Sprawa Śląską nie zaszkodziła PiS-owi. Tylko 3 punkty do PO

Według najnowszego sondażu Homo Homini dla ?Super Express? PiS depcze po piętach PO. Coraz lepsze notowania odnotowuje SLD.
Według sondażu Platforma Obywatelska może liczyć na 32,1 proc. poparcia. Tuż za nią plasuje się Prawo i Sprawiedliwość z 28,7 procentami poparcia. W porównaniu z lutowym sondażem PO straciła jeden, a PiS dwa punkty procentowe poparcia.

Do Sejmu dostałyby się również trzy inne partię. SLD w sondażu uzyskał 17,2 proc. poparcia - zyskał więc 3 punkty procentowe. PSL zanotował 7,1 proc. poparcia, a PJN 5,1 proc.

Ostatnia burza wokół wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego nie zaszkodziła jego partii. - Na razie nie widać, żeby PiS-owi zaszkodziła kwestia narodowości śląskiej. Osoby, które mogły się poczuć urażone, nie są wyborcami Jarosława Kaczyńskiego - uważa prezes instytutu Marcin Duma.

Którą partię popierasz?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Sprawa Śląską nie zaszkodziła PiS-owi. Tylko 3 punkty do PO
Zaloguj się
 • przyganiacz

  Oceniono 9 razy 7

  Sprawa Śląska nie zaszkodziła PiS-owi. Tylko 3 punkty do PO

  Wyniki takich sondaży można rozbić o kant d...
  A sprawa Śląska zmyje PiS jako powracająca fala. Ale później. Teraz niech się cieszą
  wynikami zamówionego sondażu...

 • dr54

  Oceniono 8 razy 6

  Sondaze Homo Homini to zwykla propaganda pisowska !

 • czandra_55

  Oceniono 5 razy 3

  Zaszkodziła i to jak !! wystarczy porozmawiać z ludżmi.Ogólnie wiadomo,że sondaże Homo-Homini są pro pisowskie i nigdy nie odzwierciedlają rzeczywistych nastrojów .

 • asd.53

  Oceniono 4 razy 2

  a przy wyborach okaze sie , ze pis ledwo polowe uzyskal , na tyle przydadza sie wasze sondaze ,
  i mimo usilnych staran tej sondazowni , pis nigdy nie bedzie liderem.

 • mepislover

  Oceniono 4 razy 2

  PIS polegnie przez Biedronkę :P ...

 • ciotka_ltd

  Oceniono 6 razy 2

  Oj, Gazeto... Z tymi sondazami to nie tak - reakcja spoleczna NIE JEST natychmiastowa, na goraco. I Slask zaszkodzi (a zwlaszcza ci Gornicy z Wujka). W tej chwili Kaczka zbiera punkty za wielce udany, jak mowilam, numer z zakupami i cena cukru. I blad rzadu Tuska ze ceny cukru w ciagu tygodnia nie spadly o polowe, tj. chocby do jego BRYTYJSKIEJ ceny. A wowczas i 'slupki' wygladalyby inaczej...
  Polacy to NIE JEST swiadomy politycznie narod, to - jak i u Irlandczykow - chlopskie filozofowanie i politykowanie, i tu sa potrzebne takie spektakularne, populistyczne numery...Ze nie uczciwe? Fakt, ale PiS cynicznym pogrywaniem pod publiczke sie nie przejmuje (slawetne: "Ciemny lud we wszystko uwierzy"), to i PO ma rece rozwiazane...

 • pogonic_kaczora

  Oceniono 6 razy 2

  Jak wypowiedz JK moze zaszkodzic PIS, przeciez powiedzial prawde sam jestem ze slaska a jak widac po moim niku nie jestem za kaczorem Prawda jest niestety bolesna

 • jedyny_abc123abc

  Oceniono 3 razy 1

  Są pewne choroby, które nie polegają na zarażaniu wirusem lub bakterią. Otoczenie chorego szuka dla siebie terapeuty, a "chory" uważa, że jest zdrowy.
  Tak można określić cały przebieg niektórych nasilonych comiesięcznych zdarzeń, które nie miały nic z żalem , tęsknotą, rozpamiętywaniem za zmarłą osobą, bo wtedy odbywa się to na cmentarzu lub w domu. "Głosowanie nogami" po Krakowskim Przedmieściu, to POLITYKA.
  Uderzanie w Ślązaków (zakamuflowanych Niemców) miało uderzyć w przewodniczącą PJN, a stało się uderzeniem w Konstytucję, od art. art... Raport o stanie Polski napisany przez P:iS, a firmowany przez prezesa Kaczyńskiego jest anty Polski, poza jednoznacznym odniesieniem się z niechęcią do PJN. Przewodnicząca jest Polką ze Śląska. Wielu członków także jest ze Śląska.
  Ostatnie informacje zwracania uwagi na kolejny region - Kaszuby , jest odniesieniem niechęci do przewodniczącego PO (powrót do dziadka z Wermachtu).
  Prawda jest taka, że Polska jest krajem wielonarodowościowym, co nie znaczy, że jest podzielona i nikt nie ma prawa JĄ dzielić.
  Granice PRL i RP są te same i tak ma być! Podaję wypis z Konstytucji RP:”
  Art. 13.
  Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
  Art. 82.
  Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.
  Art. 83.
  Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.

  Nikt nie ma prawa, zgodnie z KONSTYTUCJĄ godzić w ustrój RP, a tym bardziej Jarosław Kaczyński i PiS.

 • humanoidboy

  Oceniono 5 razy 1

  ja będę głosował na Zielonych 2004
  www.zieloni2004.pl/news.htm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX