Błaszczak: Mam nadzieję na opamiętanie rządzących

- Mam nadzieję na opamiętanie środowisk politycznych, które dziś rządzą Polską - powiedział w radiowych ?Sygnałach Dnia? Mariusz Błaszczak. Szef klubu PiS mówił też o planach partii na 10 kwietnia i misji Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, który zainauguruje działalność w rocznicę katastrofy.
Mariusz Błaszczak stwierdził, że po tragedii w Smoleńsku wśród osób rządzących Polską "nie było refleksji". - Widać podejście władzy. Kiedy Lech Kaczyński był prezydentem, trwała wobec niego nagonka - powiedział Błaszczak. - Jeżeli po tragedii władza nie dostrzega tego rodzaju inicjatyw jak społeczny komitet budowy pomnika, to ma złą wolę - dodał.

"Złożymy kwiaty w miejscu wskazanym przez setki tysięcy ludzi"

Szef klubu PiS mówił też o planach partii na 10 kwietnia. - Jak co miesiąc złożymy kwiaty w miejscu wskazanym przez setki tysięcy ludzi, czyli pod Pałacem Prezydenckim. Delegacje parlamentarzystów PiS złożą też kwiaty we wszystkich miastach, gdzie są groby ofiar - powiedział Błaszczak.

Misja Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego

- Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zapewni kontynuację myśli państwowej prezydenta. Lech Kaczyński miał wizję rozwoju Polski, był specjalistą w wielu dziedzinach - wymiaru sprawiedliwości. prawa pracy - mówił Błaszczak. - Chodzi o to, by jego dorobek był upowszechniony - dodał.

"Tusk przyjął sugestię Putina"

Mariusz Błaszczak odniósł się też do pytania o wypowiedź sekretarza stanu w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, Pawła Wypycha, którą 4 marca 2010 r. przekazała "Rzeczpospolita". Wypych, który zginął niedługo później w katastrofie smoleńskij, stwierdził wówczas, że do rozdzielenia wizyt prezydenta i premiera w Katyniu Kancelaria Prezydenta "podchodzi ze zrozumieniem".

- Cóż innego miał wówczas powiedzieć minister Wypych? To była dyplomacja. Nie powinno być tak, że delegacja polska zostaje rozdzielona. Lech Kaczyński był głową państwa polskiego, oficjalne obchody miały być 10 kwietnia, niewątpliwie Tusk przyjął sugestię Putina, by spotkanie odbyło się 3 dni wcześniej. W Katyniu powinni być wspólnie prezydent i premier - stwierdził Błaszczak.

- W imię nie do końca wiadomo czego, chyba rywalizacji politycznej, doszło do rozdzielenia wizyt. Konsekwencje były tragiczne: zginął prezydent i 95 osób, które leciały upamiętnić ludobójstwo katyńskie, bo to było ludobójstwo - podkreślił Błaszczak.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Błaszczak: Mam nadzieję na opamiętanie rządzących
Zaloguj się
 • andre951

  Oceniono 11 razy 11

  Płaszczak, tych waszych bredni nie da się już słuchać. Im dalej od tego szczęśliwego zdarzenia, tym bardziej wasza pamięć ulega zatarciu. A my pamiętamy !!!! Kim był ex-prezydent - maleńki, nadęty i pokraczny - jeśli to chcecie propagować, upowszechniając jego wizję zamknięcia Polski w XIII wieku - to nie widzę długiego żywota tego ruchu!!!

 • antybiurokrata

  Oceniono 10 razy 10

  "Lech Kaczyński miał wizję rozwoju Polski, był specjalistą w wielu dziedzinach - wymiaru sprawiedliwości. prawa pracy - mówił Błaszczak."

  Kaczynski byl specjalista od jednej rzeczy - srania w gacie a potem krzyczenia ze zrobil to Tusk, Putin, i Merkel.

  Przyklad - Traktat Lizbonski. Kaczynski negocjuje i podpisuje ten traktat, zrzekajac sie na jego mocy wlasnej polityki zagranicznej, gospodarczej i socjalnej a potem wrzeszczy ze stalismy sie "kondominum Niemieckim" a jego piesek Macierewicz skarzy w sadzie o to Tuska.

 • pisubek

  Oceniono 10 razy 10

  Pan Blaszczak wykazuje cechy osoby totalnie pozbawionej rozumu.

 • emerytgw

  Oceniono 10 razy 10

  Pis-hieny Hofmany, Błaszczaki, Brudzińskie i tp swołocz znowu wykorzystują tragedię smoleńska do własnych nikczemnych celów politycznych. Niech ta zgraja cuchnących nienawiścią osobników nie próbuje narzucać sposobu uczczenia pamięci . tych, którzy zginęli w Smoleńsku. Nawet msza w Katedrze im już nie odpowiada, bo organizowana przez legalne władze; co za ochydna polityka pis-hien.

 • arvelli_net

  Oceniono 9 razy 9

  ... błaszczak nie zna przepisów i norm dyplomatycznych ... to nie jest wycieczka z "reklamóweczką" w ręce ... jedynie facet nadaje się do dalszego ubijania piany, ale szambo już i tak z pod nóg mu wybiło...

 • neumarkt

  Oceniono 9 razy 9

  My straciliśmy nadzieję na zmądrzenie Adama Hofmana! Jego podporządkowanie się idiotyzmom wydalanym przez jego guru, Szalonego Jarka, aprobata jego pełnego nienawiści "dzieła" pełnego przebrzmiałych koncepcji politycznych, świadczącego o poważnej dewiacji jego autorów - świadczy, że trąd toczy nadal umysły mieszkańców siedziby PIS-u w byłym Expresie!

 • dziadwawelski

  Oceniono 8 razy 8

  świętujmy z radością rocznicę opróżnienia urzędu prezydenta przez tego siewiernego gamonia ;)))) alleluja i do przodu ;)))

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  TruPiSci.

 • luki1945

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Błaszczak gdyby nie katastrofa smoleńska nie istniał by Pan tak jak teraz na pierwszym politycznym froncie PiSu...

  wokolzycia.blox.pl/2011/04/10-kwietnia-pamietajmy.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX