Leszek Miller: "W PiS panują cynizm i szaleństwo"

- Prawo i Sprawiedliwość to partia, która wyprowadziła się z realnej Polski - powiedział Leszek Miller w rozmowie z tygodnikiem "Wprost". - Tam zamiast rozumu panuje cynizm i szaleństwo - podsumował były premier, który rozważa powrót do polityki.
- PO i PiS nie są partiami od tej samej małpy. Platforma to normalny konkurent w walce o władzę - zauważył Leszek Miller zapytany o możliwości koalicji między SLD a pozostałymi partiami politycznymi w aspekcie nadchodzących wyborów parlamentarnych. - Kaczyński marzy o władzy i jest gotów sprzymierzyć się w tym celu z każdym i za każdą cenę - dodał Miller, który od wyników sondaży - ile procent społeczeństwa popiera SLD - uzależnił swój udział w nadchodzących wyborach.

Mamy problem z byłymi premierami, prezydentami...

- Był taki okres nie miałem biura, nie miałem gdzie przyjmować gości, ani interesantów - Leszek Miller przypomniał moment, kiedy upadł jego rząd. - Uważam, że mamy w Polsce problem z ludźmi, którzy pełnili jakieś ważne funkcje. Warto zastanowić się, czy Senat nie powinien składać się z senatorów z wyboru i nominacji. To byłoby dobre miejsce dla byłych prezydentów, premierów, marszałków, przedstawicieli samorządów - powiedział.

Tusk nie taki zły i ma lojalnych ludzi

Były premier, zapytany o jego opinię na temat rządów Donalda Tuska, podchodzi do tematu z dystansem i racjonalnie - jednak nie jest sceptyczny. Przyznał, że obecny rząd nieźle radzi sobie z kryzysami, a także ma bardzo dobrą strategię marketingową. Dodatkowo Leszek Miller uważa, że "PO w trudnych chwilach zachowuje się nad wyraz lojalnie". - Nie widać Brutusa, który mógłby wbić Tuskowi sztylet. U mnie Brutusem był Borowski - podsumował.

Przeczytaj cały wywiad z Leszkiem Millerem na stronie tygodnika Wprost >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Leszek Miller: "W PiS panują cynizm i szaleństwo"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 6

  ... ograniczyć senat do np.25 senatorów a sejm do 120 posłów... oszczędności jak znalazł... przestać płacić politykom z kasy państwowej niech utrzymują się z tego co uzbierają od wyborców!

 • barbarakos

  Oceniono 2 razy 2

  A ja pamietam, ze Lech Kaczynski zerwal szczyt Weimarski, bo go (rzekomo) bolal brzuch, a Leszek Miller pojechal do Brukseli w wozku inwalidzkim po katastrofie lotniczej, ktora cudem przezyl.

 • zeniks

  Oceniono 2 razy 2

  Nie lubię komunistów ale to co zrobił pan Miller wzbudza we mnie pełen podziw .
  Pamiętam "mu" te jego pociągnięcia gospodarcze ,Pamiętam wprowadzenie do UE .
  Innymi słowy Miller "zawsze" robił to czego oczekiwałbym od Unii Wolności , potem od PO teraz .Pan Miller ma odwagę nazwać rzecz (ocenę działań PiS) po imieniu .
  Oczywiście pan Miller też ma swoje za uszami gdy był premierem ale to już inna historia .
  Mam nadzieję ze się gruntownie w tej materii zmienił a pomysł z senatorami uważam za ciekawy .

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  ooo...nazbyt pan łaskawy w swej ocenie.tam panuje nie tylko cynizm i szaleństwo lecz poważna choroba psychiczna na domiar złego bardzo groźna bo zaraźliwa.

 • dr54

  Oceniono 3 razy 1

  PO ma w programie likwidacje Senatu , ograniczenie liczby poslow , ograniczenie dotacji , okregi jednomandatowe , ale niestety PSL koalicjant wraz z opozycja blokuja te sprawy .

 • slavik222

  Oceniono 1 raz -1

  Miller, sowiecka marionetka typu Wańka Wstanka..
  Naobiecywał więcej niż Tusk. Dzięki tym kłamstwom SLD zebrał największą ilość posłów od upadku komuny.
  Ale nawet towarzysze komuszewscy nie pozwolili temu sprzedawczykowi rządzić do konca kadencji.
  Za srebrnki moskiewskie, przeznaczone na antypolską działalnośc powinien siedzieć i byc pozbawiny w Niepodległej Polsce praw obywatelskich na zawsze.
  Ale koledzy z okrągłego stołu- Michniki i członkowie(nomen omen) zespołu doradców prezydenta, nie dadzą zrobic mu krzywdy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX