenkollen. Nie mógł wybrać lepszego momentu - w dwóch dzisiejszych startach nasze gwiazdy Justyna Kowalczyk i Adam Małysz zdobyli srebrny i brązowy medal. Według Polskiej Agencji Prasowej premier Tusk śledził na żywo zmagania obojga Polaków. Nie wiadomo czy po zawodach doszło premier osobiście gratulował im sukcesów.

Prezydent Komorowski wypoczywa w Beskidach. Dziennikarze widzieli go w Wiśle

OSCARY W GAZETA.PL: Relacja na żywo w nocy z niedzieli na poniedziałek!

Król wygra? Bez zająknięcia! [NASZE TYPY] | Kogo i jak ośmieszą prowadzący? Start: godz. 1.00. Zapraszamy!Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM