Gowin: Drzewiecki został wmanewrowany

- Mam wrażenie, że były minister sportu został wmanewrowany w aferę hazardową przez jednego ze swoich współpracowników - mówi w rozmowie z Onet.pl poseł PO Jarosław Gowin. - A jeżeli korupcję polityczną rozumieć jako naganne działanie moralne, ale bez odpowiedzialności karnej, to Zbigniew Chlebowski brał udział w korupcji politycznej - dodał.
Kolejni politycy komentują decyzję prokuratury , która wczoraj umorzyła śledztwo związane z aferą hazardową.

"Drzewiecki wmanewrowany, Chlebowski brał udział w korupcji politycznej"

- W sensie prawnym nie mam nic do powiedzenia. Nie znam materiału - zaznacza Gowin na wstępie rozmowy z portalem . Ale stawia ocenę moralną partyjnym kolegom - Zbigniewowi Chlebowskiemu i Mirosławowi Drzewieckiemu. -Obaj panowie naruszyli standardy moralne, które obowiązują w polityce. Wypowiedzi Chlebowskiego, które znamy ze stenogramów rozmów, stawiają go poza nawiasem polityki. Przypadek Mirosława Drzewieckiego jest bardziej złożony. Mam wrażenie, że były minister sportu został wmanewrowany w aferę hazardową przez jednego ze swoich współpracowników - zaznacza Gowin.

- Nie chcę podawać nazwisk, ale wszyscy zainteresowani tą sytuacją wiedzą, kogo mam na myśli - dodaje pytany czy osobą która "wmanewrowała" Drzewieckiego był jego asystent Marcin Rosół.

"Premier pociągnął ich do odpowiedzialności i sprawa zamknięta"

- Każdy szef odpowiada za działania swoich podwładnych. Na ministrze Drzewieckim ciąży odpowiedzialność polityczna za to, co się działo w jego resorcie. Premier Tusk w błyskawicznym tempie pociągnął do odpowiedzialności obu panów i dla mnie cała sprawa jest zamknięta - podkreśla.

Czy Drzewiecki i Chlebowski mogą teraz kandydować z listy PO? - Na podstawie słów premiera uważam, że kandydowanie Chlebowskiego jest wykluczone, a Drzewieckiego mało prawdopodobne.

Dowody były, ale niewystarczające. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. afery hazardowej >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Gowin: Drzewiecki został wmanewrowany
Zaloguj się
 • romp66

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Gowin specjalisto od widzenia w kroplach spermy, dziewczynki lub chłopczyka! Rasisto polskiego parlamentu,który mówił"platforma to ostania nadzieja białego człowieka".
  Panie Gowin, nikt inny jak Drzewicki pisał pismo " było wycofywanie się z dopłat"!
  Marcin Rosół, asystent Drzewieckiego, nie działał sobie a muzą tylko na jego poleceni i za jego zgoda i akceptacja!
  Wystarczy upublicznić skrzynkę e-mil Marcina Rosoła ,byłego asystenta byłego już ministra sportu Mirosława Drzewieckiego .Zastanawia też, fakt że, agenci zanim przyszli do Rosoła z rewizją najpierw do niego zadzwonili i zjawili się u niego po około godzinie.

 • anesta

  Oceniono 5 razy 1

  No biedny Miro! Taki nieswiadomy, jak małpka polityczna we mgle smoleńskiej... Pójdź dziecko, ja Cię uczyc każę.
  A tak serio, jeśli Miro to taka chodząca cnota i niewinność, taki naduczciwy człowiek i ufny wobec wszystkich, to za czorta nie nadaje się na polityka! Powinien siedziec na wsi i kury hodować. Bo okazuje się, że słodki Miro nie ma ani mózgu, ani twardej "d...", która jak wiadomo jest niezbędna, gdy ma się miękkie serducho.
  Litości panie Gowin, nie wciskaj Pan kitu. Wystarczy już. Obaj z Chlebowskim są umoczeni, a kilkunastometrowa fala hazardowej afery, jaka po nich przeszła odsłoniła brudne i złomiaste podbrzusze kolejnych układów - niezależnie od etykietki politycznej: czy to SLD, czy PiS czy PO czy inne matołki - każdy ciągnie i targa kawałek naszego wspólnego "sukna" na swoją szatkę... A król jest nagi.
  Precz z Wami, zanim mnie bardziej wnerwicie.

  Miejcie odrobinę godności i szacunku do siebie i wyborców - przstańcie kłamać i wreszcie ukorzcie się trochę.

 • andre951

  0

  Gowin - po prostu nie powinieneś się odzywać !!!!

 • andy18m

  0

  @marekkryspin- Po prostu żarliwy katolik.

 • marekkryspin

  Oceniono 4 razy 0

  Pana Gowina można określić tylko dwoma słowami - hipokryta i obrzydliwiec

 • kwapek-3

  Oceniono 3 razy -1

  P. Gowin - "Obaj panowie naruszyli standardy moralne, które obowiązują w polityce." Po prostu zeszmacili się. Nie wierzę, że za frajer. Wyglądają na tęgich cwaniaków.
  Każdy uczciwy człowiek, wstydziłby się za takich kolegów (przyjaciół?). A Pan kręci jak typowy przedstawiciel PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX