Afery hazardowej nie było? Prokuratura umarza śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie, które miało wyjaśnić czy doszło do przestępstwa w trakcie prac nad ustawą hazardową - informuje radio RMF FM. Z braku dowodów. Decyzja o umorzeniu ma być ogłoszona jutro.
Jutro prokuratorzy ogłoszą umorzenie śledztwa ws. afery hazardowej - informuje Radio Zet. Umorzone zostaną dwa wątki. Wątek korupcji podczas prac nad ustawą zostanie umorzony z braku dowodów. Z kolei w wątku załatwiania pracy córce biznesmena Ryszarda Sobiesiaka w Totalizatorze Sportowym przez szefa gabinetu politycznego ministra Drzewieckiego, Marcina Rosoła, prokuratorzy nie stwierdzili złamania prawa, a zatem uznali, że brak jest znamion przestępstwa - donosi RMF FM.

Obietnice Chlebowskiego: brak przestępstwa?

Nie dopatrzono się też znamion przestępstwa w zachowaniu byłego posła PO Zbigniewa Chlebowskiego, który obiecywał pozytywnie załatwić sprawę zmian w ustawie swojemu znajomemu. - Co innego jednak etyka a co innego prawo, które wymaga niezbitych dowodów na popełnienie przestępstw - powiedział reporterowi RMF FM jeden z prokuratorów badających sprawę.

Nie ma winnych. Nie było afery?

Umorzenie kończy aferę hazardową pod względem prawnym - pisze na swojej stronie RMF FM. Na decyzję prokuratury istnieje jednak możliwość wniesienia zażalenia w ciągu 7 dni. Wcześniej ze śledztwa wyłączono wątek przecieku tajnych informacji, które CBA miała przekazać najważniejszym instytucjom w państwie. Tamten wątek również umorzono. Wcześniejszy raport sejmowej komisji śledczej także nie wskazał winnych.

Czytaj nasz raport o aferze hazardowej

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Afery hazardowej nie było? Prokuratura umarza śledztwo
Zaloguj się
 • ciulplatformy

  Oceniono 2 razy 2

  ha ha ha ha a ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha.

 • cecyliap123

  Oceniono 1 raz 1

  NIE UDALO PONOWNIE KACZYŃSKIEMU ZA POMOCĄ TEGO NAJBARDZIEJ NIE PRZYJEMNEGO, ZLEGO CZLOWIEKA KAMINSKIEGOZNISZCZYĆ LUDZI . TYLE PRACY
  TYLE PIENIĘDZY, TYLE PODSLUCHÓW I JAK ZWYKLE NIE WYSZLO
  CIESZĘ SIĘ NA POWRÓT DZREWIECKIEGO - BO TO BARDZO MĄDRY POLITYK!!!!!!!!

 • uran-238

  Oceniono 3 razy 1

  Ten wyrok pokazał jak mocna jest Platforma Obywatelska. Nic nam nie grozi, możemy śmiało chpać:) Jaruś z Kamińskim jest przegrany hehe

 • andre951

  Oceniono 3 razy 1

  Idioci !!!!!!! Stwierdzono niemoralne, nieetyczne zachowania paru (p)osłów. Nie stwierdzono, by brali łapówki. Takich idiotów jest w każdej partii połowa (conajmniej). To ma być afera ???? To jest tylko pokaz nieudolności przydupasa prezia, Kamińskiego. Nie powinniście tutaj wchodzić, wasze miejsce jest na portalu radyja, co ma ryja. z głeboką pogardą żegnam

 • czarna.beata

  0

  ach,zaraz tam nie było:)była tylko nic nie udowodnili za ciency są by rozkminic takie cwaniury.Prokuratura musi miec dowody na tym polega panstwo prawa.Tusek nie powinien ich trzymać w swoich szeregach mimo wszystko .

 • oghana7

  Oceniono 4 razy 0

  slusznie ,ci politycy nic zlego nie zrobili ,zadnych pieniedzy nie wzieli ,a podejrzanych znajomych nikomu nie brakuje -nam tez nie .

 • marekkryspin

  Oceniono 1 raz -1

  Prokuratura jak zwykle dyspozycyjna. Kłania się zasady mające zastosowanie na Białorusi.

 • michalpopiel

  Oceniono 5 razy -1

  Ci co twierdza, ze prokuratura zle postapila powinni napisac z ktorego paragrafu powinien byc postawiony akt oskarzenia? Kto wzial pieniadze? Ile? Kiedy?
  Powolywanie sie na wplywy, obiecywanie, przechwalanie sie (ja to zalatwie itp) nie jest karalne. I tyle.
  Trzeba bylo poczekac (jak w sprawie Sawickiej) i przy przekazywaniu pieniedzy aresztowac. A

 • fudalejw.1

  Oceniono 5 razy -1

  Afery hazardowej nie było - Polska jednak to dziki kraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX