Jakubiak: Hofman to typowy aparatczyk. Odnalazłby się w PRL. Trudno go szanować

- Hofman to typowy aparatczyk. Adam odnalazłby się w PRL ze swoim językiem, stylem bycia i traktowaniem wyzwań w polityce - powiedziała w Poranku TOK FM Elżbieta Jakubiak, posłanka partii Polska Jest Najważniejsza. Oceniła krytykę ze strony dawnych kolegów z PiS jako głos sfrustrowanych ludzi.
Dominika Wielowieyska przywołała opinie posłów Prawa i Sprawiedliwości o PJN. Joachim Brudziński mówi o nowopowstałej partii, że przypomina kabaret, a Adam Hofman się naśmiewa, że Elżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik -Rostkowska dały się uwieść Michałowi Kamińskiemu, który wyszedł z PiS tylko dlatego, że szukał posady w dyplomacji unijnej i potrzebował do tego poparcia PO.

- To jest głos sfrustrowanych ludzi. Jeśli byliśmy nikim ważnym dla PiS-u, to skąd ten żal i agresja? Ja nic PiS-owi nie zabrałam. Weszłam do tej partii, dałam wszystko, co najlepsze, po czym wyszłam z niej, nic im nie zabierając: ani ich władzy, ani pieniędzy, ani szyldu, ani pomysłu na funkcjonowanie w polityce. Oczekuję tylko szacunku do konkurenta politycznego - powiedziała.

- Ja Joachima osobiście lubię, uważam go za rodzaj romantycznego rycerza. Imponuje mi swoją siłą żeglarza, kogoś, kto nie bał się wielkiego morza. Będę miała do niego uczucie sympatii, niezależnie od tego, że z jego sądami się nie zgadzam. Hofmana jednak trudno szanować za jego język. To jest typowy aparatczyk PRL-u. Gdyby był dzisiaj PRL, Adam odnalazłby się ze swoim językiem, stylem bycia i traktowaniem wyzwań w polityce.

"Komorowski powinien pozbawić się harcerskiego tonu"

Wielowieyska zauważyła, że sama Elżbieta Jakubiak przeszła ewolucję i złagodziła język wypowiedzi po wyjściu z PiS. Przypomniała jej własne słowa o prezydenturze Komorowskiego jako "czasie chaosu i śmieszności". - To wynikało z mojej rozmowy ze Stefanem Niesiołowskim w studio. To jego sposób potraktowania mnie wywołał tak ostrą reakcję - powiedziała Jakubiak, według której jednak prezydent nie traktuje polityki wystarczająco serio. - Oczekuję od Bronisława Komorowskiego, że pozbawi się tego harcerskiego tonu i zacznie myśleć o koncepcji państwa - powiedziała w Poranku TOK FM.

PJN wystartuje samodzielnie

Na politycznych salonach krąży pogłoska, że Elżbieta Jakubiak może będzie kandydować z list PSL. Posłanka stanowczo zaprzeczyła, krytykując lidera ludowców Waldemara Pawlaka. - Jest słabą postacią tego rządu, nieistniejąca przez ostatnie kilka lat. Pozycja wicepremiera ważna dla niego tylko w sensie nominacji, ale Pawlak nie jest decydentem w polskiej gospodarce. Jest jedynym wicepremierem, a jednocześnie z niewielkimi kompetencjami - ubolewała.

Jest już pewne, że PJN wystartuje do wyborów parlamentarnych pod własnym szyldem. - W polityce potrzebna jest odwaga. Nie było łatwo wyjść z PiS. Wiedziałyśmy, że wychodzimy bez żadnych struktur, jesteśmy same we dwie w wielkim parlamencie. (Rostkowska i Jakubiak zostały z PiS wyrzucone za "szkodzenie partii - red.). Wierzę w wygraną w tych wyborach. Władza, która jest teraz, naprawdę się nie podoba ludziom. Platforma wyczerpała świeżość myśli i nie ma żadnego celu - podsumowała Jakubiak.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (54)
Jakubiak: Hofman to typowy aparatczyk. Odnalazłby się w PRL. Trudno go szanować
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 16 razy 14

  Trudno szanowac kobiete , ktora mydlila oczy w czasie kampanii Polakom gloszac wszem i wobec o uczciwosci i wielkosci Kaczynskiego .
  Wstyd , obluda , dwulicowaosc i zenada , kto jeszcze jest w stanie uwierzyc w slowa czlonkow PJN ?

 • pawel.nn

  Oceniono 16 razy 12

  Problem jest tylko w tym że pani Jakubiak też sprawiała zawsze wrazenie aparatczyka Kaczyńskiego.

 • wilcy

  Oceniono 13 razy 11

  Ta pani zniknie z polityki na 4 lata przynajmniej. I dobrze to zrobi nam i jej. Zawsze była bez pomysłu na politykę a teraz jeszcze doszła frustracja z niewypału Polska Jest Niewyraźna.

 • adalbert.13

  Oceniono 11 razy 11

  a fe ! kłótnie w rodzince.
  ale pani Ela to jajcara :
  "achima osobiście lubię, uważam go za rodzaj romantycznego rycerza...kto nie bał się wielkiego morza".
  Jednak kontakt z PiS to pocałunek śmierci.

 • remo29

  Oceniono 12 razy 10

  Szczerze mówiąc nie widzę zbytniej różnicy między Hofmanem a Jakubiak...
  --
  parada karzełków

 • wittmare

  Oceniono 9 razy 9

  Ta Pani to drugi Bielan w PJN...

 • boshary

  Oceniono 10 razy 8

  Dyletant, bez wyrazu, bardzo typowy aparatczyk, można i dalej lizus, klakier i masę innych przymiotników

 • dr54

  Oceniono 10 razy 8

  Do Pawla !
  Trafne spostrzezenie , ale ona nie tylko sprawiala wrazenie , ale byla aparatczykiem jak wszyscy w Pisie . Kto takiej zaklamanej babie uwierzy teraz ?

 • onucka

  Oceniono 10 razy 8

  To że w Pisie nie ma normalnych ludzi to wiadomo Ale słowa że dałam pisowi to co najlepsze to mi nie pasuje Przecież w pisie to same geje więc co im dała Jakubiak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX