Kidawa-Błońska w TOK FM: Nie będziemy straszyć PiS-em. PiS ma problem sam ze sobą

Jak będzie wyglądać kampania Platformy Obywatelskiej jeszcze nie wiadomo. Ale Małgorzata Kidawa-Błońska obiecuje, że PO nie będzie straszyć Prawem i Sprawiedliwością. - Polacy wiedzą, jakie to ugrupowanie. Pewne zachowania same straszą - mówiła w Poranku Radia TOK FM. Według posłanki jednym z pomysłów opozycji na kampanię są próby odwoływania kolejnych ministrów z rządu Tuska.
Nie znamy jeszcze terminu jesiennych wyborców, ale partie pełna parą szykują się do kampanii. Rzeczniczka kampanii PO - Małgorzata Kidawa-Błońska - zdementowała medialne spekulacje dotyczące tego, że Platforma chce zdobyć głosy wyborców strasząc PiS-em.

- Wystarczy tego wszystkiego. Zasługujemy, żeby zajmować się przyszłością. PiS ma problemy sam ze sobą, więc niech się sobą zajmuje. Na pewno nie będziemy PiS-em straszyć. Polacy wiedzą, jakie to ugrupowanie. Pewne zachowania same straszą - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Ale wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego PO nie chciała ujawnić, na jakie tematy postawi w kampanii jej partia. - Jest wiele obszarów, które Polaków interesują i na te tematy trzeba rozmawiać - stwierdziła. Jak dodała wśród nich na pewno są przygotowania do Euro 2012. - Na pewno energetyka nuklearna i to, jak pomóc młodym ludziom na przykład w zdobywaniu pracy - mówiła Kidawa-Błońska.

Pomysł opozycji na kampanię: próby odwoływania ministrów

Zdaniem gościa Poranka Radia TOK FM wiadomo już za to, jak będzie wyglądała kampania opozycji. Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przeciwnicy polityczni PO postawili na próby odwoływania ministrów rządu Donalda Tuska. - To teatr absurdu. To trochę czasochłonny pomysł na kampanię, bo nie zajmujemy się w Sejmie innymi sprawami. Ale może dzięki temu uda się przypomnieć, co jeden czy drugi minister zrobił i jakie były osiągnięcia - mówiła posłanka PO.

Dziś posłów czeka debata i głosowanie nad wnioskami o votum nieufności wobec aż dwóch ministrów: finansów Jacka Rostowskiego i skarbu Aleksandra Grada. Jak mówiła Kidawa-Błońska obaj należą do grupy najlepszych ministrów rządu i odwoływanie ich "nie jest zbyt poważne".

Nawet najlepszy doradca sam wyborów nie wygra

Sondaże pokazują, że mimo spadających notowań, to na Platformę Obywatelską chce głosować najwięcej Polaków. Jak zapowiedziała rzeczniczka kampanii PO partia będzie chciała zawalczyć o głosy niezdecydowanych wyborców. Bo właśnie zyskanie ich poparcia może okazać się kluczowe.

Zapewne w realizacji tego celu ma pomóc Platformie specjalista z USA, który był odpowiedzialny za internetową kampanię Baracka Obamy. Ale Małgorzata Kidawa-Błońska bardzo ostrożnie komentowała sprawę Ravi Singha.

Bo jak przyznała "nie bardzo" wierzy "w doradców z zewnątrz, którzy powiedzą, jak robić kampanię w Polsce". Według wiceprzewodniczącej klubu PO - decydujący wpływ na kampanię mają specyficzne dla danego kraju cechy np. poczucie humoru. - Trudno na rynek polski przenieść amerykańskie poczucie humoru. Jesteśmy trochę inni - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Kidawa-Błońska w TOK FM: Nie będziemy straszyć PiS-em. PiS ma problem sam ze sobą
Zaloguj się
 • ursynow33

  Oceniono 5 razy 5

  "Jarosław Kaczyński jest politykiem, który neguje wszystko, co nie pochodzi z jego strony barykady. Jest antysystemowy, antypaństwowy. On jest przeciwko temu państwu, w którym nie sprawuje władzy. Bo w definicji Kaczyńskiego i jego wyznawców, polskie państwo jest prawdziwie suwerenne i prawdziwie polskie tylko wtedy, jeżeli „my” mamy władzę. Wtedy jest silnie propaństwowy, co więcej, podnosi jego znaczenie ponad zwykłą miarę. Jeśli zaś PiS traci tę władzę, to państwo automatycznie nie jest już „ich”. Z takim państwem należy wówczas walczyć
  ...według Jarosława Kaczyńskiego i jego akolitów Polska po 1989 roku była naprawdę suwerenna tylko w latach 2005 – 2007, a więc wtedy, gdy rządził PiS. W czasie debaty nad odwołaniem swego rządu wypowiedział on znamienne słowa, które są fundamentem myślenia o Polsce dla Prawa i Sprawiedliwości. Powiedział, że nie jest ważne, jaka będzie Polska, ale czyja ona będzie. To wszystko, co się teraz dzieje, jest konsekwencją tego stwierdzenia"

  Więcej pod adresem
  www.polityka.pl/kraj/wywiady/1514976,1,rozmowa-socjolog-o-strategii-jaroslawa-kaczynskiego.read#ixzz1JjId2VJa

 • ursynow33

  Oceniono 6 razy 4

  “przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie
  strzeź się jednak dumy niepotrzebnej
  oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz "-"PiSie i prezesie!"

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 4

  ...Pani poseł...a kto to jest pis???!!!

 • eti.gda

  Oceniono 3 razy 3

  roztoka:
  Wbrew temu co mówi Kidawa, Platforma nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie, że platformersi nie odróżniają juz kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy, kto nami rządzi.
  --------------------------------------------------

  Wbrew temu co mówi Kaczyński, PiS nie zajmuje się niczym innym jak właśnie Platformą i Tuskiem. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew PiSowi, że PiSiacy nie odróżniają juz kłamstwa od rzeczywistości. PiS bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy, kto nami chce rządzić.
  .

 • ursynow33

  Oceniono 3 razy 3

  "Rzeczpospolita" dotarła do podsumowania poselskich wydatków na swoje biura w 2010 roku. Według gazety na wynagrodzenia pracowników biura najwięcej wydaje prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przeznaczył na ten cel 112 tysięcy złotych.”

  Dom prezesa

  fakty.interia.pl/raport/90_lat_niepodleglosci/galerie/90-lat-temu-odzyskalismy-niepodleglosc/kto-zapomnial-o-fladze/zdjecie,617672

 • oghana7

  Oceniono 3 razy 3

  dzis popisala sie kluzik rostkowska -chyba wrocila ze spowiedzi ,wiec swoje grzechy glowne przelala na ministra rostowskiego .jakie to glupie ZAROZUMIALE BABSKO i w sumie chamskie i pewne siebie ,choc tak nam probowala wmowic jarkacza na prezydenta .zachowala tylko jego jezyk i pewnosc siebie jak w kampanii prezydenckiej .czy nie jest to rodzaj sprostytuowania mowienie wszystkiego po krotkim czasie inaczej w zaleznosci od odleglosci od prezesa?czy ona ma swoje poglady? jakzez minister rostowski okazal sie kulturalny wobec tej zlosliwej baby !

 • candid13

  Oceniono 7 razy 3

  pis zapewne jako rzecznika powola pania Klempe ktora zaprezentuje wulgarny intelekt oborowy i kazdego zawrzeszczy

  prezes chocby wydal wielka kase rzecznika klasy pani Kidawy Blonskiej w zyciu swoim (mam nadzieje ze krotkim) sie niie doszuka

 • cheffin

  Oceniono 8 razy 2

  Pis juz gotuje sie we wlasnym sosie i mam nadzieje ze tym razem sie przypali i wyleje do kubla ze zlewkami.

 • wasiliy_dobrowsky

  Oceniono 1 raz 1

  Ja wiem co się stanie jak PIS dojdzie do władzy
  www.youtube.com/watch?v=4y551onDohU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX