Hofman: "Zdrada o świcie nastąpiła kilka razy"

Wystawienie prezydenta na "samotny lot", oddanie śledztwa Rosji i "zdrada pamięci" - w taki sposób, według rzecznika PiS, Adama Hofmana, ofiary katastrofy smoleńskiej zostały "zdradzone o świcie". W programie "Gość Radia ZET" polityk obarczył odpowiedzialnością za katastrofę polski rząd, ale nie chciał powiedzieć, że to Donald Tusk jest zdrajcą.


Monika Olejnik, nawiązując do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w czasie obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej, zapytała Adama Hofmana, rzecznika PiS, kto kogo zdradził o świcie. Polityk stwierdził, że ostatnio się nad tym zastanawiał i doszedł do wniosku, że ta zdrada nastąpiła nie raz, a kilka razy.

- Po pierwsze, to wystawienie na samotny lot. Ci, którzy lecieli byli przekonani, że wizyta będzie świetnie przygotowana, że będzie świetnie zabezpieczona, że lecą najlepszym sprzętem. Później to, że śledztwo zostało oddane, to też jest w pewien sposób zdrada tego, co państwo powinno zrobić. Ostatnia zdrada, bardzo bolesna, to zdrada pamięci - brak pomników, brak upamiętnienia tych, którzy zginęli, to jest zdrada ich pamięci. Zdrada o świcie nastąpiła kilka razy - argumentował.

Nie powiem "Donald Tusk jest zdrajcą"

Zapytany, kto jest zdrajcą, stwierdził: "Polskie władze zachowały się tak, że można wiele ostrych słów powiedzieć i żadne nie będzie nieprawdziwe." - Za przygotowanie tej wizyty odpowiada polski rząd, czyli personalnie polski premier. Za grę z rosyjską ambasadą, aby te wizyty rozdzielić, też odpowiada personalnie polski premier - powiedział.

Nie chciał jednak wypowiedzieć na antenie całego zdania: "Donald Tusk jest zdrajcą". - Przyjdzie czas, że będziemy mogli zajrzeć w dokumenty, zobaczyć podpisy, bo dziś nie możemy tego zrobić. Sprawdzimy wtedy czy były negocjacje z ambasadą, kto się pod tym podpisywał, kto w stosunku do prezydenta i ludzi, którzy z nim lecieli, popełnił przewinienie i wtedy będzie można to autorytatywnie stwierdzić. Dziś można powiedzieć, że oni wszyscy zostali wystawieni na samotny lot - dodał.

O. Rydzyk nie zdążył przeprosić Marię Kaczyńską za "czarownicę"

- Nie mam nic przeciwko temu, żeby o. Tadeusz Rydzyk koncelebrował mszę na Wawelu w rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich, jest duchownym takim jak inni i dobrze - powiedział Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS. Kiedy Monika Olejnik przypomniała mu, że to właśnie o. Rydzyk nazwał Marię Kaczyńską "czarownicą", Hofman odpowiedział - To było tak dawno, w takiej sytuacji, nie pamiętam. Takie słowa nigdy nie powinny padać, źle, że padły, ale ja nie pamiętam kontekstu. Jak widziałem ojca Tadeusza który stał w kolejce i oddawał cześć parze prezydenckiej, to uważam że wycofał się z tych słów - powiedział.

Gdy dziennikarka stwierdziła, że za życia Marii Kaczyńskiej Tadeusz Rydzyk nie przeprosił za te słowa, rzecznik PiS powiedział, że nie zdążył.- Odeszli tragicznie i wielu nie zdążyło rozliczyć się ze swoich działań wobec prezydenta i pani prezydentowej. Po śmierci pary prezydenckiej sądzę, że wycofał się ze swoich słów. Jestem rzecznikiem partii, a nie ojca Tadeusza. Te słowa były oburzające i nie na miejscu, ale widziałem ojca Tadeusza Rydzyka oddającego wielokrotnie hołd parze prezydenckiej i sądzę, że to było wycofanie się z tych słów - dodał.

Zatoka Meksykańska rok po wycieku ropy naftowej [ZDJĘCIA] Kliknij, by obejrzeć galerię

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Hofman: "Zdrada o świcie nastąpiła kilka razy"
Zaloguj się
 • mercurossaurus

  Oceniono 8 razy 8

  Fakt, że gość błaźni się w oczach wielu nie powoduje spadku poparcia u jego wyznawców. PIS może jeszcze powiedzieć bardzo wiele, w naszym mniemaniu kompromitujących słów i nic z tego nie będzie. To nie są strzały we własną stopę czy kolano. To jest betonowanie elektoratu. To jest wyłuskiwanie tych wszystkich, którzy są potencjalnymi wyborcami PISu, ale po prostu nie chodzą głosować. Im nie zależy na nas, mają nas w d..... Chodzi o rozbudzenie wściekłości w tych, którzy są skłonni poprzeć PIS.

 • neumarkt

  Oceniono 6 razy 6

  Czy możecie nie pokazywać buźki tego ulizanego bezrozumnego durnia?

 • fojs

  Oceniono 6 razy 6

  Pana Hofmana jego rozum też zdradził już dawno. Może też o świcie.

 • 22hanna

  Oceniono 6 razy 6

  Nie rozumiem po co taki prostak jest zapraszany, cytowany wielokrotnie.

 • wilcy

  Oceniono 5 razy 5

  Obsrał se trochę zbroje tępe chamidło? Dalej będzie ujadał i warczał ale zęby schował. Niech nie zapomina, ze za słowa powiedziane kilka tygodni czy miesięcy temu tez można pozwać.

 • arvelli_net

  Oceniono 4 razy 4

  ... zjadliwy uśmiech mówi wszystko ... zdradziliście ICH o świcie a nas będziecie pewnie wyciągać o świcie z mieszkań i domów bo jak mówiliście niedawno, gromadzicie dane osób które piszą o was źle... pisowcy to taka formacja przed którą drżą o swoje życie nawet moje dzieci... dlatego -- dobrze że granice jeszcze otwarte!... co noc mi się śni jak pisowcy z wodzusiem-kurduplem pojawiają się w moim mieszkaniu i jak trafiam na stół torturowany i zarzynany przez nich!.. na oczach moich bliskich... fakt że nie gwałcą bo... nie mają czym:)

 • mi_m

  Oceniono 3 razy 3

  rzygam już jak slysze : katastrofa, Smoleńsk, zdrada, partiotyzm itd. Rzygam tym bo chodzi wam tylko o to żeby dorwac się do koryta , Metodą dowolną - nic nie jest dosc podłe, ani dośc obrzydliwe jesli tylko doprowadzi was do celu. Prawda Hofman? zrobisz i powiesz wszystko?

  A żałobę - to PISdzielce zostawcie w końcu bliskim ofiar katastrofy i dajcie im juz spokój, bo z żałoby zrobiliście niesmaczny kabaret....
  I przypominam że na pokładzie samolotu większośc to byli ludzie nie związani z PIS

 • barbarakos

  Oceniono 2 razy 2

  "Wystawienie na samotny lot"? Chodzi o to, ze nie lecial Tusk? Czy Hofman mysli, ze Tusk rozdmuchalby mgle? A moze o to, ze nie dopuscilby do wariackiego ladowania? Z tym drugim moge sie zgodzic.
  A oto inna wypowiedz Adama Hofmana: Tuska nalezaloby postawic przed Trybunalem Stanu za "niewatpliwe zaniechania w kwestii przygotowania i wyjasnienia katastrofy smolenskiej".
  Najpierw pomyslalam, ze Hofman oskarza Tuska za "przygotowanie katastrofy smolenskiej", ale potem doszlam do wniosku, ze problem jest wazniejszy: Hofman oskarza Tuska za "zaniechania w kwestii przygotowania katastrofy". To znaczy, ze mozna bylo te katastrofe lepiej przygotowac?
  www.tvn24.pl/2426538,28378,0,2,1,wszystko-przed-nami,wideo.html - Szklo kontaktowe, 13.4.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX