Rogalski: Może fałszowano sekcję, by ukryć...

- Może być wiele powodów dla których fałszowano by sekcje zwłok, być może chciano ukryć rzeczywiste przyczyny śmierci- mówił w RMF FM mec. Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar tragedii smoleńskiej, w tym Jarosława Kaczyńskiego.
- Poza czterema przypadkami, nie mamy pewności że dane osoby znajdują się w trumnach - mówił Rogalski o ofiarach katastrofy smoleńskiej. - W dokumentacji sekcji zwłok przeprowadzanych w Moskwie są fundamentalne rozbieżności pomiędzy tym co zapisano w dokumentach a rzeczywistym wyglądem i stanem zdrowia osób. Przemysław Gosiewski z pewnością nie miał 1,75 wzrostu - przekonywał Rogalski.

Mecenas pytany: czy wyobraża sobie teraz sekcję i ekshumację 92 ofiar katastrofy smoleńskiej, mówił: - Jest to bardzo trudny temat. Myślę, że trzeba zacząć od tych przypadków, gdzie rodziny wyraźnie tego chcą. Chce pani Beata Gosiewska, pani Wasserman, i bodajże pani Kurtyka.

Prowadząca śledztwo Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wykluczyła, by 10 kwietnia doszło do zamachu terrorystycznego - podał na początku kwietnia prokurator generalny Andrzej Seremet. - Zamach nie został wykluczony, prokurator Seremet złamał prawo. Wykluczenie wątku zamachu to wpływanie na referentów prowadzących śledztwo. Wątek zamachu jest dalej badany, prokurator generalny nie zna akt sprawy - mówił mec. Rogalski.

- Nie widzę przeszkód by oskarżyć premiera Tuska o zdradę, kiedy będą do tego podstawy. Musimy zebrać materiał dowodowy. Ze zdradą mieliśmy do czynienia z pewnością 3.02.2010, to była kulminacja zdrady związanej z rozdzieleniem wizyt. Są przesłanki byśmy badali, ewentualną odpowiedzialność Tuska przed Trybunałem Stanu - mówił Rogalski.

Mecenas Rogalski przyznaje, że przed wylotem tupolewa odbyła się rozmowa między dowódcą sił powietrznych gen. Andrzejem Błasikiem z Arkadiuszem Protasikiem, dowódcą tragicznego lotu. - Rozmowa była, natomiast z cała pewnością nie było żadnych nacisków - mówi Rogalski, ale przyznaje. Nie widziałem nagrań, natomiast myślę, że mam wiarygodne informacje na ten temat.

DOSTĘP PREMIUM