Na pensje najwięcej w 2010r. wydał Kaczyński - dwukrotność średniej

"Rzeczpospolita" dotarła do podsumowania poselskich wydatków na swoje biura w 2010 roku. Według gazety na wynagrodzenia pracowników biura najwięcej wydaje prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przeznaczył na ten cel 112 tysięcy złotych.
Raz w roku politycy muszą przedstawić rozliczenie. Gazeta dotarła do podsumowania poselskich wydatków na biura w 2010 r. Wynika z niego m.in., że na wynagrodzenia pracowników biura najwięcej wydaje prezes PiS. Przeciętny poseł przeznacza na to około 50 tys. zł rocznie, a Jarosław Kaczyński w ub.r. - ponad 112 tys. zł.

Dziennik podkreśla, że płace to najpokaźniejsza pozycja w rozliczeniach, na drugim miejscu są koszty przejazdów posłów samochodami. Na ten cel najwięcej wydał Marek Pluta z PO - 45 tysięcy złotych.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że posłowie sporo też wydali na rozmowy telefoniczne. Najwięcej, bo 39 tysięcy złotych, przeznaczył na ten cel w ubiegłym roku Andrzej Czuma z PO. Natomiast na korespondencję i ogłoszenia, jak pisze dziennik, najwięcej wydał Norbert Raba z PO - ponad 29 tysięcy złotych.

Gazeta ponadto wylicza: Małgorzata Sadurska z PiS to rekordzistka, jeśli chodzi o wydatki na wynajem sal na spotkania z wyborcami (12,7 tys. zł). Na materiały biurowe i książki najwięcej (39,7 tys. zł) przeznaczył Zdzisław Czucha z PO. Karol Karski z PiS przeznaczył najwięcej pieniędzy na naprawy i remonty biura - 19 tys. zł. Z kolei Michał Szczerba z PO na taksówki przez rok wydał ponad 25 tys. zł.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Na pensje najwięcej w 2010r. wydał Kaczyński - dwukrotność średniej
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 5

  ... on wydał, tak!...kurna ON WYDAŁ!!!!! .... MY WYDALIŚMY jego "rencamy" !!! ... Może czas już najwyższy żeby (tfu!) polityk kaczyński zaczął płacić z własnej, osobistej kieszonki!!!!

 • hanishl

  Oceniono 4 razy 4

  Nie wiedziałem że poseł może wydawać na kancelarię ile chce ? To skandal.
  To że akurat rekord dotyczy JK to się nie dziwię. Przecież ten facet nic samodzielnie nie zrobi.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 2

  Albowiem powiedziane jest, ludu mój nie kupuj tego w ciemno.
  To my podatnicy składamy się na te podwyżki.
  W ramach budżetu kaczor produkuje masy bzdur i te drugie, niewymowne.

 • nintom

  Oceniono 3 razy 1

  no bo skoro prezes jarek nie chce kupować w 'Biedronce' - to mu koszta rosną !

 • wildenergy

  Oceniono 2 razy 0

  Kaczyński wydał to co dostał a przypominam że Tusk dostał więcej tylko zamiast wydać na biuro poselskie wydał na swoje potrzeby. Tak mi się wydaje że biuro poselskie to raczej dla was ma być, żeby każdy obywatel mógł do tego biura poselskiego się zwrócić - taki pośredniak między posłem a obywatelem ...

 • kiki_pawelek

  Oceniono 4 razy 0

  wydaje dwa razy wiecej niz inni .. szkoda ze nikt nie napisal jak to sie ma do ilosci pracownikow w biurach

 • wilcy

  Oceniono 4 razy -2

  Bo placi DzejKej potrojnie za prace w szczegolnie trudnych warunkach.

  Jak słyszę to dziamganie, mruczenie i dukanie Czumy to i tak niski ten rachunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX