Cimoszewicz: "PiS to złowroga formacja"

- Prawo i Sprawiedliwość to czarny lud polskiej polityki, ale delegalizacja partii nie wchodzi w grę, sam postulat jest już antydemokratyczny - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz na antenie RMF FM. Polityk zapowiedział też, że wystartuje w wyborach parlamentarnych, wspomniał też niespełnioną obietnicę premiera Tuska.
Cimoszewicz bardzo sceptycznie odnosił się do omawianej w związku ze wzrostem poparcia dla PiS, możliwości zawiązania koalicji z SLD. Sam poinformował, że z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie będzie startował, mimo członkostwa w partii. Dodatkowo, zauważył, że rosnące sondaże SLD to głównie zasługa PiS i PO. - Ludzie są zakłopotani, a Napieralski na tym korzysta - stwierdził.

Polityk, który jest obecnie senatorem, zapytany, o to czy po wyborach chciałby wejść do rządu nie wykluczył takiej możliwości. - Nieskromnie powiem, mam do tego kwalifikacje. Poważnie traktowałem propozycję Tuska wejścia do rady doradczej premiera, który widocznie o tym zapomniał - stwierdził Cimoszewicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM