Nowak o Kaczyńskim: Widziałem napalonego na władzę faceta

- 10 kwietnia patrząc na prezesa PiS nie widziałem osoby pogrążonej w bólu po stracie brata bliźniaka, widziałem rozpalonego, napalonego na władzę faceta na zebraniu partyjnym - mówił w RMF FM doradca prezydenta Sławomir Nowak.
- Kaczyński nie ma czasu, żeby pojechać na Wawel złożyć kwiaty, ale ma czas, żeby atakować polski porządek prawny - mówił Nowak nawiązując do nieobecności prezesa PiS w Krakowie podczas rocznicy pochówku na Wawelu.

- Większość normalnej Polski ma dość nadużywania Smoleńska do walki politycznej - dodaje.

"PO nabrała odwagi" - mówi o zmianie retoryki wobec PiS po obchodach rocznicy 10 kwietnia. - Jeżeli jeszcze ktokolwiek miał wątpliwości co do PiS, teraz spadły mu łuski z oczu. Dosyć tego! Człowieka krew zalewa, to zmęczenie zachowaniem Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczy Nowak.

Zdaniem Nowaka ostatnia wizyta prezydenta Komorowskiego w Katyniu. - Była szansą na sukces, na taki przełomik w relacjach polsko-rosyjskich akurat w kwestii katyńskiej - mówi Nowak.

- Kwestia tablicy była powodem do napięcia organizacyjnego, ale po tym, jak prezydent Komorowski twardo postawił sprawę, Rosjanie zgodzili się na składanie kwiatów pod brzozą - mówi o ewentualnych pretensjach prezydenta do MSZ.

- Z zażenowaniem obserwuję wikłanie Katynia do bieżącej walki politycznej - mówi o zastrzeżeniach wobec prof. Kuźniara. "PiS potrafi wszystko zohydzić" - dodaje. "Najbardziej rozsądna linia to mówienie o Katyniu jako zbrodni wojennej noszącej znamiona ludobójstwa. Podejrzewam, że posada profesora Kuźniara jest niezagrożona" - twierdzi Nowak.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Nowak o Kaczyńskim: Widziałem napalonego na władzę faceta
Zaloguj się
 • wilcy

  Oceniono 2 razy 2

  @ fudalejw.1 - jesteś poważnie chory umysłowo. Najpierw Jarkacz chciał jechać na Wawel i miał w d*pie poważnie chora matkę ale gdy poznał opinie na ten temat to nagle zmienił zdanie i pomknął do szpitala

 • barbarakos

  Oceniono 2 razy 2

  "Dwustronne zarzynanie sie?"
  Jak PO nie odpowiadala - zle. Jak mowi, ze trzeba cos z tym zrobic - tez zle.
  Pytanie jest, czy mozna pozwolic nadal psuc demokracje. Waznych problemow "tu i teraz" nie da sie rozwiazac bez demokracji, dobrej demokracji, a nie warcholstwa.

 • alina85l

  Oceniono 2 razy 2

  Niewłaściwa postawa akolitów PO -- to dalszy ciąg narzuconej przez PIS "walki smoleńskiej". Jak długo tak można? A gdzie ważne problemy "tu i teraz".

 • wilcy

  Oceniono 2 razy 2

  Choć mam nadzieje, ze uwala DzejKeja i spółkę na całego.

 • wilcy

  Oceniono 2 razy 2

  Do tej pory jedna strona siedziała cicho w okopach czasami rzucając jakiś granacik na sprawdzenie a teraz będziemy mieli dwustronne zarzynanie się.
  Do wyborów będzie merytoryczne i o najważniejszych sprawach dla kraju czyli: Smoleńsk i wypominanie zachowań z żałoby.
  "I tak k*rwa do wyrzygania"

 • wilcy

  Oceniono 1 raz 1

  @ barbarakos - nie mowie, ze zle. Odpowiadac powinni ale niech to nie bedzie temat zastepczy. Napisalem wczesniej, ze mam nadzieje, ze uwala PiS. Byle szybko.

 • machalina.pl

  0

  Nowak,skąd to wszystko wiesz?
  jesteś okrutny
  szkoda,że ty tego nie doświadczasz,a wtedy.....????
  zajmij się soba i swoją garderoba,może kolejny płaszcz za 4tys.zł

 • dziadwawelski

  0

  wygląda na niemniej napalonego jak Marta zanim "zdradzono" ją o zmierzchu ;))))))

 • fudalejw.1

  Oceniono 3 razy -3

  Panie Nowak życzę pańskiej matce ciężkiej choroby,która
  by sprawiła aby w ciężkim stanie znalazła się w szpitalu.
  Teraz może wreszcie pan zrozumie dlaczego J.Kaczyński
  nie mógł pojechać na Wawel i złożyć kwiaty na grobie
  brata i bratowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX