Gowin: Kaczyński sam ciągnie PiS w kanał

- PO łatwiej walczyć z Jarosławem Kaczyńskim mówiącym o ?zdradzonych o świcie? niż punktującym gospodarcze działania rządu. Nie ma w tym naszej prowokacji, Kaczyński sam ciągnie swoją partię w ten kanał - przyznał w RMF FM poseł PO Jarosław Gowin. - Nie widzę żądnych przeciwwskazań, żeby imieniem Kaczyńskiego nazywać ulicę czy skwer - dodaje.
- 10 kwietnia wszyscy przegraliśmy walkę o pamięć, coraz mniej jesteśmy wspólnotą. Dopiero za kilka lat przyjdzie pora na wspólne przeżywanie rocznicy - twierdzi Gowin i dodaje. - PO nie chce uczestniczyć w wyszarpywaniu sobie pamięci - mówi Gowin.

- Wokół tragedii 10.04 powstaje wielki mit. Lokalne władze PO będą musiały wziąć na siebie ciężar tej odpowiedzialności - mówi o decyzji ws. pomnika Lecha Kaczyńskiego w stolicy. Jarosław Gowin nie jest zwolennikiem sondażu ws. pomnika ofiar w Warszawie. - W polityce trzeba kierować się przekonaniami a nie sondażami - podkreśla.

Polityk odniósł się także do sprawy podmienienia tablicy na lotnisku w Smoleńsku. - Polityka Rosji konsekwentnie stawia na osłabianie pozycji Polski. Sprawa usuniętej tablicy to była przeprowadzona z premedytacją prowokacja. Rosjanie liczyli, że nastroje w Polsce przybiorą formy radykalne i będzie można oskarżyć nas o rusofobię - twierdzi Gowin.

Zdaniem posła PO prezydent Komorowski wczoraj rozmawiał na ten temat z prezydentem Rosji. - To oczywiste, że Miedwiediew usłyszał od Komorowskiego słowa prawdy o tej manipulacji - mówi Gowin.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Gowin: Kaczyński sam ciągnie PiS w kanał
Zaloguj się
 • wilcy

  Oceniono 2 razy 2

  A Gowin PO... Kiedy PO pozbędzie się tego nadymanego kaznodziei? Choć tu ma dużo racji

 • wachmeister

  Oceniono 2 razy 2

  Poseł Gowin ma chyba rozdwojenie jaźni.

 • andre951

  Oceniono 2 razy 0

  Gowin - i ja kiedyś na ciebie głosowałem !!!!!!! Przepraszam wszystkich, którzy na niego nie głosowali wiedząc, z kim mają do czynienia. Ale już więcej takiego błedu nie popełnię. (p)ośle twoje miejsce jest u boku prezia - zmień barwy.

 • mothra.to.ja

  Oceniono 2 razy 0

  Uważam, że poseł Gowin powinien zasilić szeregi PiS-u. Byłoby to z pożytkiem i dla niego i dla partii prazesa.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz -1

  Gówin sam już siedzi w kanale, w który go wsadziło PO przed wyborami.

  Gówin: W polityce trzeba kierować się przekonaniami a nie sondażami - podkreśla.
  TO PO CO SIEDZISZ W PLATFORMIE, ONI TYLKO SŁUPKAMI SIĘ ZAJMUJĄ............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX