W PO program piszą wszyscy. I szykują się do rządzenia

PRZEGLĄD PRASY. Posłowie Platformy będą pisać program wyborczy. W kancelarii premiera trwają też przymiarki do planu rządzenia na nową kadencję - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Według informacji gazety posłowie PO dostali od władz klubu polecenie, aby tworzyć kilkuosobowe zespoły tematyczne, które zrobią podsumowanie dokonań partii i przedstawią nowe pomysły na najbliższe cztery lata. Platforma chce pokazać jak zmieniała kraj i przygotowuje bilans swojej działalności.

"Rzeczpospolita" pisze, że zatrudnienie posłów do kampanii wyborczej to pomysł wiceszefa Klubu PO Rafała Grupińskiego, który razem z szefem MSZ Radosławem Sikorskim pracuje nad kampanią Platformy.

Z informacji dziennika wynika także, że PO myśli już o rządzeniu przez kolejną kadencję. Strategię dla rządu przygotowuje szef doradców Donalda Tuska Michał Boni.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
W PO program piszą wszyscy. I szykują się do rządzenia
Zaloguj się
 • ahab_1

  Oceniono 2 razy 2

  Może wreszcie w programie PO znajdzie się pozycja dot. selekcji i redukcji armii urzędników "przejadających" rocznie ok. 10 mld. złotych rocznie. Jeśli do tego dodamy straty gospodarki i obywateli wynikające ze złych urzędniczych decyzji i zaniechań, to możemy uzyskać naprawdę imponujące kwoty.

 • wilcy

  Oceniono 2 razy 2

  Powtórzę sie.

  6 MIESIĘCY(!) do wyborów a politycy i media o jednym. Jakby już nic nie trzeba było robić

 • wilcy

  Oceniono 1 raz 1

  Czy program jest warunkiem dostania subwencji partyjnych?
  Bo nie szkoda czasu i kasy? Lepiej od razu napisać "Po ch*j Wam nasz program?! I tak do użycia w sr*czu jak wygramy lub nie."
  I to niezależnie od opcji.

 • tomek.54321

  Oceniono 1 raz 1

  Hola, hola, panie i panowie z PO, nie za szybko to myslenie o rzadzeniu? a zastanowiliscie sie juz z kim bedzie to rzadzenie? Bo jakos nie widze was w koalicji z PiS...

  pozdr,
  inny-punktwidzenia.blogspot.com/

 • thezydor

  0

  Przed poprzednimi wyborami mieli program: podatek linowy, zmniejszenie aparatu administracyjnego państwa, ułatwienia dla przedsiębiorców, słowem krok w kierunku zdrowej liberalizacji naszego kraju... a co zostało zrealizowane ? A no tak.. przecież polska był w kryzysie i miała dodatnią zmianę pkb .... to nie dało się tego programu nawet w małej części zrealizować....

 • wildenergy

  0

  Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się to z terminem: spaghetti law... a potem ludzie się śmieją, że w ustawie napisane jest że w koszty może wrzucić długi - przez to kwotę może sobie odliczyć nie tylko wierzyciel ale też dłużnik!!! Albo ostatnio opodatkowany vat złom - przez to faktycznie nikt kto kupuje i sprzedaje złom nie zapłaci vat bo go odliczy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX