Grupiński: "Jak PiS przegra wybory, Kaczyński nie utrzyma partii w całości"

- Premier nie powinien wdawać się w polemikę ze środowiskami radykalnego PiS, których język przejął sam Jarosław Kaczyński - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Rafał Grupiński, wiceszef klubu Platformy Obywatelskiej. Dodaje, że jeżeli PiS przegra wybory - partii tej grozi kolejny rozłam.
Zdaniem Grupińskiego Jarosław Kaczyński ciągle twierdzi, że premierzy Donald Tusk i Władimir Putin "zamordowali Lecha Kaczyńskiego". Ma to jednak robić poprzez aluzje, przez co bardzo trudno mu postawić jakiekolwiek zarzuty. - A transparenty niosą anonimowi członkowie klubów "Gazety Polskiej" - zauważa wiceszef klubu PO.

Dodaje, że jego zdaniem w przypadku przegranej PiS w nadchodzących wyborach, Jarosław Kaczyński "nie utrzyma partii w całości". Podkreśla też, że alternatywą nie jest głosowanie na ewentualne koalicje Prawa i Sprawiedliwości z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. - Naszym zadaniem jest tłumaczyć wyborcom, że głosując na którąś z tych dwóch partii, Polacy mogą zgotować sobie niezły pasztet - mówi Grupiński.

Zapowiada również w rozmowie z "Wyborczą", że odpowiedzią PO na "cyniczną strategię PiS" będzie zachęcanie obywateli do udziału w wyborach. W tym celu też Platforma będzie namawiała prezydenta Komorowskiego, aby zdecydował się na rozpisanie dwudniowych wyborów. - No i musimy wyborców przekonać programem na następne cztery lata - podkreśla polityk PO.

Przeczytaj cały wywiad >>>

Sondaże bez zmian. "To reakcja na drożyznę"

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" publikuje również kolejny sondaż poparcia dla partii politycznych. Jak podkreśla - dzisiejsze badanie potwierdza odnotowane w zeszłym tygodniu osłabienie Platformy - partię rządzącą popiera 40 proc. badanych. Na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 26 proc. respondentów, trzecie w kolejności jest SLD z 18-procentowym poparciem.

Skąd utrzymujące się osłabienie PO? - To efekt kosztów ponoszonych przez obywateli - komentuje Grupiński. - Droższa jest benzyna, co pociąga za sobą wzrost cen innych produktów. Obwinianie partii rządzącej to reakcja naturalna, nawet jeśli nie mamy wpływu na ceny ropy - tłumaczy.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Grupiński: "Jak PiS przegra wybory, Kaczyński nie utrzyma partii w całości"
Zaloguj się
 • czarno_to_widze

  Oceniono 7 razy 3

  w PiS zasiada kwiat idiotyzmu więc nie będzie rozłamu bo kto przyjmie tych przygłupów

 • dzban-81

  Oceniono 7 razy 3

  "Jak PiS przegra wybory, Kaczyński nie utrzyma partii w całości" to samo mówili o wyborach prezydenckich...
  ten wrzód się mocno trzyma i jeszcze nam dokopie

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli jednak mościcie tyły
  Diagnoza jest mylna. PiS zewrze szeregi na tak długo jak będą jakiekolwiek konfitury do wyżarcia.
  Co nie da się skonsumować zostanie zmarnowane.
  Ta partia nie jest twórcza, to jest czysty socjal- rozdać wszystko nie bacząc na zaplecze,
  (nie socjalizm, socjal nastawiony na rozdawnictwo)

 • stary-live

  Oceniono 4 razy 2

  @arvelli_net - a dlaczego to Ty masz emigrować ?! To także Twój kraj i innych normalnych ludzi. Niech z kraju wynosi się ten, komu nie będzie się podobał wynik wyborów. Kaczyński zaczyna coraz bardziej otwarcie nawoływać do wojny domowej, ale wyborów nie wygra - przynajmniej taką mam nadzieję.

 • arvelli_net

  Oceniono 4 razy 2

  ... jak pisowcy przegrają to jestem pewien że wywołaja taką wojnę że tylko emigracja utrzyma mnie przy życiu...obawiając sie dojścia do władzy tych ...podpalaczy państwa udam się drugiego dnia po ogłoszeniu wyników wyborów do Francji aby w spokoju przeczekać ... boję się po prostu o swoje i najbliższych życie.

 • andy18m

  Oceniono 5 razy 1

  Głosujcie na Janusza!

 • interneuta_kosmonauta

  Oceniono 3 razy 1

  A ciekawe czy Złoty Donek utrzyma partię jak nie wygra wyborów, buuuhahahaha

 • tomek.54321

  Oceniono 8 razy 0

  Dla mnie i PiS i PO to to samo tyklo ze maja inne metody. Jakby PiS doszlo do wlady to mielibysmy krucjaty w kraju i cofnelibyśmy sie o 20 lat, natomiast ja PO zostanie u wladzy to dalej beda nas "dymac" w bialych rekawiczkach i ogolacac z pieniedzy na kazdym kroku. Takze jeden....(tu juz sami sobie dopowiedzcie ;])

  pozdr,
  inny-punktwidzenia.blogspot.com/

 • pawel.nn

  Oceniono 4 razy 0

  Skąd polonista, działacz partyjny PO zna tak dobrze sytuację wewnętrzną i nastroje członków kierownictwa PiS? No chyba że zajmuje sie więcej PiS niż własnym PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX