Co zrobić z "namiociarzami"? Lis: śmiejmy się!

- Śmiech, oni nienawidzą śmiechu. Ten patos pęka, ta nabrzmiałość nie wytrzyma kpiny i szyderstwa, to jest broń - powiedział Tomasz Lis. - Przydałoby się jakieś orędzie prezydenta - dodał Wiesław Władyka. O tym, jak reagować na radykalnych aktywistów politycznych dyskutowali z Jackiem Żakowskim Wiesław Władyka, Tomasz Lis i Tomasz Wołek w Poranku Radia TOK FM.
- Co zrobić z mającą posmak szaleństwa radykalizacją częścią elektoratu PiS, aktywistami z Krakowskiego Przedmieścia, z "namiociarzami"? Wyraźnie radykalizują się też głosy strony przeciwnej - zauważył Żakowski. - Jeden z polityków SLD mówił o potrzebie rozważenia delegalizacji PiS. Czy sytuacja dojrzała do użycia ostatecznych bezpieczników państwa demokratycznego, czy trzeba się do tych aktywistów przyzwyczaić? - pytał prowadzący Poranek Radia TOK FM.

"Komorowski musi przetrzymać tę psychuszkę"

- Ja bym to zostawił - namawiał Tomasz Lis. - To są hasła są głupie i obraźliwe, ale ci ludzie tak mają, w głowach im się porobiło i bełkot się z nich wylewa. Bądźmy konsekwentni. Jeśli uważaliśmy za akt absurdu poszukiwanie przez policję w całym kraju bezdomnego, który coś tam bluzgnął na prezydenta Kaczyńskiego, nie ścigajmy za obrażanie Komorowskiego. On musi to przetrzymać. Bo jakiekolwiek sankcje karne, a może nawet porządkowe, jak grzywna, to będzie akt męczeństwa, histeria, patos i egzaltacja na najwyższym C - mówił naczelny "Wprost".

Tomasz Wołek zaprotestował. - Nie zgadzam się. Minimum tego, co należy zrobić, to o tym plugawieniu instytucji państwa i filarów demokracji głośno rozmawiać. Nie można udawać, że tego nie ma. To wywiera przecież demoralizujący wpływ na młode pokolenie, które dorasta w poczuciu kompletnej bezkarności.

- To nie są idioci! - wtrącił Tomasz Lis. - Myślisz, że oni nie widzą, że to jest szaleństwo, że to psychuszka? - pytał.

Okres jajeczny, wielkanocny... Lis: Śmiejmy się!

W opinii Wiesława Władyki zabrakło wyraźnego kontr-stanowiska władz, które są obrażane wobec "retorycznej sprawności insynuacji" Jarosława Kaczyńskiego.

- Brakuje mocnego tonu. Przydałoby się jakieś orędzie prezydenta, który opowie nam to państwo. Że jest ono suwerenne, demokratyczne i wolne, nie jest żadnym kondominium - mówił publicysta.

Zgodził się z nim Tomasz Lis - Stwierdzenia Kaczyńskiego o tym, że prezydent i premier nie mają prawa mówić w imieniu tego kraju jest paskudne, głupie i groźne. Ktoś na górze powinien nazwać tę drugą emocję i namalować inną perspektywę państwa i patriotyzmu. Ale nie powinniśmy też odrzucać pchającego nam się przed oczy potężnego ładunku komizmu tego wszystkiego - powiedział naczelny "Wprost", przypominając: - Dokumentalistka Ewa Stankiewicz, która powiedziała wczoraj, że boi się o własne życie; pan Waszczykowski, który błaga "Nie zabijajcie nas, mamy rodziny"; wykrochmalony Adam Hofman zdolny do wypowiedzenia każdej bredni w każdej sekundzie; literat Ziemkiewicz stwierdzający w "Rzeczpospolitej", że cała literatura polska po 1989 roku jest do bani, ale on napisze teraz coś wielkiego. Powinniśmy ten ładunek komizmu przyjąć z błogosławieństwem w tym szczególnie jajecznym okresie wielkanocnym i widzieć to wszystko takim, jakim jest - niepomiernie śmiesznym i pokracznym.

Dyskusja zakończyła się życzeniem publicystów dla słuchaczy - Nie dajmy się zwariować!

Czy powinno się ostrzej reagować na wydarzenia przed Pałacem?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (76)
Co zrobić z "namiociarzami"? Lis: śmiejmy się!
Zaloguj się
 • pgar

  Oceniono 13 razy 11

  Zlote slowa Lisa. Rownie smieszne sa komentarze wyznawcow sekty religijnej zwanej czasem PIS na tym portalu. Jeslii nie moga opluc osoby doslownie, opluwaja chociaz na pismie. Internet dla nich stal sie tylko spluwaczka.

 • wilczek1968

  Oceniono 10 razy 10

  Wystarczyłby tydzień bez zainteresowania mediów i zeszłoby z nich powietrze, jak z pękniętego balonu. Ich karmi telewizja, karmią ich kamery i dziennikarze. Bez rozgłosu byliby nikim. I poszliby z niczym.
  To wy Lisy ich kreujecie. To przez was istnieją. Nie zastanawiajcie się, co z nimi zrobić. olejcie ich a sami sobie pójdą. Tylko o czym pan wtedy zrobi program, panie Lis?

 • sial

  Oceniono 14 razy 10

  Za stwierdzenia typu,że Premier czy Prezydent nie mają mandatu do sprawowania urzędu Pis i Jaro Kaczyński powini być pociągnięci do odpowiedzialności karnej gdyż to narusza porządek prawny państwa, obraża co najmniej 75 % Polaków.Brak reakcji organów państwa a głównie Prokuratora Generalnego jest nie zrozumiałe.

 • old.european

  Oceniono 16 razy 10

  odciac od toalet

 • akto49

  Oceniono 9 razy 9

  Skąd w tych ludziach z Krakowskiego Przedmieścia tyle złości,jadu,zacietrzewienia?Tylu nieprawd i oskarżeń przez nich głoszonych.Jaką straszną siłą dysponuje JarKaczy..jak potrafi namieszać w mózgach maluczkich.Tu śmiech nie wystarczy,tu głos silnego,mądrego,przekonującego AUTORYTETU by się przydał.Niestety,nie ma takich.Pamiętamy,że nawet Jan Paweł ll też nie dał rady naszej narodowej głupocie.Amen.

 • jojo148

  Oceniono 9 razy 9

  Lis ma rację, ale i bez naszego śmiechu PiS sam z siebie staje się POŚMIEWISKIEM

 • traianus-hadrianus-augustus

  Oceniono 17 razy 9

  Myślę, że najlepiej, gdyby obok postawić kolejny namiot, tym razem z wolontariuszami z oddziału psychiatrycznego jednego z Warszawskich szpitali.

 • trimeresurus

  Oceniono 8 razy 8

  Lis ma rację !!!!!!!!!!
  Śmiać się z tych palantów, ale dopie...ć im kary porządkowe. Czemu za zaśmiecanie ulicy straż miejska wypisuje mandaty, a czemu za śmieci pod Pałacem Prezydenckim nie ?
  Jak prezesunio przepie... kolejne wybory to żeby temat Smoleńska nie zaczął śmierdzieć padliną, Pisowcy i ich sfrustrowani zwolennicy powinni porwać samolot i rozpie...ć się na Placu Czerwonym, wtedy ich pogrobowcy mogą ciągnąć temat dalej.
  Poza tym wszyscy kaczorowi zwolennicy już zapomnieli jak dwa kurduple wygrażały jednej niemieckiej gazecie, a SŁOŃCE WARSZAWY, NAJWIĘKSZY Z NAJMNIEJSZYCH, NASTĘPCA BOGA NA ZIEMI, SAMA MĄDROŚĆ CHODZĄCA ścigał bezdomnego po całej Polsce za obrazę. iCH NIE WOLNO OBRAŻAĆ, ALE ONI MOGĄ.
  To są ku... żałosne kreatury !

 • neumarkt

  Oceniono 8 razy 8

  To swoisty KABARET POD NAMIOTEM! Nie ma wątpliwości, że uczestnicy tego spektaklu mają jakieś braki pod sufitem! Brak kindersztuby, znikoma wiedza o ekonomicznych uwarunkowaniach Polski, niezrozumiałe odruchy nienawiści po adresem władz RP wybranych legalnie przez większość społeczeństwa!
  Ten KABARET swoimi postępkami sam się ośmiesza jak też tych, którzy ich do tych "występów" zachęcają, towarzysze sekty PIS!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX