Tomek Lipiński: "Żądam od Platformy konkretów"

Dziś ja i wielu moich znajomych rozczarowanych Platformą nie mamy na kogo głosować - mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" muzyk Tomek Lipiński.
Lipiński w 2007 roku wystąpił na wiecu PO i zaśpiewał "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie". - Tak było i tego nie żałuję. Zrobiłbym to samo, bo rządy PiS były czymś, czego nie chciałbym jeszcze raz przeżywać, a PO była jedyną siłą, która mogła zatrzymać Kaczyńskiego - mówi muzyk.

Lipiński uważa jednak, że dziś wielu ludzi jest rozczarowanych Platformą i nie ma na kogo głosować. Zdecydował jednak, że zaczeka kilka miesięcy zanim zdecyduje, na kogo oddać głos. - Tym razem żądam konkretów, sam strach na mnie nie zadziała - ostrzega.

"Beznadziejny PR Platformy"

Zdaniem muzyka PiS po latach nie budzi już takich emocji. - Argument by odsunąć ich od władzy był słuszny 4 lata temu, ale teraz? - pyta - Chciałbym dziś zagłosować na nią (PO - red.) zadowolony z jej rządów, a nie dlatego, że boję się konkurentów - dodaje.

Lipiński wytyka też Platformie "beznadziejny piar". - Nie potrafią rozegrać niczego! - burzy się i wspomina decyzję o nie wydawaniu "gigantycznych pieniędzy" na szczepionki przeciw świńskiej grypie, które potem nie byłyby wykorzystane, oraz postępy w robotach drogowych. - Budują się drogi. Wie o tym każdy, kto jeździ po Polsce - mówi.

"Palikot to showman, PJN to niewiadoma..."

Inne polskie partie nie są w oczach Lipińskiego atrakcyjną alternatywą. SLD to "kawiorowa lewica", PSL to "związek zawodowy rolników", Palikot "nie jest politykiem, tylko showmanem", a PJN "to wielka niewiadoma".

Muzyk przedstawił też obraz swojej idealnej partii. Byłaby ona partią centrum, "proeuropejską", rozumiejącą jak ważne jest nadrobienie zaległości po latach komunizmu, niekonserwatywną i zdolną do modernizacji kraju.

PO "nieruchawa", ale pewnie wygra

- Problem z PO nie polega na tym, że ona jest konserwatywna, tylko taka nieruchawa - mówi Lipiński - Okazała się zbyt mało dynamiczna i pragmatyczna.

Mimo rozczarowania Platformą Lipiński przypuszcza, że to właśnie ugrupowanie Tuska wygra wybory. - Ale nie będzie mowy o samodzielnym rządzeniu i prawdopodobnie skończy się na aliansie z SLD - prognozuje.

Marcin Meller do PO: "Już na was nie zagłosuję"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Tomek Lipiński: "Żądam od Platformy konkretów"
Zaloguj się
 • vas-b

  Oceniono 5 razy 5

  Muzyku o jakie konkrety ci chodzi,Ja widzę plusy i minusy,bilans wychodzi na plus i potrafię to przekazać,a gadanie,że nic mi się nie podoba to takie mlenie jęzorem,pokaż co jest dobrego albo złego to może być temat do dyskusji,parafrazując"śpiwać każgy może"szczekać każdy może

 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 4 razy 4

  Tomek Lipiński celebryta, który niema już szans na rynku rozrywki więc jakoś chce zaistnieć.
  Lipiński jak Rejtan, darł koszule za Tuska ,teraz wyszedł na " idiotę " na tym , młodzi ludzie maja żal za to do niego więc próbuje wyjść z tego z twarzą.
  Lipiński twarz już stracił, każdy artysta,który staje w po którejś części sceny politycznej niech przestanie się wypowiadać jako osoba bezstronna.
  Tomasz Lipiński wie że jest używany, jako narzędzie do naganiania wyborców dla PO, tworzy rodzaj maszynki. Medialnie udaje , przysłowiową dziewicę pod koszarami. Spawa już zamieciona, Lipiński już jest człowiekiem PO wiarygodność jego zerowa.

 • arvelli_net

  Oceniono 4 razy 4

  ...mam ponad czterdziechę ale nie słyszałem o takim muzyku...Lipiński,hmm...ale pewnie Lipiński słyszał o mnie a ja nie jestem rozczarowany Platformą:)

 • neumarkt

  Oceniono 3 razy 3

  Wiadomo, że od wygenerowania wspólczesnego "łomotu" który przeważnie z muzyką nie ma nic współnego, mózg się lasuje. A więc dywagacje tych panów należy traktować z dużym pobłażaniem!

 • andre951

  Oceniono 2 razy 2

  panie muzyk, albo pan wiesz, czego chcesz, o co ci chodzi albo nie zawracaj głowy. Jesteś dorosły i jak ci się nie podoba - to załóż swoją idealną partię, bądź jej wodzem. A ajk ie potrafisz nic innego, jak szarpać druty - to głosuj albo i nie - nikt ci nie każe - to jest TWOJE i MOJE PRAWO. Ja z niego korzystam i nie zaśmiecam swoimi wynurzeniami gazet, internetu, nie angażuj kolegów, znajomych, przyjaciół.

 • verytall

  Oceniono 4 razy 2

  Takie koniunkturalne pieprzenie i podniecanie się swoją własną "misją".Jak się śpiewało dla Platformy to teraz wypadałoby siedzieć cicho i żałować złego wyboru a nie paplać jak baba.Pozazdrościł Mellerowi?

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 1

  ...meller też się rozczarował i co??...przestałem czytać PlayBoya...kto stracił? Platforma?Ja?...

 • kresowiak11

  Oceniono 1 raz -1

  Nawet szarpi-druty i inne oszczymury poznały się na PO!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX