Rzecznik PiS o śląskości: Nie jesteśmy idiotami

- W tej sprawie nie ma za co przepraszać. Przecież nie jesteśmy idiotami, śląskość to polskość, to jest oczywiste - mówił w TVN 24 Adam Hofman, rzecznik PiS. ?Takie traktowanie obywateli jest niedopuszczalne? - ocenił Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska.
Nadal żywo komentowane są słowa prezesa PiS o narodowości śląskiej. Kaczyński w opublikowanym w czwartek "Raporcie o stanie Rzeczypospolitej" napisał "zakamuflowanej opcji niemieckiej" Ślązaków i ostentacyjnej kaszubskości Donalda Tuska.

Hofman: Nie ma za co przepraszać

- W tej sprawie nie ma za co przepraszać. W raporcie w wersji internetowej dodaliśmy po słowach śląskość, "która odrzuca tożsamość narodową polską" - tłumaczył Hofman. I zaznaczył. - Przecież nie jesteśmy idiotami, śląskość to polskość, to jest oczywiste. My tylko jesteśmy przeciwnikami takim działaniom jak pana Gorzelika. Te zmierzają do utworzenia państwa ślaskiego - przekonywał rzecznik PiS.

Słów krytyki pod adresem raportu PiS nie szczędził poseł Tomasz Tomczykiewicz, przewodniczący Klubu PO.

- Raport to jest dokument polityczny największej partii opozycyjnej zatwierdzony przez nią. Narodowość śląską określa się jako "zakamuflowaną opcję niemiecką". Wiele osób na Ślasku na te słowa prezesa PiS zareagowało tak, że będą teraz wpisywać narodowość śląską. Uważam, że to dla sprawy śląskiej jest niedobre - mówił Tomczykiewicz.

Gorzelik: To absurdalne zarzuty

Na zarzuty Hofmana odpowiedział też Jerzy Gorzelik. - Są absurdalne, wynikają z powszechnej niewiedzy klasy politycznej nt. śląskości. Kto bada górnośląską materię ten wie, że tutaj od dawien, dawna żyją ludzie, którzy będąc Ślązakami uważają się za Polaków, inni za Niemców, a jeszcze inni wyłącznie za Ślązaków i to nie jest powód do wykopywania wojennych toporów - mówił Gorzelik.

- Insynuacją jest to, że ludzie tacy jak ja - deklarowałem narodowość śląską w spisie powszechnym 9 lat temu - są fałszywi bo nie mają odwagi przyznać się, że są Niemcami. Gdybym był Niemcem oświadczyłbym to wprost, śmiało bo w byciu Niemcem tak jak i Czechem nie ma nic złego. Takie traktowanie obywateli Rzeczpospolitej Polskiej jest niedopuszczalne i oparte na wątłych przesłankach - powiedział Gorzelik.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Rzecznik PiS o śląskości: Nie jesteśmy idiotami
Zaloguj się
 • sinhuesinhue

  Oceniono 6 razy 6

  i tu się Pan rzecznik Hofman po raz kolejny myli - jesteście idiotami ;)

 • depepoz

  Oceniono 5 razy 5

  PiSowcy - macie 2 możliwości wyboru: albo jesteście idiotami, albo nieuleczalnymi kłamcami. Wasz fuhrerek na pewno to drugie.

 • koloratura1

  Oceniono 3 razy 3

  Jesteście, [anie Hofman, jesteście.

 • gucio-2

  Oceniono 2 razy 2

  hofmann ty niejesteś idiotą to bylby dla ciebie komplement, jesteś męska qu...............wą, PIS-dzielcem

 • kiki_pawelek

  Oceniono 2 razy 2

  "W raporcie w wersji internetowej dodaliśmy po słowach śląskość, "która odrzuca tożsamość narodową polską" " - ok, szkoda tylko, ze dodaliscie to juz po reakcjach Polakow na Wasze slowa. Jak zwykle prezio gada, a po reakcji odbiorcow tlumaczy sie co tak na prawde mial na mysli. Nadeszl chyba czas na wziecie odpowiedzialnosci za swoje slowa, bo tym razem przesadziliscie, obrazajac kolejna grupe Polakow.

 • przytomny2

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Hofman, myli się Pan nie po raz pierwszy :

  JESTEŚCIE IDIOTAMI!

 • jurasmysz

  Oceniono 1 raz 1

  i tu się Pan rzecznik Hofman po raz kolejny myli - jesteście idiotami, niestety fakt!

 • misfire01

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Hofman...
  czy i na jakiej podstawie, jest pan pewny, że nie jest pan idiotą?
  Ja bym na pana miejscu się tak z diagnozami nie rozpędzał.

  Ktoś, kto uważa rasistowskie schizofreniczne majaki swojego szefa za program polityczny, z określenia "idiota" powinien się jedynie cieszyć.

 • kongreszydowski

  Oceniono 1 raz 1

  "Przecież nie jesteśmy idiotami"

  To jest urojenie idioty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX