Muniek Staszczyk: Gdy patrzę na dokonania PO, trzeźwieję

- Teraz, gdy patrzę na dokonania PO, na którą głosowałem, to człowiek trzeźwieje, uczy się, widzi, jak nim manipulują, że jedni i drudzy to jest to samo gówno - stwierdza Muniek Staszczyk w książce ?Muniek?. To kolejny artysta - po Kaziku, Pawle Kukizie i Marcinie Mellerze - który publicznie krytykuje Platformę.
Książka właśnie wchodzi na rynek. Artysta opowiada o niej w "Rzeczpospolitej". - Ostatnio poparłem PO. Teraz wydaje mi się, że żyjemy w świecie soap opery. Mam wrażenie, że wszyscy politycy są zakumplowani, spotykają się przy grillu, a przed nami grają. Jest goguś nr 1, 2, 3. Przed kamerą muszą się pospierać. A kiedy trzeba podjąć trudną decyzję dotyczącą przyszłości kraju - każdy rząd się boi. Wszystko jest robione pod słupki, jakby chodziło tylko o to, żeby przez kilka lat być u władzy - uważa lider T. Love.

"Mówili: Panie Muńku, to, panie Muńku, tamto, Powiedziałem: stop"

Muniek mówi o tym jak "zraził się do mediów". - Był taki moment, że TVN 24 leciał u mnie non stop. (...) Ciągle do mnie dzwonili, zapraszali. "Panie Muńku, to, panie Muńku, tamto". Trochę mnie to łechtało. Byłem już nie tylko muzykiem, ale mądralą od wszystkiego. Znałem się na relacjach polsko-żydowskich, redukcji armii niemieckiej. Mogłem skazać Polańskiego na niebyt albo załatwić mu niewinność. Powiedzieć coś o dopalaczach. Chcąc nie chcąc, stałem się medialną przekąską między newsem o Smoleńsku a prognozą pogody. Powiedziałem: stop - mówi Staszczyk.

Na pytanie, o co by zapytał premiera Donalda Tuska, gdyby - jak Kukiz czy Tomek Lipiński - został zaproszony do "Drugiego śniadania mistrzów", mówi: - Czy się nie boi obciachu na Euro. I o obietnice, bo mało której dotrzymał. Byłem świadkiem, jak w Niemczech śmiali się, mówiąc: "Tam, za granicą będzie Euro". Nie dziwię się. Co zobaczyłem, wjeżdżając ostatnio do Polski? Kościół, kantor i burdel. Chaos opisany w "Ubu królu" Alfreda Jarry. Niby coś się buduje, ale nikogo nie ma na budowie. Potem jest kawałek Europy w postaci autostrady, a przed stolicą Stryków wita, czyli korek. Mówiąc to, zdaję sobie sprawę, że przywalanie PO stało się teraz modne. Po fali wielkiego uwielbienia - kwituje.

Muniek: Na PiS na pewno nie będę głosował

Muzyk podkreśla jednak, że niechęć czuje także do innych partii. - I na PiS na pewno nie będę głosował. Na SLD też nie. Nie wiem, na kogo będę głosował - mówi w dzienniku.

Tłumaczy także dlaczego odrzucił propozycję 400 tysięcy za reklamę Żywca, na którą zgodził się Wojciech Waglewski. - Mam świadomość, że zachowuję się jak staroświecki dziadek. Dla młodych ludzi mój gest jest bez sensu, bo dla nich reklama to żaden obciach. A ja muszę pamiętać, co mówiłem do prasy - że nigdy nie sprzedam się do reklamy. (...)Wizerunek nie jest na sprzedaż. To coś bezcennego, jak luksus w głowie. Ale może jestem głupi? - kwituje.

W sobotę premier spotkał się twarzą w twarz z artystami, którzy nie popierają już PO: Pawłem Kukizem, Zbigniewem Hołdysem i Tomaszem Lipińskim, w "Drugim śniadaniu mistrzów". Czytaj naszą relację MINUTA PO MINUCIE.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Muniek Staszczyk: Gdy patrzę na dokonania PO, trzeźwieję
Zaloguj się
 • wojtekd38

  Oceniono 5 razy 3

  A kto to jest Muniek????? Nie mam pojecia i mnie to nie obchodzi co mysli i robi. Mam swoj rozum i nie potrzebuje pomocnikow do myslenia!!!!!!!!!!

 • malarysa

  Oceniono 2 razy 2

  Najwyższy czas. Szkoda wątroby.

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 2

  ... to dobrze, bo przez to Muniek trzeżwy jest.... patrzy na dokonania Platformy, trzeźwieje, sprawdza jaki miesiąc mamy, odsłuchuje sekretarkę i waaaali w beret.... potem znów, podstawiają mu pod oczy dokonania platformy, Muniek trzeżwieje, sprawdza kalendarz, odsłuchuje, beret i zaczyna nowy cykl....

 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz 1

  ... zesrało się !! następny "ardysta" podupada :) ... muniek, spadaj z Pragi do Pszczynówka:)

 • paw73

  Oceniono 7 razy 1

  Źle mówisz Muńku, o PO to Paradowska vel Rachela porucznik SB nazywać cię będzie celebryta! Będziesz Muńku ,dobrze mówić o Partii Oszustów=PO, Paradowska i jej podobni Kuczyński, Żakowski , Kublik będą nazywać cię artystą.
  Śmieciowa grupa, śmieciowe słowa, śmieci warte. Michnik mówił do ludzi opozycji "odpie...ie się od generała" i mówił o Kiszczaku!

 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  Staszczyk, małe miasteczko : Pszów. I zmilcz...

 • gebe14

  Oceniono 3 razy 1

  taki idealista a sepleni... czemu nie poszedłes z tym do lekarza...
  w ogóle za komuny uchodziłeś..ale teraz z taką muzyka to na jarmark

 • akni21

  Oceniono 5 razy 1

  Jak Staszczyk jest ciągle nawalony to nie wie co mówi!!!

 • kula5211

  0

  Muniek zagłosuj na PIS -- jesteś frajer

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX