Jakubiak: Współczuję Kaczyńskiemu, ma problem z PJN

- Bardzo współczuję panu prezesowi i PiS. Współczuję, bo widać, że mają problem z nową formacją (Polska Jest Najważniejsza - red.) i że strategia, którą przyjęli kilka tygodni temu, jest nieskuteczna - powiedziała w TOK FM Elżbieta Jakubiak odnosząc się do pogłosek o rychłym powrocie do PiS Adama Bielana. Posłanka klubu PJN przedstawiła też założenia polityki pro-rodzinnej ugrupowania oraz skrytykowała rząd Tuska za zmarnowanie społecznego zaufania i brak reform.
Jakubiak pytana o rzekomy powrót Adama Bielana do PiS, powiedziała, że nic o tym nie wie. - Nic o tym nie wiem, żeby Adam rozmawiał z kimkolwiek. W polityce bywa różnie i każdy ma prawo sam decydować, co chce w życiu robić. Ja o takiej decyzji Adama Bielana nic nie wiem - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Według dziennika "Polska The Times" Adam Bielan i Michał Kamiński powoli wycofują się z ugrupowania. Adam Bielan powiedział na łamach gazety, że PJN jest w kryzysie, co pokazują sondaże.

Posłanka PJN przypomniała, że dziś jej ugrupowanie składa wniosek do sądu o rejestrację partii. - Nikogo nie będę przymuszała do działania w partii, mamy też stowarzyszenie. Większości osób chce uczestniczyć w życiu publicznym, ale niekoniecznie chce działać w partii. Trzeba tworzyć środowisko - przekonywała.

PiS odbudowuje swoją pozycję na scenie politycznej?

Jakubiak nie zgadza się z zarzutami, że partia Jarosława Kaczyńskiego odbudowuje swoją pozycję na scenie politycznej, a jej ugrupowanie traci w sondażach. - Na początku zawsze jest euforia. Prawdziwy karnawał dopiero przed nami, kampania, toczenie sporów politycznych i przedstawianie programów. Z jednej strony musimy jeździć po Polsce, zakładać swoją organizację, tworzyć biura PJN. A z drugiej strony prowadzić działalności w Sejmie naszego małego klubu - mówiła posłanka.

I przypomniała jeden z sukcesów PJN jaki było ograniczenie finansowania partii politycznych.

- Partie polityczne wzięły blisko 250 mln od 2005 roku. Mamy prawo mówić, że to były źle wykorzystywane pieniądze. Nie powstały ekspertyzy, instytuty, które by opracowywały dla partii politycznych programy, strategie. To był chyba największy błąd, że te pieniądze dawane partiom nie były dedykowane na konkretny cel.

Trzy punkty, założenia polityki pro-rodzinnej PJN

- Wszyscy wiedzą, że w Polsce jest problem demografii, małej liczby dzieci, a jednocześnie nic się z tym nie robi - przekonywała Jakubiak. - Pomysł PJN to wyjście z polityki socjalnej a przejście na politykę rodzinną. Traktujemy rodzinę jako przedsiębiorstwo, jako element gospodarki państwa. W obrębie tej rodziny wprowadzimy podatki, które pozwalają zostawić rodzinie pieniądze na inwestowanie - wyliczała Jakubiak.

Według posłanki PJN są trzy metody, dzięki którym można skutecznie wdrożyć politykę pro-rodzinną. - Wprowadzenie dodatkowej osoby fiskalnej, czyli jak mam dzieci do mojej rodziny dopisuje jednego podatnika, tym samym wysokość podatku zależy od liczby dzieci w gospodarstwie rodzinnym. Innym sposobem jest wysoka kwota odpisu, czyli tzw. kwota wolna, oraz wreszcie specjalnie wydzielone konto, np. konto rodzinne. Tak jest w Australii. Każda rodzina posiada takie konto, państwo patrzy na rodzinę i jej wspólne dochody i od całości płaci podatek - argumentowała.

- A co z wysokimi kosztami takich rozwiązań. To wszystko bardzo dużo kosztuje, mamy dług publiczny i państwa na to nie stać - pytała prowadząca Poranek w Radio TOK FM. - I z tym się nie zgodzę. Rodzina konsumuje usługi. Te pieniądze wracają do budżetu, np. wydane na edukacje, zdrowie itp. Uważamy, że te pieniądze są w budżecie tylko są podzielone, rozproszone. Konsolidacja tych funduszy dałaby oszczędności co najmniej 15 proc. Tak mówią eksperci. W sumie to 200 mld złotych rocznie trafia do różnych funduszy, a to oznacza, że można wygenerować oszczędności tylko z kwoty przeznaczonej na zarządzanie - przekonywała Elżbieta Jakubiak.Ocena rządów Donalda Tuska - zła

- Ten rząd miał ogromną szansę wykorzystać akceptację społeczną na poziomie 60 proc., porównywalną do rządów Tadeusza Mazowieckiego na początku przemian. Ale tę szansę zmarnował - oceniła posłanka PJN.

Jakubiak nie zgodziła się z argumentem, że kiedy rządziła PO prezydenta Kaczyński nie zgadzał się z koncepcjami gabinetu Tuska i zawetował kluczowe ustawy, np. o pomostówkach.

- To jest mit. Rząd nie zrobił nic, a mógł negocjować. Rząd szedł ze strategią - wiemy, że ustawy się nie podobają prezydentowi, ale idziemy i rzucamy je na stół, a odpowiedzialność za ich zawetowanie przenosimy na prezydenta. Ale to się nie sprawdziło, bo jest nowy prezydent, a ustaw nie ma, reform nie ma. Teraz rząd nie wie jak usprawiedliwić się przed Polakami - powiedziała Elżbieta Jakubiak.

- Który rząd miał 67 mld euro z UE na program reform? Bardzo źle oceniam funkcjonowanie rządu Donalda Tuska, zmarnował zaufanie Polaków, idzie bez planów do wyborów i jest tylko sześć ustaw do końca kadencji. Myślę, że jak na tyle resortów to za mało - podsumowała Elżbieta Jakubiak.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (63)
Jakubiak: Współczuję Kaczyńskiemu, ma problem z PJN
Zaloguj się
 • celast

  Oceniono 15 razy 15

  Nie mogę słuchać tej nazwy "Polska jest najważniejsza", kto słyszał aby tak nazwać partię, nie mogę też słuchać wypowiedzi Jakubiak, to czysty populizm, jeden, nie dopracowany do tego postulat (stawiać na rodzinę, a gdzie równość konstytucyjna reszty społeczeństwa) to za mało aby myśleć o sukcesie wyborczym, to czysta arogancja. A poza tym Ta partia to pis light i tyle.

 • slnmrw

  Oceniono 14 razy 14

  Mierzi mnie ta kobieta, po prostu czuję fizyczną niechęć. Jej rozwlekły piskliwy sposób mówienia, nachalne obnoszenie się z żałobą po 10 kwietnia, podrygiwanie z tym kwiatem jako grubawa hippiska, jej tkliwe wywiady w szmatławcach SE i Fakcie gdzie przehandlowała komunię św. własnej córki na potrzeby kampanii wyborczej, te histeryczne miny kiedy gromiła premiera Tuska w Sejmie w czasie debaty o katastrofie.
  Fałsz, lizusostwo, wyrachowanie. A do tego jest taka nudna jak telenowela brazylijska.

 • hi2per

  Oceniono 14 razy 14

  PJN = PiS Jest Najważniejszy . Wiadomo że PJN powstał by przyciągnąć bardziej liberalny elektorat. Po wyborach zawarliby koalicję z PiS tak aby Prezio mógł dojść do władzy. Ale chyba tym razem Prezio się przeliczył.

 • jans0091

  Oceniono 14 razy 14

  kiedy wreszcie te tłuste babsko zacznie coś z sobą robić , bo nie może być tak że obrzucamy błotem wszystkich a mnie wystaje DYSZEL z oka i udaję że nie widzę , przez lata lizała rów kartoflom a teraz zapiekła orędowniczka demokracji , odwróciła się tyłem i mówi że jest MOTYLEM za przeproszeniem - lekkim

 • chope

  Oceniono 14 razy 14

  Standardowe popierdywanie PJN. Nie trzeba czytać, żeby wiedzieć co powie Jakubiak. To samo co zwykle, czyli nic wartego uwagi.
  Jak się stoi w rozkroku między PiS i PiSbis, to takie nudne rozmamłanie z tego wychodzi.

 • pyffello114

  Oceniono 14 razy 14

  Pani Jakubiakowej wydaje się, że powtórzy swój sukces otumaniania Polaków z kamapanii prezydenckiej, kiedy to udało jej się otumanić aż 8 milionów naszych rodaków, co doprowadziło Polskę na krawędź KATASTROFY NARODOWEJ. Mam nadzieję, że drugie otumanienie Polaków w wydaniu pań Jakubiakowej i Kluzik-Rostkowskiej nie powiedzie się.
  Sądząc po sondażach obie panie powinny pomyśleć o wzięciu się do prawdziwej pracy zamiast snucia miraży o dalszym (i to jak dostatnim!!!) życiu na koszt podatnika.
  Pani Jakubiakowa, dla przykładu, wyuczyła się na pedagoga specjalnego. Zaklady wychowawcze dla trudnej młodzieży poszukują takich pedagogów, tak, że nie będzie bezrobotna, a pożytek z niej w takim zakładzie będzie z pewnością większy niż, sądząc po jej dzisiejszych wypowiedziach, w Sejmie.

 • ursynow33

  Oceniono 14 razy 14

  ”.konkurencja polityczna pomiędzy PJN a PIS jest tylko na pokaz a niezachwiana miłość do Jedynego Wodza nie umarła wśród jej członków. Nawet najbardziej zaciekły wróg nie zrobiłby dawnym kolego takiego podłego numeru, aby wśród burzy medialnej odejść z partii w ostatnich chwilach kampanii wyborczej a lojalni "secesjoniści" odeszli. Ponadto stosunkowo powściągliwa reakcja Kaczyńskiego na przejaw takiej "zdrady" i fakt, że sam rozpoczął proces wyrzucając kilku posłów dało mi pewność, że to kolejny przekręt wyborczy Jarosława Kaczyńskiego.

  Co będzie dalej? Obawiam, się, że ten szatański plan przyniesie oczekiwany skutek. Kaczyński teraz może, bez konsekwencji przepływy umiarkowanych wyborców do PO, "odlecieć w kosmos", zabiegając o najbardziej zwariowanych i agresywnych wyborców, zaspokajając ich rządzę politycznej zadymy i igrzysk w Sejmie i nocnych pochodów z pochodniami. Równocześnie PIS-light skutecznie zdobywa wyborców, którzy wcześniej na dźwięk słowa "Kaczyński" dostawali ataku panicznego śmiechu. Ten teatr będzie trwał do końca wyborów parlamentarnych a gdy PIS i PIS-light zdobędą większość w Sejmie, przejmą władzę, zjednoczą się ponownie (lub pozostaną formalnie osobno)i wtedy rozpętają w kraju piekło. Kaczyński gdy już odzyska władzę w naszym kraju, nie wypuści jej więcej z rąk, gdyż w katastrofie zyskał nową-starą rodzinę, która coraz głośniej upomina się o polityczny spadek i "należne" im zaszczyty...”

 • jerzykkur

  Oceniono 13 razy 13

  Ocena pani Jakubiak,dotycząca działania rządu premiera Donalda Tuska całkowicie mi zwisa.Przez wiele lat pani poseł była wpatrzona w Jareczka,jak w przenajświętszy obraz,modliła się do niego i kazde słowo wypowiedziane przez swojego wodza przyjmowała jako rzecz swiętą,nie podlegajacą żadnej dyskusji.Po prostu geniusz.Jestem emerytem po siedemdziesiątce,mam co jeść,buty i płaszcz zimowy też posiadam,dzieci zdrowe,mające pracę i swoje mieszkania,studiujące wnuki..Tylu autostrad,drog i ścieżek rowerowych nigdy się w Polsce nie budowało Polska jest największym placem budowy w Europie.To jest fenomenalne.Jeśli pani posel tego nie zauważa i z uporem maniaka powtarza ,że obecny rząd nic nie robi,to nie mamy o czym mówić.

 • jojo148

  Oceniono 13 razy 13

  Pani Jakubiak przybywa z każdym dniem ciała, ale nie rozumu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX