Leszek Miller: PO i PiS nie są partiami od tej samej małpy

- Nie sądzę, by Napieralski wybrał koalicję z PiS. PO i PiS nie są partiami od tej samej małpy. PiS wyprowadziło się do tworu metafizycznego, gdzie zamiast rozumu panują cynizm i szaleństwo - mówi były premier Leszek Miller w rozmowie z ?Wprost?.
Leszek Miller mówi, że SLD chce przejęcia władzy, bo tylko to może Sojuszowi zagwarantować realizację programu. Wyklucza jednak koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Kolejny raz powtórzył, że byłoby to samobójstwem.

- PO i PiS nie są partiami od tej samej małpy - mówi Miller. - Platforma to normalny konkurent w walce o władzę. PiS to partia, która się wyprowadziła z realnej Polski do tworu metafizycznego, gdzie zamiast rozumu panuje cynizm i szaleństwo.

Zdaniem Millera Kaczyński chce powrotu do władzy i zrobi wszystko, żeby to osiągnąć. - Dla niego jedynym godnym pomnikiem Lecha Kaczyńskiego może być tylko prezydentura albo rząd Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził Miller.

Pełen wywiad z Leszkiem Millerem w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost", który ukaże się we wtorek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Leszek Miller: PO i PiS nie są partiami od tej samej małpy
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  Miller ma racje, PiS zdecydowanie pochodzi z tej samej gałęzi co szympans bonobo,
  też wszystko pieprzy

 • siarymon

  Oceniono 6 razy 4

  nie jestem sympatykiem SLD ale lubię pańskie wypowiedzi przynajmniej są szczere

 • staryrys48

  Oceniono 4 razy 4

  Nie zgadzam się z panem Millerem że Kaczyński chce przejąć władzę.On nie chce rządzić, bo tu trzeba ponosić odpowiedzialność za państwo. Jemu lepiej odpwiada być w opozycji i cały czas mówić że on zrobił by to lepiej, a najlepiej jak by był prezydentem. Wetował by wszystko, niby dla dobra Polski.

 • nex_us

  Oceniono 5 razy 3

  Aż się sam sobie dziwię - kiedyś za rządów SLD serdecznie nie lubiłem Milera. Obecnie żałuję wielce że Millera Janika itd zastąpili gó...arze w marnym stylu typu Napieralski itd.

  Popieram PO ale szkoda że główną opozycją tej partii są debile z PiSu a nie ludzie pokroju Milera właśnie...

 • siarymon

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Miller ma pan rację , popieram pana pan chociaż mówi to co myśli

 • pawel.nn

  Oceniono 4 razy 2

  "SLD chce przejęcia władzy, bo tylko to może Sojuszowi zagwarantować realizację programu". To znaczy że SLD ma program? To może by go wreszcie ujawnił.

 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  Panie premierze Miller! Ładnie to tak brzydko wypowiadać się o MATCE KRÓLÓW? Wystarczy spojrzeć w jej piękną, uduchowioną twarz. Przecie to, wypisz wymaluj, Dama, tylko bez gronostaja!

 • andre951

  0

  Jeśli ktoś chce, to może wiele złego mówić o lewicy, Oleksym, Millerze, Borowskim....itd. Ale rozmowa z nimi to nie jest bicie piany, insynuacje, opluwanie. Jeśli juz opozycja - to właśnie taka, z którą można rozmawiać, która nie wmawia nam, że czarne.......nie obraża się i widzi świat normalnie, a nie jako jeden wielki spisek. Milion razy bardziej wolę Millera niż dżej-keja.

 • alina85l

  Oceniono 2 razy 0

  Obecna SLD chciałaby być nowoczesną partią socjaldemokratyczną. oświeconą i nowoczesną, Sądzę, że z obecnym kierownictwem to raczej niemożliwe. Partia ta poza przeszłością nie ma nic wspólnego z ideologią komunistyczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX