Nowak: Prezydent zaprosi Kaczyńskiego do wspólnego lotu na beatyfikację JPII

Prezydent Bronisław Komorowski zaprosi byłych prezydentów i premierów do udziału w swojej delegacji na beatyfikację Jana Pawła II - powiedział w RMF FM Sławomir Nowak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.
Komorowski zaprosi więc na pokład swojego samolotu m.in. prezesa Prawa i Sprawiedliwości. - Jarosław Kaczyński jest byłym premierem, chyba że "gdzieś to wygumkował". Mam nadzieję, że jako były polski premier będzie gotów uczestniczyć we wspólnej delegacji z Bronisławem Komorowskim - powiedział w RMF FM Sławomir Nowak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Dwudniowe wybory? "Prezydent to będzie analizował"

Nowak mówił także o nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podkreślił, że prezydent rozważa możliwość przeprowadzenia dwudniowych wyborów. Zdaniem sekretarza stanu tego typu rozwiązanie byłoby zgodne z polskim kodeksem wyborczym. - Prezydent będzie to analizował to od strony konstytucyjnej, ale już pojawiają się analizy mówiące o tym, że takie wybory są możliwe i nie ma kłopotów - stwierdził Nowak. - Sobota i niedziela to dni wolne od pracy i w związku z tym mogą odbyć się wtedy wybory. PKW mówi wyraźnie, że w polskim prawie jest to możliwe - dodał.

Po wywiadzie Tuska: "To jest tajemnica jego przywództwa"

- Premier Tusk jest szefem partii z bardzo dużym autorytetem i jego opinia jest bardzo ważna w PO - stwierdził Nowak komentując dzisiejszy wywiad premiera dla "Polityki". Tusk mówi w nim m.in. że to on decyduje, co jest szkodliwe dla jego partii oraz zapowiada, że będzie weryfikował listy wyborcze dając rekomendacje co do niektórych osób. Podkreśla jednak, że jego rekomendacje mogą być odrzucone przez władze PO.

- Premier jest mocnym politykiem z dużym autorytetem wewnętrznym i w związku z tym jego opinia jest opinią dominującą w większości Platformy. Może to jest tajemnica przywództwa Tuska - dodał w RMF FM Nowak. Ale czy istnieje spór we władzach PO pomiędzy marszałkiem Sejmu a premierem? - Znając i premiera i marszałka Schetynę nie mam świadomości, aby następowało gwałtowne pogorszenie relacji. Te relacje są naprawdę dobre - podsumował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Nowak: Prezydent zaprosi Kaczyńskiego do wspólnego lotu na beatyfikację JPII
Zaloguj się
 • asd.53

  Oceniono 4 razy 4

  ryzykowna sprawa , jesli w czasie lotu kaczorek obrazi sie i bedzie chcial wyjsc , to co wtedy , koniecznie zaopatrzyc go w spadochron , zebysmy nie mieli nowego klopotu.

 • paw73

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego na jakieś sabaty religijne za pieniądze podatników, będą latać politycy. Zadam pytanie, ile na to przedstawienie wyda państwo polskie?
  Polska to kraj wyznaniowy czy wolny światopoglądowo?

 • andre951

  Oceniono 3 razy 3

  Pomysł zaiste makiaweliczny - kto zarzuci Bronkowi, że opozycję "anihiluje"? I co zrobi dżej-kej ? Oczywiście, że nie poleci, tylko co powie, żeby z tzw. twarzą wyjść? No chyba, że znów jakąś insynuacją w tego i innych prezydentów, premierów i innych gości rzuci. Albo nie spodoba mu się, że tamci na podwórkach młodość spędzili - a on w salonach - i nijakiego porozumienia między nimi byc nie może, takie bratanie się to gorzej niż mezalians. Bardzo ciekaw jestem !!!!

 • funkenschlag

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego wyjazd na uroczystości religijne ma być pokryty z pieniędzy podatników?

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  Ktoś tam się wykazał funeralnym poczuciem humoru.
  Ale gratulacje są. To musi być olbrzymie obciążenie dla kaczorka odpowiadać na
  takie potwarze ze strony kancelistów. Dobre !

 • ada-07

  Oceniono 2 razy -2

  Przecież wczoraj ogłoszono, że pociągiem jarkacz z dworem swym na beatyfikację udaje się, więc jaki WSPÓLNY lot, z Komoruskim???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX